KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick

Aktuella artister: Graham Clarke  Leonardo Cremonini  Salvador Dalí  Ruth Goldmann-Grosin  Thormod Larsen  Birgitta Liljebladh  Roberto Matta  Bert-Johnny Nilsson  Karin Persson  Colin Self  Pär Gunnar Thelander  Gérard Titus-Carmel
  • 6402 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 19:12
  • 7003 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 19:33
  • 7073 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 18:10

    6290 Grafiskt blad

    Antik Karta över Moskva. Kolorerad, efter original tryckt i London 1562, Motivet: 35x44 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    28 oktober kl 18:47

  • 7024 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 20:37
  • 7018 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 20:37
  • 9005 Etsning
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr

    28 oktober kl 20:47
  • 9004 Etsning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    28 oktober kl 20:26
  • 7124 Etsningar
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 18:49
  • 7022 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 oktober kl 20:37
  • 6523 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 19:15
  • 7028 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 20:37
  • 7058 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 oktober kl 18:09
  • 7021 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    28 oktober kl 20:37
  • 7013 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 oktober kl 20:37
  • 7026 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 oktober kl 20:37

    9004 Etsning

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 92/150. Motivet: 50x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    28 oktober kl 20:26

  • 7027 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 oktober kl 20:37
  • 7059 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 oktober kl 18:09
  • 7033 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 oktober kl 19:51
  • 7008 Färgetsning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    28 oktober kl 20:03
  • 7005 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 19:42
  • 7030 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 20:37
  • 6290 Grafiskt blad
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr

    28 oktober kl 18:47
  • 7001 Grafiskt blad
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 19:23
  • 8120 Kopparstick
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    28 oktober kl 19:01
  • 8121 Träsnitt
    Japan, 1900-tal, Geisha, 57x28 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    28 oktober kl 18:42
  • Metropol Tipsar
  • 9005 Etsning
    Utrop: 3.000 kr

    28 oktober kl 20:47
  • 9004 Etsning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    28 oktober kl 20:26
  • 7008 Färgetsning
    Utrop: 3.000 kr

    28 oktober kl 20:03
  • 6290 Grafiskt blad
    Utrop: 6.000 kr

    28 oktober kl 18:47