bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Brita af Klercker  Ann-Mari Åfeldt  Sven Ahlgren  Gunnar Allvar  Alexis Ankarcrona  Lars Boethius  Sascha Bolin  Ture Bosin  Yngve Brothén  Kurt Carendi  Barbro Danielson BMD  Walter du Halde  Allan Egnell  Axel Fahlcrantz  Hasse Froom  Julius Granberg  Otto Gripenswärd  Carl Gunne  Carl Peter Hallberg  Björn Hallström  Carl Hallström  Harry Harryan  Göran Hausenkamp  Doris Hennix  Else Hermansson  Robert Högfeldt  Vilhelm Holmgren  Sture Humbla  Gunnar Johnsson  Erik Jönsson  Stig Jonzon  Ingrid Jövinger  Erik Kinell  Georg Lagerstedt  Hjalmar Linde  Georg Lindström  Torsten Löwgren  Eléna Michéew  Kai Morten-Glud  Severin Nilson  Ingrid Nordström  Edvin Ollers  Helmer Osslund  Arvid Öström  Einar Palme  Algot Ringström  Thorvald Rygaard  Axel Sjöberg  Helmi Sjöstrand  Sune Skote  Louis Sparre  Berit Stenlund  Alvin Stöhr  Robert Thegerström  John Thorgren  Alfred Wahlberg  Bertil Wahlberg  Edgar Wallin  Bertil Weström
  • 6247 Akryl
    Yngve Brothén (f. 1955), Sverige. Signerad a tergo..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:28
  • 7069 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Batalj, främre orienten, ej signer..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:21
  • 6785 Oljemålning
    1700-/1800-tal, motiv från antiken, ej signerad. O..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:40

    7011 Oljemålning

    Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Signerad, daterad -18, Pansarkryssare, Stockholm. Olja på duk, 50x60 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 19:34


  • 6733 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Stall, Monogramsignerad. Olja på p..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:33
  • 6754 Oljemålning
    1800-tal, Kapten, Olja på plåt, 34x30 cm. Ej signe..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:27
  • 6748 Oljemålning
    1800-tal, Man till häst, ej signerad. Olja på pann..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:48
  • 6763 Oljemålning
    1800-tal, Mor & Barn. Ej signerad. Olja på pannå, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:01
  • 6585 Oljemålning
    1800-tal, Signerad Clay, Marin. Olja på duk, 30x40 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:52
  • 4457 Oljemålning
    1800-tal, Stilleben, ej signerad. Olja på duk, 28x..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:53
  • 6187 Oljemålning
    A Lützen. Signerad, landskap. Olja på duk, 39x48cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:33
  • 6605 Oljemålning
    Acke Sjöstrand (1875-1927), Katedral. Olja på pann..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:03
  • 6623 Oljemålning
    Acke Sjöstrand (1875-1927), Mallorca. Signerad. Ol..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:09
  • 7065 Oljemålning
    Aleksandra Egorovna Makovskaja (1837-1915). Flicko..//
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    14 december kl 19:10
  • 6625 Oljemålning
    Alfred Wahlberg (1834-1906), Sverige. (tillskriven..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:35
  • 6683 Oljemålning
    Algot Ringström (1876-1956), Sverige. Skärgård. Si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:29

    7065 Oljemålning

    Aleksandra Egorovna Makovskaja (1837-1915). Flickor med gäss. Signerad. Olja på duk, uppklistrad på pannå, ca 15,5x22,5cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 december kl 19:10


  • 7068 Oljemålning
    Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Kvinna på serve..//
    Utrop: 1.500 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:23
  • 6741 Oljemålning
    Alvin Stöhr (1874-1941), stilleben. Signerad, date..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:49
  • 4260 Oljemålning
    Ann-Mari Åfeldt (1924-2019), Sverige. "Två", Signe..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:19
  • 6443 Oljemålning
    Arvid Nilsson. Signerad, stadsmotiv. Olja på duk, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:10
  • 6856 Oljemålning
    Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerad, Björk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:31
  • 6758 Oljemålning
    Axel Fahlcrantz (1851-1925), Sverige. "Foresta" Li..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:43
  • 6568 Oljemålning
    Axel Fahlcrantz (1851-1925), Sverige. Månsken, Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:34
  • 6087 Oljemålning
    Axel Fahlcrantz (1851-1925), Sverige. Signerad. Up..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:54
  • 7058 Oljemålning
    Axel Sjöberg (1866-1950), Sverige. Skärgård. Signe..//
    Utrop: 3.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:33
  • 6305 Oljemålning
    Barbro Danielson BMD (1923-2009), Sverige. "Den it..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:21
  • 6331 Oljemålning
    Barbro Danielson BMD (1923-2009), Sverige. "Strand..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:33
  • 6743 Oljemålning
    Berit Ring. Signerad a tergo, 1954. Olja på pannå,..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:57

