bakg

MÖBLER / Stolar & Fåtöljer



Aktuella artister: Mats Theselius
  • 5190 Bergère
    Rokokostil, 1800-tal. Längd: 67cm. Djup: 50cm. Höj..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:47
  • 8016 Fåtölj
    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", ..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:33
  • 8001 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:27

    8016 Fåtölj

    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", Källemo. Numrerad 349/360,2000. Underrede av svartlackerat stål, bambulindade armstöd, stoppad sits och rygg klädda i svart- och gråmönstrad textil. Signerad The Bamboo King by Mats Theselius nr 349/360

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:33


  • 8022 Karmstol
    Josef Frank, Modell 970 cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:22
  • 7017 Karmstolar
    Ett par, Gustaviansk stil, rygg i rotting
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:58
  • 7008 Stol
    Laura Ashley, "Thorpe Chair"
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:32
  • 7136 Stolar
    4 st. Jugend
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:42
  • 7037 Stolar
    6 st, Kusch co, metallrör och böjträ
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:36
  • 5078 Stolar
    8 st, Barockstil
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:30
  • 7149 Stolar
    Ett par, Rotting
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:58
  • Metropol Tipsar
  • 8016 Fåtölj
    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", ..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:33
  • 8001 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:27
  • 8022 Karmstol
    Josef Frank, Modell 970 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:22
  • 7037 Stolar
    6 st, Kusch co, metallrör och böjträ
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:36




Ladda ner broschyr