bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Ernst Billgren  Elsa Björkman-Goldschmidt  Lena Cronqvist  Yrjö Edelmann  Svenolov Ehrén  Gösta Ehrenberg  Maja Fjaestad  John-Erik Franzén  Axel Fridell  Hans Hamngren  Jorgo Krallis  Sven Ljungberg  Uno Stallarholm  Rosemary Svanberg  David Tägtström  Axel Tallberg
  • 9490 Etsning
    Axel Tallberg (I860-1928), Öldrickaren, motivet: 3..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 19:48
  • 9300 Etsning
    David Tägtström (1894-1981), motivet: 11x25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:59
  • 1176 Etsning
    Eva Rex, 29/40, "Badhotellet", 1980, motivet: 40x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:40
  • 1012 Etsning
    Helge Sandén, Skutens gård, Falu gruva, 5/75, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 18:28
  • 1056 Etsning
    John-Erik Franzén (f. 1942), 27/48,2001,25x40
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 19:27
  • 1005 Etsning
    Lena Cronqvist (f. 1938), 145/260, figurativ, blad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 18:14
  • 1233 Etsning
    Rosemary Svanberg (f. 1942), -68, EA-upplaga, löst..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 18:41
  • 1249 Etsning
    Uno Stallarholm (1894-1974), komposition, daterad ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 19:50
  • 1120 Etsning
    Yrjö Edelmann (1941-2016), EA-upplaga, American Je..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 18:39
  • 1268 Färgetsning
    2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), "Mercan" och "Bilpu..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 19:42
  • 1269 Färgetsning
    2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), 'Trabala' och 'Peri..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 19:43
  • 1199 Färgetsning
    Bo Sällström, -92, HC-upplaga, bladets mått: 50x39
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:17
  • 1266 Färgetsning
    Ernst Billgren (f. 1957), "I skogen", 47/100, blad..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 19:38
  • 1039 Färgetsning
    Hans Hamngren (f. 1934), "Resan", 1970,10/35, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:14
  • 1173 Färgetsningar
    12 st, Gösta Ehrenberg (f. 1923), "Grekisk Dagbok"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:30
  • 2170 Färgetsningar
    3 st. Stockholmsmotiv, bland annat Hällgren, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 19:36
  • 9418 Gravyrer
    3 st, Basel, 13x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:41
  • 9202 Kolorerad etsn..
    Ingalill Asplund, 'TV eken i september', akvatint,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 18:55
  • 1165 Torrnål
    Axel Fridell (1894-1935), Stockholm I, Föreningen ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:13
  • 9242 Träsnitt
    3 st. Japan, motivet: 33x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 19:05
  • 1210 Träsnitt
    4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), 1956, Paris, mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:03
  • 2008 Träsnitt
    Maja Fjaestad (1873-1961), "Björkhönge", bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:41
  • 9441 Träsnitt
    Rune Petersson, 51/110, motivet: 37x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 18:10
  • 9450 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), 86/310, motivet: 18x45
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 18:33
  • 1074 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 94/300 Gustav Vasa, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 oktober kl 20:24