    7060 Oljemålning

    Robert Wilhelm Ekman (1808-1873), Porträtt av konstnären Carl-Johan Sjöstrand. Signerad, med dedikation, uppfodrad duk, 57x48 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 19:17


  • 6086 Oljemålning
    Berit Stenlund (f. 1943), Sverige. "Lön för mödan"..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:03
  • 6084 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:01
  • 6777 Oljemålning
    Bertil Weström (f. 1928), Sverige. Hamn. Signerad...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:14
  • 7023 Oljemålning
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. "Spansk Husg..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:19
  • 6455 Oljemålning
    Brita af Klercker (1906-2001), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:27
  • 6787 Oljemålning
    Carl Edward Hallberg (1855-1940). Signerad, datera..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:38
  • 6629 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Vinter Stockholm...//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:08
  • 6780 Oljemålning
    Carl Hallström (1850-1929), Skymningslandskap. Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:23
  • 6690 Oljemålning
    Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. (tillskr..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:18
  • 4126 Oljemålning
    Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogram..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:56
  • 6597 Oljemålning
    Carl-Johan Sjöstrand, par. Signerad a tergo. Olja ..//
    Utrop: 500 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:24
  • 6747 Oljemålning
    Doris Hennix (1908-1997), Sverige. Hamn, Signerad,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:05

    7070 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. 1600-tal, Jesus och Maria Magdalena, duk på pannå, ej signerad, 80x70 ca

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 18:37


  • 6608 Oljemålning
    E. Persson, "Stockholms rådhus från kungsklippan" ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:19
  • 6156 Oljemålning
    Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Stilleben med f..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:55
  • 7064 Oljemålning
    Eglon Hendryk van der Neer, (hans art), 1600-/1700..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:36
  • 4377 Oljemålning
    Einar Palme (1901-1993), Sverige. "Wallenbergs vil..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:00
  • 7022 Oljemålning
    Eléna Michéew (1899-1972), Sverige. Näckrosor. Sig..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:21
  • 6774 Oljemålning
    Elena Sivertzen Falk, Skymning. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:51
  • 6744 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:20
  • 6745 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:18
  • 6706 Oljemålning
    Emil Abrahamsen, Hässjor. Signerad, daterad 1897. ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:19
  • 3484 Oljemålning
    Erik Jönsson (1893-1950), Sverige. Militärer, Sign..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:32
  • 6572 Oljemålning
    Erik Kinell (f. 1912), Sverige. Stilleben, Uppfodr..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:11
  • 6565 Oljemålning
    Fritz Lindström, Visby, signerad a tergo. Olja på ..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:25

    7066 Oljemålning

    Robert Thegerström (1857-1919), Sverige. Gustav II Paviljong Haga Slott. Signerad, Duk uppfodrad på pannå, 28x22

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 20:39


  • 6064 Oljemålning
    Göran Hausenkamp (f. 1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:44
  • 6063 Oljemålning
    Göran Hausenkamp (f. 1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:04
  • 6615 Oljemålning
    Gunnar Allvar (1922-2003), Sverige. "Djurgården". ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:55
  • 6710 Oljemålning
    Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. "Sittande fi..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:04
  • 4119 Oljemålning
    Gustaf Sjöberg. Signerad. Olja på pannå, "motiv fr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:59
  • 6735 Oljemålning
    Gustav Bjurström. Signerad, daterad 1888, Insjölan..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:30
  • 6716 Oljemålning
    H Lepik, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 30x25 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:15
  • 6306 Oljemålning
    H Schultsberg, Vinterhav, Signerad. Olja på duk, 3..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:52
  • 6847 Oljemålning
    Halvar Halvorsen, Signerad. Olja på duk, 49x68 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:15
  • 6746 Oljemålning
    Harry Harryan (1895-1948), Sverige. Kustlandskap. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:22
  • 6271 Oljemålning
    Hasse Froom (f. 1938), Sverige. "Lofoten", Signera..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:39
  • 7049 Oljemålning
    Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. Norrländskt l..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:55

