KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick

Aktuella artister: Lennart Aschenbrenner  Stig Borglind  Gisèle Celan-Lestrange  Svenolov Ehrén  Sten Eklund  Sixten Haage  Ernst Hällgren  Irene Jarz  C Göran Karlsson  Jorgo Krallis  Hans Malmstedt  Heiner Peter Norberg  Torsten Renqvist  Jacques Rigaud  Harald Sallberg  Lasse Söderberg  Gerald Steffe  Pär Gunnar Thelander  Gérard Titus-Carmel  Jerk Werkmäster
  • 1413 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 19:18
  • 1568 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 19:42
  • 1277 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    28 sept kl 18:16

    1090 Träsnitt

    5 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussenmotiv. Signerad, numrerad 109/150, ca 30x53cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    28 september kl 19:55

  • 1278 Etsning
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    28 sept kl 19:05
  • 1301 Etsning
    Utrop: 100 - 400 kr

    28 sept kl 20:46
  • 1084 Etsning
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    28 sept kl 20:02
  • 1532 Etsning
    Japan. Signerad. Motivet: 28x19cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    28 sept kl 18:07
  • 1426 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 20:22
  • 1312 Etsning
    Utrop: 500 - 800 kr

    28 sept kl 19:12
  • 1411 Etsning
    signerad, Stockholmsmotiv. Motivet: 24x31cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 18:08
  • 1458 Etsning
    Utrop: 300 - 600 kr

    28 sept kl 20:54
  • 1221 Etsning
    Utrop: 500 - 800 kr

    28 sept kl 19:21
  • 1223 Etsning
    Utrop: 500 - 800 kr

    28 sept kl 18:12
  • 1425 Etsningar
    6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 18:10
  • 1121 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 20:35

    1316 Färgetsning

    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 9/100, Haskel 108. Oramat löst blad. Motivet: ca 49,5x63,5 cm. Motivet: ca 64x80 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    28 september kl 20:17

  • 6506 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 19:04
  • 1402 Färgetsning
    Utrop: 300 - 600 kr

    28 sept kl 18:30
  • 1579 Färgetsning
    Utrop: 100 - 400 kr

    28 sept kl 19:02
  • 6004 Färgetsning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    28 sept kl 18:07
  • 1319 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    28 sept kl 18:29
  • 1274 Färgetsning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    28 sept kl 19:01
  • 1311 Färgetsning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    28 sept kl 18:16
  • 1315 Färgetsning
    Utrop: 800 - 1.000 kr

    28 sept kl 19:11
  • 1316 Färgetsning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    28 sept kl 20:17
  • 1129 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    28 sept kl 19:59
  • 1264 Färgetsningar
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    28 sept kl 20:38
  • 1291 Färgetsningar
    Utrop: 500 - 700 kr

    28 sept kl 20:37
  • 5290 Färgetsningar
    Utrop: 100 - 300 kr

    28 sept kl 20:20
  • 1001 Färgetsningar
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    28 sept kl 20:10
  • 1272 Torrnålsgravyrer
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 sept kl 19:22
  • 1265 Torrnålsgravyrer
    Utrop: 500 - 700 kr

    28 sept kl 18:32
  • 1549 Träsnitt
    2 st, Japan. Motivet: 22x17-34x19cm. Signerade.
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 20:58
  • 1427 Träsnitt
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 20:01
  • 1090 Träsnitt
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    28 sept kl 19:55
  • 1303 Träsnitt
    Japan. Motivet: 34x22 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 20:42
  • 1226 Träsnitt
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 18:31
  • 1091 Träsnitt
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    28 sept kl 18:34
  • Metropol Tipsar
  • 1316 Färgetsning
    Utrop: 2.000 kr

    28 sept kl 20:17
  • 1090 Träsnitt
    Utrop: 5.000 kr

    28 sept kl 19:55