KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick

Aktuella artister: Louis Bastin  Annie Bergman  Ernst Billgren  Stig Borglind  Sten Eklund  Servulo Esmeraldo  Johanna Koistinen  Gerda Nordling  Helen Rex  Edlef ter Haar Romeny  Juho Suni  Pär Gunnar Thelander
  • 4388 Etsning
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4453 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:37
  • 4121 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    13 juli kl 19:21

    2244 Färgetsningar

    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svit. Signerade, numrerade PT III/V, daterade -81. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 19:37

  • 4115 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:26
  • 4056 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:42
  • 4054 Etsning
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:03
  • 4160 Etsning
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 19:14
  • 4259 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:10
  • 4062 Etsning
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 20:44
  • 4459 Etsningar
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 juli kl 20:15
  • 4399 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:13
  • 4406 Färgetsning
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 20:38
  • 1022 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    13 juli kl 18:19
  • 1015 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:31
  • 2241 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 19:08

    2245 Färgetsningar

    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerade, numrerade 11/50, daterade 1981, del av svit. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 19:40

  • 2257 Färgetsning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:52
  • 2228 Färgetsning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 20:41
  • 2226 Färgetsningar
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    13 juli kl 20:36
  • 2244 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    13 juli kl 19:37
  • 2246 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    13 juli kl 19:42
  • 2245 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    13 juli kl 19:40
  • 4334 Färgetsningar
    Utrop: 500 - 700 kr

    13 juli kl 20:50
  • 2232 Färgetsningar
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    13 juli kl 20:51
  • 4029 Gravyr
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:56
  • 2387 Gravyr
    Karta över Nederänderna, kolorerad. Motivet: 35x42 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:29
  • 4125 Gravyrer
    2 st, Motiv Från Thames. Motivet: 26x47 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:48
  • 1021 Träsnitt
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:12

    2246 Färgetsningar

    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad PT I/V, daterad 1981, del av svit, oramade lösa blad, etsning + handkolorering, bladets mått: 50x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 19:42

  • Metropol Tipsar
  • 2228 Färgetsning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 20:41
  • 2246 Färgetsningar
    Utrop: 3.000 kr

    13 juli kl 19:42
  • 2245 Färgetsningar
    Utrop: 3.000 kr

    13 juli kl 19:40
  • 2244 Färgetsningar
    Utrop: 3.000 kr

    13 juli kl 19:37