Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Gumme Ã…kermark â€¢ Curt Clemens â€¢ Anshelm Dahl â€¢ Sten Ekendahl â€¢ Maja Holtermann-Bergh â€¢ Carl MÃ¥nsson â€¢ Ingrid Roth â€¢ Lars Tärning
  • 8153 OljemÃ¥lning
    Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:43
  • 9062 OljemÃ¥lning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:11
  • 9053 OljemÃ¥lning
    Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:08

    8139 OljemÃ¥lning

    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad 2002. Olja på duk, 100x100 cm, yttermått inklusive ram: 105x105 cm

    Utrop: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:13


  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:54
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:53
  • 9335 OljemÃ¥lning
    Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:48
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:31
  • 9142 OljemÃ¥lning
    Charlotte Masreliez. Signerad, daterad monogramsig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:28
  • 9067 OljemÃ¥lning
    Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:36
  • 9068 OljemÃ¥lning
    Gumme Ã…kermark (1847-1927), Sverige. Signerad, "Sa..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:15
  • 9336 OljemÃ¥lning
    Helmer Holmlund. Signerad, skogsbäck. Olja på pann..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:33
  • 8030 OljemÃ¥lning
    Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:50
  • 8139 OljemÃ¥lning
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:13
  • 9293 OljemÃ¥lning
    Karl August Schlegel. Signerad, daterad 1921, Fruk..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:57
  • 9141 OljemÃ¥lning
    Kurt Ljungberg. Signerad, daterad 1946, gående man..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:27

    9137 OljemÃ¥lning

    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med boskap och folkliv, 1700-tal. Olja på duk, 78x99 cm, yttermått inklusive ram: 95x116

    Utrop: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:45


  • 8379 OljemÃ¥lning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, apels..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:48
  • 8383 OljemÃ¥lning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:56
  • 8377 OljemÃ¥lning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:46
  • 8381 OljemÃ¥lning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:51
  • 8387 OljemÃ¥lning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:02
  • 8380 OljemÃ¥lning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:50
  • 8047 OljemÃ¥lning
    Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:29
  • 9290 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär, ej signerad, omkring 1900,..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:10
  • 9291 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, "vår på Billinge..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:55
  • 8364 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, präst, oramad. E..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:34
  • 9137 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:45
  • 9186 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, daterad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:34

    9293 OljemÃ¥lning

    Karl August Schlegel. Signerad, daterad 1921, Fruktförsäljerska. Olja på duk, 91x120 cm, yttermått inklusive ram: 104x133 cm

    Utrop: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:57


  • 9181 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, kuststad. Si..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:51
  • 9172 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad GL, fält, oramad...//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:31
  • 9175 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna i slöja, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:10
  • 8317 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stadsmotiv. Olja..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:01
  • 9226 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben med äp..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:32
  • 9288 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:21
  • 9182 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, vindpinade träd...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:01
  • 9088 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 34x..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:02
  • 9061 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 39x..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:14
  • 9052 OljemÃ¥lning
    Signerad, "Kyrkkaffe". Olja på duk, 37x45cm, ytter..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:47
  • 9292 OljemÃ¥lning
    Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:49
  • 9180 OljemÃ¥lning
    Stig Hernborg, "En liten fågel sjöng". Signerad. O..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:29

    8153 OljemÃ¥lning

    Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 87x70 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:43


  • 9209 OljemÃ¥lning
    Therese Dragshöj. Signerad, figuriner. Olja på duk..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:59
  • 8031 OljemÃ¥lningar
    2 st, Anna Hertzman-Ericson (1964). Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:55
  • Metropol Tipsar
  • 8139 OljemÃ¥lning
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:13
  • 9137 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:45
  • 9293 OljemÃ¥lning
    Karl August Schlegel. Signerad, daterad 1921, Fruk..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:57
  • 8153 OljemÃ¥lning
    Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:43
  • 9226 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben med äp..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:32




Ladda ner broschyr