KONST / Litografier

Aktuella artister: Joakim Allgulander  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Cecilia Frisendahl  Jan Grantorp  Staffan Hallström  Ulrica Hydman-Vallien  Arvid Knöppel  Harald Lindberg  Endre Nemes  Johannes Olsson  Madeleine Pyk  William Scharf  Charles Sjöholm  Max Walter Svanberg  Roland Svensson  Gunnar von Gegerfelt  Harry Wichmann  Sven X-et Erixson
  • 9406 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    31 juli kl 19:27
  • 3031 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    om en månad
    21 augusti kl 18:33
  • 3019 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    om en månad
    21 augusti kl 19:01
  • 8369 Färglitografi
    Endre Nemes (1909-1985), 22/30, 28x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 20:38
  • 8025 Färglitografi
    Evert Taube, 1972, Porträtt av Astri, motivet: 33x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    31 juli kl 18:04
  • 9297 Färglitografi
    Hans Tollsten, skogsvy, motivet: 23x31
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 18:28
  • 9316 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), 172/300, motivet: 35x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 19:56
  • 7371 Färglitografi
    Johannes Olsson (f. 1945), 19/170, motivet: 61x61
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    31 juli kl 18:34
  • 3032 Färglitografi
    M Trygelin, Stureb, 33/180, bladets mått: 55x70 ca
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    21 augusti kl 18:35
  • 9383 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    31 juli kl 20:36
  • 9402 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    31 juli kl 19:18
  • 9306 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    31 juli kl 19:14
  • 7220 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 145/250, motivet: 27x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    31 juli kl 18:35
  • 8361 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    31 juli kl 19:59
  • 8242 Färglitografi
    signerad. G. Johansson, 20/60, motivet: 20x13
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 18:39
  • 8548 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), 52/125, modell, 39x54
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 19:54
  • 7751 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    om en månad
    21 augusti kl 18:53
  • 9173 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    31 juli kl 19:20
  • 9080 Färglitografi
    William Scharf (f. 1927), 70/250, skog, 52x72
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 19:09
  • 8342 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 19:15
  • 3029 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    om en månad
    21 augusti kl 18:29
  • 8344 Färglitografier
    3 st, Jacques Lalande, lösa blad, bladets mått: 56x76
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 19:24
  • 9083 Grafiskt blad
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    31 juli kl 19:55
  • 3028 Grafiskt blad
    Utsigt af Stockholm från Blasieholmen, motivet: 27x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    21 augusti kl 18:28
  • 8648 Litografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    31 juli kl 18:31
  • 9351 Litografi
    Björn Fransson, 217/310, motivet: 29x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 18:09
  • 9268 Litografi
    efter Anders Zorn, Bengtssons Lito, motivet: 20x15
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    31 juli kl 20:36
  • 3016 Litografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    om en månad
    21 augusti kl 20:18
  • 8341 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    31 juli kl 19:06
  • 3004 Litografi
    Stockholms slott, 25x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    om en månad
    21 augusti kl 19:04
  • 9155 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    31 juli kl 18:57
  • 3035 Litografi, 40/..
    W. Bernhard, södermalmstorg, motivet: 22x17
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    21 augusti kl 18:37
  • 8374 Litografier
    5 st, modeplanscher, modell äldre, motivet: 21x17 ca
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    31 juli kl 20:46
  • Metropol Tipsar
  • 9083 Grafiskt blad
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    31 juli kl 19:55