KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17453257
nr 1745 3257
Carl Berndtsson
(1902-1983), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, träd. Olja på duk, 32x30 cm, yttermått inklusive ram: 41x40 cm
Carl Berndtsson, svensk bildkonstnär född 1902, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 december 2025
kl 20:14:07
1/12 17:42:55
Carl Berndtsson
Läs mer om Carl Berndtsson