KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 16416125
nr 1641 6125
Hjalmar Eldh
(1881-1953), Sverige
Färgkrita, Landskap, Monogramsignerad. Bildmått: 27x19 cm, yttermått inklusive ram: 38x30 cm
Hjalmar Eldh, svensk målare och grafiker född 1881, död 1953.
måndag 9 september 2024
kl 20:22:39
Hjalmar Eldh
Läs mer om Hjalmar Eldh