Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 13899227



*

nr 1389 9227


PASTEL

unidentified artist. Landscape. Signed. Subject: ca 21x15 cm, outer dimensions including frame: 35x29 cm,


Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad. Motivet: ca 21x15 cm, yttermått inklusive ram: 35x29 cm


Estimate:

300

Auction date:

Monday April 5 2021
at 19:18:56


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr