GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Ask 4662498
*
nr 466 2498
Ask
med lock, Italien, höjd: 7
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2007
kl 16:59:52
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask europa glaskonst italien italiensk konstglas lock sydeuropa
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:22
-
7129 Skål
Orrefors, Savann, design: Ingegerd Råman (f. 1943)..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:28
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:18
-
3054 Skulptur
Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:23
*
Ask
nr 466 2498
Ask
med lock, Italien, höjd: 7
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2007 |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask europa glaskonst italien italiensk konstglas lock sydeuropa
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:22
-
7129 Skål
Orrefors, Savann, design: Ingegerd Råman (f. 1943)..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:28 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:18 -
3054 Skulptur
Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:23



