KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11598075
*
nr 1159 8075
Oljemålning
Kustmotiv, signerad Aminoff, daterad 1895. Olja på pannå, 27x35 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2018
kl 20:26:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 10:42:55
1
Vinnande bud
29/1 20:06:47
2
2.200 kr
29/1 20:06:47
1
2.400 kr (Budbetjänt)
29/1 20:07:36
2
2.600 kr
29/1 20:07:36
1
2.800 kr (Budbetjänt)
29/1 20:08:08
2
3.000 kr
29/1 20:08:08
1
3.200 kr (Budbetjänt)
29/1 20:08:30
2
3.400 kr
29/1 20:08:30
1
3.600 kr (Budbetjänt)
29/1 20:08:59
2
3.800 kr
29/1 20:08:59
1
4.000 kr (Budbetjänt)
29/1 20:09:19
2
4.200 kr
29/1 20:09:19
1
4.400 kr (Budbetjänt)
29/1 20:21:14
2
4.600 kr
29/1 20:21:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Klassiska
29 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
nr 1159 8075
Oljemålning
Kustmotiv, signerad Aminoff, daterad 1895. Olja på pannå, 27x35 cm
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/1 10:42:55 | 1 | Vinnande bud |
| 29/1 20:06:47 | 2 | 2.200 kr |
| 29/1 20:06:47 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
| 29/1 20:07:36 | 2 | 2.600 kr |
| 29/1 20:07:36 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
| 29/1 20:08:08 | 2 | 3.000 kr |
| 29/1 20:08:08 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
| 29/1 20:08:30 | 2 | 3.400 kr |
| 29/1 20:08:30 | 1 | 3.600 kr (Budbetjänt) |
| 29/1 20:08:59 | 2 | 3.800 kr |
| 29/1 20:08:59 | 1 | 4.000 kr (Budbetjänt) |
| 29/1 20:09:19 | 2 | 4.200 kr |
| 29/1 20:09:19 | 1 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
| 29/1 20:21:14 | 2 | 4.600 kr |
| 29/1 20:21:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
29 jan
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



