KONST / Litografier

Aktuella artister: Ivor Abrahams  Jordi Bota  Yves Brayer  Erik Dietman  Maya Eizin Öijer  Max Ernst  Cecilia Frisendahl  Ulf Greder  Merete Herrström  Curt Hillfon  Maria Hillfon  Karl Höglund  Ulrica Hydman-Vallien  Howard Kanowitz  Gary Kuehn  Ann-Marie Lamm  Marika Lang  Lowell Nesbitt  Karl Gustaf KG Nilson  Lennart Rodhe  Astrid Setterwall-Ångström  Esaias Thorén  Ester Zetterberg  Stanislaw Zoladz
  • 5381 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 april kl 19:52
  • 6071 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 april kl 18:08
  • 5171 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 april kl 20:47

    6071 Färglitografi

    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 45/310, daterad 1956. Motivet: 35x43 cm

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    13 april kl 18:08

  • 6160 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 april kl 20:50
  • 6084 Färglitografi
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    13 april kl 18:32
  • 5413 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 april kl 20:26
  • 5411 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 april kl 20:18
  • 5032 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 april kl 18:10
  • 5719 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 april kl 19:18
  • 6354 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 april kl 20:32
  • 7028 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om 10 dagar
    20 april kl 19:42
  • 6144 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 april kl 19:32
  • 6087 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 april kl 19:10
  • 6086 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 april kl 19:04
  • 6088 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 april kl 18:04

    5719 Färglitografi

    Maya Eizin Öijer (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 33/80, ca 101x70cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    13 april kl 19:18

  • 6027 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 april kl 19:18
  • 5417 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    13 april kl 20:40
  • 5416 Färglitografier
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 april kl 19:45
  • 6355 Färglitografier
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 april kl 19:04
  • 5400 Färglitografier
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 april kl 20:37
  • 5393 Färgserigrafi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 april kl 20:13
  • 5389 Färgserigrafi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 april kl 20:03
  • 5418 Färgserigrafi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 april kl 19:08
  • 5419 Färgserigrafi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 april kl 19:11
  • 5414 Färgserigrafi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 april kl 20:30
  • 6349 Grafiska blad
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 april kl 20:34
  • 6352 Grafiska blad
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 april kl 20:46

    5389 Färgserigrafi

    Howard Kanowitz (f. 1929), USA. Komposition med konserv. Signerad, numrerad 50/100, bladets mått: 69x90 cm, oramat löst blad

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    13 april kl 20:03

  • 6336 Litografier
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 april kl 20:44
  • 5449 Litografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 april kl 19:26
  • 6256 Litografier
    5 st, Droskor, England, 21x26 cm. Ej signerad
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 april kl 19:50
  • 6270 Litografisk af..
    "Quinquina", 150x106 cm. Ej signerad
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 april kl 19:55
  • Metropol Tipsar
  • 6071 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 april kl 18:08
  • 5719 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    13 april kl 19:18
  • 5389 Färgserigrafi
    Utrop: 2.000 kr

    13 april kl 20:03
  • 5400 Färglitografier
    Utrop: 2.000 kr

    13 april kl 20:37