KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13898593
*
nr 1389 8593
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 63x72cm, yttermått inklusive ram: 76x85cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:32:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:33:17
1
Vinnande bud
5/4 19:27:33
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Rune Person
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Läs mer om Rune Person
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Rune Person
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Läs mer om Rune Person
nr 1389 8593
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 63x72cm, yttermått inklusive ram: 76x85cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 12:33:17 | 1 | Vinnande bud |
| 5/4 19:27:33 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Rune Person
Rune Person, svensk mÃ¥lare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.Läs mer om Rune Person
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



