bakg

KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m.



Aktuella artister: Dawid (Björn Dawidsson)  Marc Chagall  Albert Engström  Hans Gedda  Mia Malmlöf  Jan Stenmark  Andy Warhol
  • 1118 Affisch
    Andy Warhol (1928-1987), USA. Marilyn, 1993,64x64 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:14
  • 3027 Affisch
    färglitografi, Marc Chagall (1887-1985), Frankrike..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:07
  • 1086 Grafiska blad
    4 st, Jan Stenmark (f. 1949), Sverige. Signerade. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:03

    3008 Silverprint

    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. "Carl XVI Gustaf”. Signerad, daterad -96. Silverprint, 105x98,5 cm

    Utrop: 50.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:04


  • 1065 Grafiskt blad
    efter Pablo Picasso, Mor med barn. Motivet: 50x39cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:54
  • 1085 Grafiskt blad
    Jan Stenmark (f. 1949), Sverige. Signerad. Motivet..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:32
  • 3013 Silverprint
    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. "Flat ..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:24
  • 3008 Silverprint
    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. "Carl XVI Gustaf”. ..//
    Utrop: 50.000 kr
    Aktuellt bud: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:04
  • 3009 Silverprint
    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. ”Carl XVI Gustaf”. ..//
    Utrop: 25.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:26
  • 3010 Silverprint
    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. Räv. Signerad. Moti..//
    Utrop: 6.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:44
  • 1553 Tavla
    silver, Hallberg, 24xd18cm, bruttovikt: 484g.
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:59
  • 1142 Tavlor
    2 st. Motivet: 15x23cm
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:04
  • 1550 Tavlor
    5 st, & Kartor, 25x19-19x30cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:47
  • 1551 Tusch
    8st. Signerad Sjösvärd. Motivet: 13x9cm
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:05
  • 1530 Tusch
    Albert Engström (1869-1940), Sverige. Signerad, 44..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:11
  • 1321 Utställningsaf..
    PG Thelander på Galleri Malmgran 1982. Färgoffset,..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:29

    3009 Silverprint

    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. ”Carl XVI Gustaf”. Signerad, 13 II -96, med dedikation. Silverprint, 41,5x41 cm

    Utrop: 25.000 kr
    Pris just nu 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:26


  • 1359 Väggrelief
    2 st, Plåt, Mia Malmlöf (f. 1954), Sverige. Signer..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:42
  • 1034 Väggrelief
    mässing, Fartyg, diameter: 63 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:43
  • Metropol Tipsar
  • 3010 Silverprint
    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. Räv. Signerad. Moti..//
    Utrop: 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:44
  • 3009 Silverprint
    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. ”Carl XVI Gustaf”. ..//
    Utrop: 25.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:26
  • 3008 Silverprint
    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. "Carl XVI Gustaf”. ..//
    Utrop: 50.000 kr
    Aktuellt bud: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:04
  • 3027 Affisch
    färglitografi, Marc Chagall (1887-1985), Frankrike..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:07
  • 3013 Silverprint
    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. "Flat ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:24




Ladda ner broschyr