GLASS & CERAMICS / Art Glass / Vase 5108071

nr 510 8071

VASE

Lenght: ()

Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), höjd: 21 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Withdrawn

Monday February 25 2008
at 16:37:07

Kosta Boda Glasbruk
Kosta är Sveriges äldsta glasbruk, grundat 1742.