KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m.

Aktuella artister: Bengt Berglund  Lars-Olof Gynning  Claës Lewenhaupt
  • 6061 Bokblad
    9 st, 1600-tal, ur Venationes, 24x30
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    25 feb kl 20:33
  • 6053 Emaljmålning
    Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Gustavsberg, 23x23
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 feb kl 18:05
  • 6007 Fotografi
    porträtt. Motivet: 35x26
    Utrop: 100 - 1.000 kr

    25 feb kl 19:23
  • 6595 Kungligt fotog..
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    25 feb kl 20:57
  • 6620 Porslinstavla
    Kina, 1900-tal, 33x23
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    25 feb kl 19:30
  • 6251 Tapa-cloth
    Polynesien, barkfiber, inköpt på 1960-talet, 89x92
    Utrop: 300 - 800 kr

    25 feb kl 19:33
  • 6025 Tavla
    Dekor till Stockholmsutställningen 1930,69x49
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    25 feb kl 18:09
  • 6328 Tavla
    Kimono, ramens innermått: 75x124
    Utrop: 300 - 800 kr

    25 feb kl 18:48
  • 6321 Tavla
    Kimono, ramens innermått: 87x99
    Utrop: 300 - 800 kr

    25 feb kl 18:40
  • 4288 Tavla
    Lackarbete, Ryssland, Signerad, Marin, 16x34
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 feb kl 18:40