    7064 Oljemålning

    Eglon Hendryk van der Neer, (hans art), 1600-/1700-tal, damporträtt, ej signerad. Olja på pannå, 28x22 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 19:36


  • 6618 Oljemålning
    Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. "AnaCapri". ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:07
  • 6626 Oljemålning
    Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. "Mallorca". ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:47
  • 6600 Oljemålning
    Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. Fiskförsälje..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:11
  • 6684 Oljemålning
    Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. Kyrka, Signe..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:13
  • 6725 Oljemålning
    Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. Mallorca. Si..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:54
  • 6630 Oljemålning
    Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. Skånegård. S..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:58
  • 6761 Oljemålning
    Henrik Hillbom. Signerad, daterad -06, Bät på flod..//
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:35
  • 6631 Oljemålning
    Hjalmar Linde (1864-1948), "Visby". Signerad. Olja..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:22
  • 7073 Oljemålning
    Ida Gisiko-Spärck (1859-1940), "Från Stockholms sk..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:12
  • 6041 Oljemålning
    Ingrid Jövinger (1894-1976), Sverige. "Genesarets ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:53
  • 6040 Oljemålning
    Ingrid Jövinger (1894-1976), Sverige. Kustklippor...//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:36
  • 6451 Oljemålning
    Ingrid Nordström (1933-2004), Sverige. "Granatäppl..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:14

    7049 Oljemålning

    Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. Norrländskt landskap. Signerad, ngt otydlig signatur. Olja på papp, uppklistrad på pannå, ca 34x44,5 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 20:55


  • 6453 Oljemålning
    Ingrid Nordström (1933-2004), Sverige. Kvinna. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:10
  • 6571 Oljemålning
    Iwan Hedlund, Kust. Signerad, daterad 1913. Olja p..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:49
  • 7076 Oljemålning
    Jan Michiel Ruyten (1813-1881), Kustmotiv med fisk..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:46
  • 6588 Oljemålning
    Johan Nyberg, Kust. Signerad, 1933. Olja på duk, 3..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:17
  • 7067 Oljemålning
    Johannes Martin Grimelund (1842-1917), Marin. Sign..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:24
  • 6674 Oljemålning
    John Forslund, Arholma. Signerad, daterad 24/6 190..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:14
  • 4279 Oljemålning
    John Thorgren (1918-2000), Sverige. "Strandväxt". ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:44
  • 7057 Oljemålning
    Julius Granberg (1859-1936), Sverige. "Lilla Belgv..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:31
  • 6273 Oljemålning
    Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Ridande ekip..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:39
  • 6130 Oljemålning
    Karl Abel, landskap. Signerad. Olja på pannå, 60x7..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:49
  • 6085 Oljemålning
    Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Flicka, Signera..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:44
  • 4482 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:48

    7022 Oljemålning

    Eléna Michéew (1899-1972), Sverige. Näckrosor. Signerad E Michéew -42. Olja på duk, 120x140 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 20:21


  • 6722 Oljemålning
    Lars Falk, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 23x3..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:03
  • 7011 Oljemålning
    Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:34
  • 6714 Oljemålning
    M Soutine. Signerad, Paris. Olja på duk, 42x30 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:17
  • 6039 Oljemålning
    Matt W Huggins, Stilleben. Signerad. Olja på pannå..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:16
  • 6506 Oljemålning
    Nils Fredriksson, "Flicka i röd blus", Signerad. O..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:25
  • 6507 Oljemålning
    Nils Fredriksson, Signerad, stilleben. Olja på pan..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:43
  • 6381 Oljemålning
    Nino, Pigalle, Paris. Olja på duk, signerad, 22x31 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:48
  • 7070 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1600-tal, Jesus och Maria ..//
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:37
  • 6662 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1700-tal, uppfodrad duk. O..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:26
  • 6790 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, figurer vid vatt..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:25
  • 6720 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Fredriksborg, ej..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:40
  • 6764 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Jaktstilleben, e..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:33

    7023 Oljemålning

    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. "Spansk Husgrupp III". Signerad, daterad -52, duk. Olja på pannå, 32x40 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 20:19


