bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Lennart Aschenbrenner  Stephen Clark  Lena Cronqvist  Svenolov Ehrén  Sten Eklund  Maja Fjaestad  Guy Frisk  Paul René Gauguin  Ruth Goldmann-Grosin  Sixten Haage  Bror Hjorth  Mikael Kihlman  Jorgo Krallis  Hasse Lindroth  Endre Nemes  Max Papart  Harald Sallberg  Börje Sandelin  Ib Spang Olsen  Pär Gunnar Thelander  Gérard Titus-Carmel  Jukka Vänttinen  Torbjörn Zetterholm
  • 2040 Etsning
    Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:28
  • 4392 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Södra statio..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:39
  • 2010 Etsning
    Jukka Vänttinen (f. 1954), "Dagbrott". Signerad, n..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:34

    2046 Träsnitt

    Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Signerad, numrerad 17/52. Motivet: 33x22, yttermått inklusive ram: 57x41 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    22 mars kl 20:40


  • 5473 Etsning
    Stephen Clark (f. 1953), Sverige. "Skansentrappan"..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:49
  • 2009 Etsningar
    + bokverk, 3 etsningar 4 böcker, Börje Sandelin (1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:57
  • 2029 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Trabala". Signerad, numr..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:06
  • 2030 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 118/18..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 20:42
  • 4115 Färgetsning
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:42
  • 5001 Färgetsningar
    3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Tr..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:42
  • 2050 Färgetsningar
    3 st, Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 20:03
  • 5302 Kopparstick
    2 st, Erik Dahlbergh, Roserbergs Slott, ur Suecia ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:33
  • 2042 Torrnål
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 19:43
  • 2012 Torrnålsgravyr
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:09
  • 2049 Träsnitt
    3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:05
  • 2046 Träsnitt
    Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 20:40
  • 5127 Träsnitt
    Ib Spang Olsen (1921-2012), Danmark. Signerad ej n..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:42
  • 5514 Träsnitt
    Paul René Gauguin (1911-1976), Danmark. Flicka. Si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:40
  • 2048 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. "Självporträt..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 19:34
  • 2037 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:09
  • 2047 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 20:46
  • 2005 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 19:27
  • 5566 Träsnitt
    Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. "Strandväx..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:48
  • Metropol Tipsar
  • 2046 Träsnitt
    Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 20:40




Ladda ner broschyr