KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick

Aktuella artister: Lennart Aschenbrenner  Göran Brunius  Sven Bunnel  Gisèle Celan-Lestrange  Svenolov Ehrén  Axel Fridell  Wilhelm Kåge  Lars Lerin  Bengt Lindström  Endre Nemes  Hans Norsbo  Uno Stallarholm  Pär Gunnar Thelander
  • 7035 Carborundumets..
    Utrop: 3.000 - 5.000 kr

    30 november kl 18:02
  • 6386 Etsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    30 november kl 19:46
  • 6108 Etsning
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 november kl 19:59

    7028 Etsning

    Lars Lerin (f. 1954), Handkolorerad, Sverige. Signerad, numrerad 8/10, Daterad 2004, "YAZD". Motivet: 20x39cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 12.000 kr

    30 november kl 20:31

  • 7028 Etsning
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 12.000 kr

    30 november kl 20:31
  • 6726 Etsning
    Stadsport, 1800-tal, HR 1886,27x18 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 19:55
  • 6111 Etsning
    Utrop: 100 - 300 kr

    30 november kl 19:09
  • 6186 Etsning
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 20:12
  • 6441 Etsningar
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 november kl 20:31
  • 4031 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 november kl 19:00
  • 6002 Färgetsning
    Utrop: 800 - 1.200 kr

    30 november kl 18:56
  • 4030 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 november kl 20:53
  • 6001 Färgetsning
    Utrop: 800 - 1.200 kr

    30 november kl 19:22
  • 4041 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 november kl 19:32
  • 6210 Färgetsningar
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 november kl 18:12
  • 2553 Färgetsningar
    Utrop: 100 - 300 kr

    30 november kl 18:43

    4262 Rotogravyrer

    2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Signerad, numrerad 44/100 respektive 94/100, daterad 1954. Motivet: 28x22 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    30 november kl 18:20

  • 6752 Kopparstick
    Efter Claude Le Lorrain, Der Abend. Motivet: 47x61cm
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 november kl 20:06
  • 6750 Kopparstick
    Efter Claude Le Lorrain, Der Morgen, 47x61cm
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 november kl 20:56
  • 6753 Kopparstick
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 november kl 20:38
  • 4262 Rotogravyrer
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr

    30 november kl 18:20
  • 6232 Träsnitt
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    30 november kl 19:56
  • 6155 Träsnitt
    Utrop: 100 - 300 kr

    30 november kl 19:40
  • Metropol Tipsar
  • 7028 Etsning
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 12.000 kr

    30 november kl 20:31
  • 7035 Carborundumets..
    Utrop: 5.000 kr

    30 november kl 18:02
  • 4262 Rotogravyrer
    Utrop: 6.500 kr

    30 november kl 18:20