KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6354502
nr 635 4502
Charles Portin
(1889-1980), Sverige
Pastell, Charles Portin (1889-1980), Stureplan, 40-tal, 17 x 22
Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.
Utrop:
100 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 19 april 2010
kl 17:18:54
1.000 kr
800 kr
1.200 kr
Charles Portin
Läs mer om Charles Portin