bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Stig Åsberg  Acke Åslund  Svenolov Ehrén  Olle Hjortzberg  Harald Sallberg  Hans Gerhard Sörensen  Axel Tallberg  Ellen Thesleff  Toshi Yoshida
  • 4176 Etsning
    Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. 32/35, flicka..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 18:44
  • 4189 Etsning
    Paris 1859, ramens innermått: 70x108
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 19:11
  • 6339 Etsningar
    2 st. Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Hästar, si..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 18:56
  • 6374 Gravyrer
    5 st, 1700-/1800-tal. 25x30cm. 19x14,5cm. 44,5x36c..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 19:19
  • 6165 Träsnitt
    2 st, Japan, Ogata Gekko (1859-1920). Motivet: 32,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 20:07
  • 6128 Träsnitt
    Annie Bergman, "Skogsklöver", 460 upplaga, signera..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 19:57
  • 3374 Träsnitt
    Ellen Thesleff (1869-1954), Finland. Signerad, dat..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 19:21
  • 6140 Träsnitt
    Hans Gerhard Sörensen (1923-1999), Norge. 46/100, ..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 20:30
  • 6137 Träsnitt
    Jan Thomas Breivik. Signerad, daterad -49, hus, si..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 20:19
  • 6245 Träsnitt
    Toshi Yoshida (1911-1995), Japan. Motivet: 50x30 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 19:28
  • Metropol Tipsar
  • 3374 Träsnitt
    Ellen Thesleff (1869-1954), Finland. Signerad, dat..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 feb kl 19:21




Ladda ner broschyr