bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Sören Andersson  Axel Axelsson  Hans Bendix  Fanny Brate  Ellen Favorin  Frans Gard  Anton Genberg  Edith Gert  Oscar Hernandez Soriano  Nicolas Issaiev  Elna Jacobsson  Stig Jonzon  Kristina Jöred  Cecilia Kraft  Zoia Krukowskaja  Anna Küntzel  Kristina Laurent  Inez Leander  Emma Liljedahl-Adlerz  Torun Munthe-Brate  Anneli Nilsson Schelin  Brita Nordencreutz  Olle F Olsson  Bert Österlund  Martha Rydell-Lindström  Mona Seilitz  Charles Sjöholm  Sune Skote  Brita Streijffert  Ardy Strüwer  Emma Toll  Uno Vallman  Adrian van Arkel  Lennart Börje Vestberg  Bertil Wahlberg  Edvard Wallenqvist  Otto Wretling
  • 5180 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Blektornsga..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:03
  • 4006 Oljemålning
    Anton Genberg (1862-1939), Sverige. "Borgholm". Si..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:10
  • 1009 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, IX 78, ..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 20:18

    1009 Oljemålning

    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, IX 78, "Birdwomen". Olja på duk, 54x65 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 april kl 20:18


  • 6142 Oljemålning
    Arthur Nilsson. Signerad, daterad 1960. Olja på du..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:09
  • 1013 Oljemålning
    Axel Axelsson (1854-1892), Sverige. "Calle del Par..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 18:05
  • 1001 Oljemålning
    BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljung..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 19:52
  • 6139 Oljemålning
    Bert Österlund (f. 1912), Sverige. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:17
  • 5265 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad, Ba..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:06
  • 5407 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:50
  • 9066 Oljemålning
    Edvard Wallenqvist (1894-1986), Sverige. "Interiör..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:26
  • 6141 Oljemålning
    Frans Gard (1892-1978), Sverige. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:15
  • 6140 Oljemålning
    Hans Bendix (1898-1984), "Paris". Signerad. Olja p..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:34
  • 6026 Oljemålning
    Hugo Almqvist, nakenstudie, Signerad. Olja på duk,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:19
  • 6010 Oljemålning
    Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Stilleben. ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:45
  • 3183 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:28

    1001 Oljemålning

    BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljungberg, 1939-2007), "Rävspelet/Foxgame". Signerad, daterad 1977. Akryl på duk, 82x61 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 april kl 19:52


  • 6028 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, hamnmoti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:41
  • 6017 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -57. Olj..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:05
  • 5097 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Vattenbärerska. Ej signera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:53
  • 6045 Oljemålning
    Olle F Olsson (1919-1977), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:06
  • 6046 Oljemålning
    Olle F Olsson (1919-1977), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:34
  • 5431 Oljemålning
    Otto Wretling (1876-1971), Sverige. Vinterlandskap..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:54
  • 5205 Oljemålning
    Sören Andersson (f. 1941), Sverige. (tillskriven),..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:16
  • 5331 Oljemålning
    Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. 1959, Lysekil, "..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:04
  • 6143 Oljemålning
    Sune Skote (1919-2014), Sverige. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:59
  • 4014 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, "Tupps..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:04
  • 6020 Oljemålningar
    2 st, Lennart Börje Vestberg (f. 1934), Sverige. P..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:14
  • Metropol Tipsar
  • 4006 Oljemålning
    Anton Genberg (1862-1939), Sverige. "Borgholm". Si..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:10
  • 4014 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, "Tupps..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:04
  • 1001 Oljemålning
    BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljung..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 19:52
  • 1009 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, IX 78, ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 20:18
  • 1013 Oljemålning
    Axel Axelsson (1854-1892), Sverige. "Calle del Par..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 18:05
  • 6010 Oljemålning
    Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Stilleben. ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:45




Ladda ner broschyr