KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick

Aktuella artister: Richard Årlin  Stig Borglind  Ole Drebold  Sten Eklund  Axel Fridell  Ulla Fries  Anders Heller  Louis Sparre  Pär Gunnar Thelander  Gérard Titus-Carmel
  • 4349 Akvatint
    G Rouault, monogramsignerad 1929. Motivet: 9,5x7 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:56
  • 9013 Etsning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    27 jan kl 20:12
  • 7034 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 20:26

    9013 Etsning

    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad, numrerad 8/15, The Window, Wauxhall, London, Motivet: 28x33, "IV state"

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    27 januari kl 20:12

  • 8178 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 18:59
  • 6163 Etsning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 jan kl 20:34
  • 6160 Etsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 20:31
  • 8007 Etsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 18:56
  • 8378 Etsning
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 18:10
  • 8006 Etsning
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 18:07
  • 8226 Etsningar
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 jan kl 20:43
  • 8116 Etsningar
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 20:03
  • 6261 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 20:07
  • 6159 Färgetsning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    27 jan kl 20:25
  • 6404 Färgetsning
    Signerad, numrerad 65/450. Motivet: 50x40 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 20:07
  • 6136 Färgetsning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 jan kl 19:35

    8386 Färgetsningar

    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC XIII/XV. Bladets mått: 52x60 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    27 januari kl 19:58

  • 8386 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    27 jan kl 19:58
  • 8048 Gravyr
    Earl Temple Buckinghamshire. Motivet: 26x40 cm
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 19:07
  • 6262 Torrnål
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 20:35
  • Metropol Tipsar
  • 8386 Färgetsningar
    Utrop: 3.000 kr

    27 jan kl 19:58
  • 9013 Etsning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    27 jan kl 20:12
  • 6163 Etsning
    Utrop: 2.000 kr

    27 jan kl 20:34