KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick

Aktuella artister: Lennart Aschenbrenner  Nicolai Johannes Astrup  Nicolai Astrup Junior  Hans Bellmer  Gisèle Celan-Lestrange  Svenolov Ehrén  Sten Eklund  Erik Ekroth  Anders Heller  Carl Locher  Roberto Matta  Bert-Johnny Nilsson  Gerald Steffe  Pär Gunnar Thelander  Gérard Titus-Carmel  Hans Wigert
  • 3119 Etsning
    Utrop: 100 - 400 kr

    16 december kl 18:42
  • 3094 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    16 december kl 19:02
  • 3351 Etsning
    Utrop: 100 - 300 kr

    16 december kl 18:56

    3334 Färgetsningar

    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad 150-upplaga. Haskel 150 -152. Bladets mått: 52x60 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    16 december kl 20:52

  • 3350 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    16 december kl 20:51
  • 3367 Etsning
    Utrop: 300 - 500 kr

    16 december kl 20:33
  • 3345 Etsning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    16 december kl 19:37
  • 3192 Etsning
    Utrop: 300 - 600 kr

    16 december kl 19:21
  • 3099 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    16 december kl 20:39
  • 3361 Etsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    16 december kl 18:09
  • 3342 Etsningar
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    16 december kl 20:43
  • 3103 Etsningar
    Utrop: 100 - 600 kr

    16 december kl 20:46
  • 3344 Etsningar
    Utrop: 800 - 1.000 kr

    16 december kl 19:44
  • 3195 Färgetsning
    Utrop: 100 - 600 kr

    16 december kl 19:26
  • 3332 Färgetsning
    Utrop: 500 - 700 kr

    16 december kl 18:44
  • 3362 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    16 december kl 20:44

    3336 Färgetsning

    Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 50/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.100 kr

    16 december kl 20:20

  • 3411 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    16 december kl 20:04
  • 3360 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    16 december kl 18:18
  • 3339 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    16 december kl 18:47
  • 3335 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    16 december kl 19:27
  • 3340 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    16 december kl 20:39
  • 3336 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    16 december kl 20:20
  • 3338 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    16 december kl 18:47
  • 3341 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    16 december kl 18:21
  • 3346 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    16 december kl 18:27
  • 3343 Färgetsningar
    Utrop: 300 - 800 kr

    16 december kl 18:50
  • 3334 Färgetsningar
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    16 december kl 20:52
  • 3169 Gravyrer
    2 st. Frankrike. Motivet: 50x43, fuktskador
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    16 december kl 18:25

    3338 Färgetsning

    Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 6/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.100 kr

    16 december kl 18:47

  • 3410 Träsnitt
    3 st, Japan, Handkolorerade. Motivet: 32x24 cm
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    16 december kl 18:10
  • 9194 Träsnitt
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    16 december kl 18:37
  • 3388 Träsnitt
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    16 december kl 20:18
  • Metropol Tipsar
  • 3336 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    16 december kl 20:20
  • 3338 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    16 december kl 18:47
  • 3334 Färgetsningar
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    16 december kl 20:52