bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Veikko Aaltona  Jan Sigfrid Alfons Carlsson  Olle Almgren  Eric Elfwén  Eva Hallström  Filiph Jakobsson  Slava Kliuchnikov  Otto Lindberg  Reinhold Norstedt  Lennart Nyström  Carl-Ivar Öfverbeck  Arvid Öström  Anshelm Schultzberg  Fritz Sjöström  Nadezda Streltsova  Erik Tryggelin  Lars Tunebo  Uno Vallman  Gunnar Zetterström
  • 5007 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Colour tiles..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:44
  • 5006 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Mold". Signe..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:20
  • 5005 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Period". Sig..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:03

    3044 Oljemålning

    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad, skogsstig. Olja på duk, 37x51cm, yttermått inklusive ram: 46x61cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:08


  • 3217 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Rainbow", Si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:51
  • 3225 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Surface 2". ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:51
  • 3044 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 19:08
  • 4389 Oljemålning
    Arne Lidquist. Signerad. Olja på duk, kråkor, 60x8..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:41
  • 5134 Oljemålning
    Ballerina. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 4..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:26
  • 2030 Oljemålning
    Bo Pettersson, Barnatro. Signerad 89. Olja på pann..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:11
  • 5058 Oljemålning
    Carl-Ivar Öfverbeck (1899-1976), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:18
  • 2056 Oljemålning
    Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. "Tjurfäktning". ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:27
  • 5148 Oljemålning
    Erik Brandt (1910-1987), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:12
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 18:26
  • 2058 Oljemålning
    Eva Hallström (1942-1997), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:03
  • 5110 Oljemålning
    F Howding. "Själlands Odde". Signerad, daterad -66..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:24

    1001 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandringsman, Monogramsignerad TCR. Olja på duk. 91x68 cm. Yttermått inklusive ram: 112x87 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:57


  • 5367 Oljemålning
    Fritz Sjöström (1923-1996), Hustak, monogramsigner..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:16
  • 5374 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:38
  • 5081 Oljemålning
    Humberto Couet, "Skymning". Signerad. Olja på pann..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:10
  • 2055 Oljemålning
    Jan Sigfrid Alfons Carlsson (1900-1985), Sverige. ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:19
  • 5063 Oljemålning
    John Ahlberg, Signerad, vinterlandskap. Olja på du..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:25
  • 4172 Oljemålning
    Lars Tunebo (f. 1962), Sverige. Blå hjärtan. Signe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:12
  • 4178 Oljemålning
    Lennart Nyström (f. 1944), Sverige, tillskriven. K..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:16
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 19:23
  • 5297 Oljemålning
    Novossaidiouk, Signerad, katter. Olja på duk, 60x6..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:18
  • 5252 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, flicka. Olja ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:32
  • 1001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandrings..//
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 18:57
  • 5230 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Hjortar. Signerad AV -37. ..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:38

    1004 Oljemålning

    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:18


  • 5247 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad Poli. O..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:54
  • 5077 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Olja på ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:27
  • 5371 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Åse, fågelkvinna..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:09
  • 5261 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, insjölandskap. O..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:18
  • 5232 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, mor och barn. Ol..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:32
  • 5369 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, datera..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:42
  • 5364 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, kattan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:34
  • 5078 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stadsgårdskajen...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:33
  • 5372 Oljemålning
    Olle Almgren (f. 1914), Sverige. "Ängsblommor". Si..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:37
  • 5231 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Insjölandskap...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:31
  • 1004 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 19:18
  • 5295 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Domherre. O..//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:30

    1009 Oljemålning

    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ballerina. Olja på duk, 60x50, oramad

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:23


  • 5296 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, steglitsor...//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:44
  • 4386 Oljemålning
    Slava Kluchnikov, Signerad, svanar. Olja på duk, 3..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:33
  • 5130 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:06
  • 5262 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:24
  • 5109 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad. Olj..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:04
  • 4452 Oljemålning
    Yang Xiao Chiu, Kina, Stilleben med kinaporslin. S..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:33
  • 5051 Oljemålningar
    2 st, Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:24
  • Metropol Tipsar
  • 5297 Oljemålning
    Novossaidiouk, Signerad, katter. Olja på duk, 60x6..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:18
  • 5130 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:06
  • 5134 Oljemålning
    Ballerina. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 4..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:26
  • 5295 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Domherre. O..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:30
  • 5296 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, steglitsor...//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:44
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 18:26
  • 1001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandrings..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 18:57
  • 3044 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 19:08
  • 1004 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 19:18




Ladda ner broschyr