  • 6687 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Man med slaglåsg..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:11
  • 6788 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, mansporträtt. Ej..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:21
  • 6724 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, mansporträtt. Ej..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:26
  • 6704 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Monogramsignerad..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:59
  • 6738 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Parkmotiv, ej si..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:07
  • 6729 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Porträtt, ej sig..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:36
  • 6737 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, skeppsbrott. Ej ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:39
  • 6778 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-talets mitt, rokokora..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:59
  • 6712 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, skärgårdsby, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:07
  • 6272 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ol..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:46
  • 6709 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stuga. Olja p..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:52
  • 4490 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Engelskt bylandskap. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:11

    4126 Oljemålning

    Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad, daterad 1875. Olja på duk, 43x56cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 18:56


  • 6768 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fiskare. Signerad, daterad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:26
  • 7072 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Flicka på taburett. Sent 1..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:05
  • 6723 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Flicka, ej signerad. Olja ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:35
  • 6657 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Gårdsmotiv, ej signerad, d..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:04
  • 6666 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kattungar, ej signerad. Ol..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:43
  • 6734 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kustmotiv. Ej signerad. Ol..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:24
  • 6624 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap med eka & kvarn. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:50
  • 7074 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap med väg. 1800-tal..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:56
  • 6759 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap, ej signerad. Olj..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:56
  • 6773 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Man i skägg, ej signerad. ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:51
  • 6727 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Mansporträtt. Bär påskrift..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:09
  • 7071 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Marin, Monogramsignerad AS..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:47

    7056 Oljemålning

    Waldemar Lindholm (1872-1900), Stockholmsmotiv, Signerad. Olja på duk, 27x40 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 19:53


  • 6655 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Modellstudie, ej signerad,..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:42
  • 6511 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur, man i tr..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:25
  • 7075 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad EN, Portä..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:55
  • 6574 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad GB, 1936,..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:46
  • 6694 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad K-L, Land..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:57
  • 6760 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad PHH 1912,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:41
  • 6234 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, blomster..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:14
  • 6767 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Landskap..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:16
  • 6749 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Visby No..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:16
  • 6751 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Visby. O..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:38
  • 6611 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, Landskap. Ej..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:48
  • 6107 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Porträtt, 50x32 cm. Ej sig..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:06

    7058 Oljemålning

    Axel Sjöberg (1866-1950), Sverige. Skärgård. Signerad, daterad 1898, bär dedikation. Olja på pannå, 30x41 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 19:33


  • 6789 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Porträtt, Skoglund. Signer..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:48
  • 6577 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Porträtt. Ej signerad. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:28
  • 6128 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Sandström, Kondorklippan S..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:11
  • 4488 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad 1914, stilleben. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:57
  • 6688 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad E Madsen, Fruktst..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:39
  • 6784 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad G Horst, Hästport..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:57
  • 6719 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Hallstedt, Skärgå..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:11
  • 6677 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad R Hall, fåglar. O..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:19
  • 6715 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, -33, Stockholms ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:16
  • 6607 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstillebe..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:54
  • 6731 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, flicka. Olja på ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:57
  • 6573 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, gård. Olja på pa..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:36

    7073 Oljemålning

    Ida Gisiko-Spärck (1859-1940), "Från Stockholms skärgård". Signerad, daterad 1899. Olja på duk, 31x55 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 18:12


  • 6405 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, marintmotiv. Olj..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:12
  • 6382 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Örebro Slott. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:06
  • 6821 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, Gårdsm..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:56
  • 6575 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Skärgårdsmotiv med fyr, ej..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:21
  • 6782 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben, ej signerad. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:23
  • 6739 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad Bonnet..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:53
  • 6628 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv (Wennergre..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:34
  • 6142 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv, Kastellet..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:47
  • 6445 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Strand med båt. Ej signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:51
  • 6742 Oljemålning
    Otto Gripenswärd (1847-1933), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:48
  • 6162 Oljemålning
    Philip Hutchins Rogers (1786-1853), England, tills..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:48
  • 4268 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Kust, Signer..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:29

    7076 Oljemålning

    Jan Michiel Ruyten (1813-1881), Kustmotiv med fiskare. Signerad, daterad 1834, ej ram. Olja på pannå, 31x37 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 19:46


