Konstnärer & Designers
Veikko Aaltona
1910-1990Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs om andra konstnärer och designers på Metropol
Sålda föremål av Veikko Aaltona
Hitta fler föremål av Veikko Aaltona i www.auktionsprisbanken.se
7672 Oljemålning
Såld: 1.200 kr
Såldes den 2 november 2015 -
4125 Oljemålning
Såld: 800 kr
Såldes den 4 mars 2024 -
8137 Oljemålning
signerad, Veikko Aaltona (1910-1990), 34x26
Såld: 800 kr
Såldes den 2 september 2013
4056 Oljemålning
Såld: 700 kr
Såldes den 1 mars 2021 -
5399 Akvarell
Såld: 700 kr
Såldes den 13 januari 2020 -
6289 Oljemålning
Såld: 700 kr
Såldes den 28 april 2014