bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Enrico Benaglia  Alain Berck-Vitz  Georges Braque  Stig Claesson Slas  Lena Cronqvist  Peter Dahl  Anders Fogelin  John Haavs Johnson  Måns Heidvall  Karl Höglund  Mikael Kihlman  Lionel Koechlin  Bengt Lindström  Reinhold Ljunggren  Stellan Mörner  Helmtrud Nyström  Pierre Olofsson  Axel Olson  Pablo Picasso  Ardy Strüwer  Roland Svensson  Jussi Taipaleenmäki  Nina Thorgeirsdottir  Harald Wiberg  Örjan Wikström  Stina Wirsén
  • 6199 Färglitografi
    2 st, Axel Olson (1899-1986). Signerad, numrerad 7..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:11
  • 8223 Färglitografi
    Alain Berck-Vitz (f. 1953). Signerad, numrerad 4/5..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:12
  • 6159 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:23
  • 8283 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:43
  • 6508 Färglitografi
    Girow. Signerad, daterad 1968, numrerad 19/30. Mot..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:06
  • 8166 Färglitografi
    John Haavs Johnson (1915-1968), Sverige. PT, Svolv..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:33
  • 8026 Färglitografi
    Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Stadsgata. Moti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:41
  • 8139 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Stoltenhoff ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:19
  • 8306 Färglitografier
    2 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Älg och ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:28
  • 6207 Grafiska blad
    2 st, efter Henri de Toulouse-Lautrec, lösa blad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:13
  • 8314 Litografi
    Torkat olivträd. Motivet: 16x11
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:05
  • 8299 Litografier
    2 st, ramens innermått: 22x16 + 23x33
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:18
  • 3081 Litografier
    2 st. Stig-Åke Hedlund, Stockholmsmotiv, bland ann..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:23
  • 6357 Litografier
    3 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "ur..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:36
  • Metropol Tipsar
  • 3010 Litografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Ur "August Stri..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 18:17
  • 3014 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 18:20
  • 3002 Litografi
    Georges Braque (1882-1963), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 18:41
  • 3005 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. 44x32 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 19:50




Ladda ner broschyr