  • 7066 Oljemålning
    Robert Thegerström (1857-1919), Sverige. Gustav II..//
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:39
  • 7060 Oljemålning
    Robert Wilhelm Ekman (1808-1873), Porträtt av kons..//
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:17
  • 4259 Oljemålning
    Rune Andersson. Monogramsignerad. Olja på pannå, 5..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:17
  • 6230 Oljemålning
    Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. "Gammal Bebygge..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:45
  • 6231 Oljemålning
    Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. "Hässelby Slott..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:31
  • 6229 Oljemålning
    Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. Kustlandskap. S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:10
  • 6228 Oljemålning
    Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. Landskap med hu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:03
  • 6713 Oljemålning
    Signerad Bachmann, Landskap. Olja på pannå, 26x37 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:45
  • 6711 Oljemålning
    Signerad F Berggren, marin. Signerad, daterad 1905..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:31
  • 6569 Oljemålning
    Signerad Malmqvist, -43, solnedgång. Olja på duk, ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:55
  • 6341 Oljemålning
    Signerad, havsmotiv. Olja på duk, 51x80cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:11
  • 6340 Oljemålning
    Signerad, Skepp. Olja på duk, 68x108cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:50

    7069 Oljemålning

    1700-/1800-tal, Batalj, främre orienten, ej signerad, 37x38 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 18:21


  • 6730 Oljemålning
    Sophus Clod-Svensson (1867-1941), Hamnmotiv, monog..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:22
  • 4480 Oljemålning
    Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Alböke, Öland. S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:46
  • 4479 Oljemålning
    Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:46
  • 6576 Oljemålning
    Sture Humbla (1897-1962), Sverige. Solnedgång med ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:21
  • 4483 Oljemålning
    Sune Skote (1919-2014), Sverige. Fiskenät. Signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:50
  • 6160 Oljemålning
    Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:35
  • 6159 Oljemålning
    Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:47
  • 6765 Oljemålning
    Thorvald Rygaard (1872-1939), landskap med fors. O..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:10
  • 6686 Oljemålning
    Torsten Löwgren (1903-1991), Sverige. Landskap med..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:16
  • 6581 Oljemålning
    Ture Bosin (1894-1983), Sverige. "Hamnparti Liding..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:37
  • 6736 Oljemålning
    Valdemar Magaard, Monogramsignerad VRM 1897. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:41
  • 6771 Oljemålning
    Vilhelm Holmgren (1863-1943), Sverige. Blomstersti..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:32

    7074 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Landskap med väg. 1800-tal, Ryssland. Signerad. Olja på pannå, 23x16 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    30 november kl 19:56


  • 7056 Oljemålning
    Waldemar Lindholm (1872-1900), Stockholmsmotiv, Si..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:53
  • 6799 Oljemålning
    Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Flicka. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:42
  • 6813 Oljemålningar
    2 st, A Lindblom, Gamla Stan. Signerade, pannå, 15..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:02
  • 6846 Oljemålningar
    2 st, Arvid Öströn, Signerad. Olja på pannå, 22x15 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:36
  • 6140 Oljemålningar
    2 st, Carlo Norling, motiv från Spanien. Signerad...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 18:39
  • 6312 Oljemålningar
    3 st, Barbro Danielson BMD (1923-2009), Sverige. S..//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:54
  • 6718 Oljemålningar
    3 st, omkring 1900, ej signerade, 15x23 ca
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:09
  • Metropol Tipsar
  • 7065 Oljemålning
    Aleksandra Egorovna Makovskaja (1837-1915). Flicko..//
    Utrop: 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    14 december kl 19:10
  • 7049 Oljemålning
    Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. Norrländskt l..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:55
  • 7066 Oljemålning
    Robert Thegerström (1857-1919), Sverige. Gustav II..//
    Utrop: 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:39
  • 6625 Oljemålning
    Alfred Wahlberg (1834-1906), Sverige. (tillskriven..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:35
  • 7067 Oljemålning
    Johannes Martin Grimelund (1842-1917), Marin. Sign..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:24
  • 7022 Oljemålning
    Eléna Michéew (1899-1972), Sverige. Näckrosor. Sig..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:21
  • 7023 Oljemålning
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. "Spansk Husg..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:19
  • 6727 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Mansporträtt. Bär påskrift..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 20:09
  • 7074 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap med väg. 1800-tal..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 november kl 19:56




Ladda ner broschyr