bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Bo Åke Adamsson  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Gunnar Erkner  Bert Håge Häverö  Mona Huss Walin  Berndt-Rune Jäverbrant  Stig Jonzon  Harald Lindberg  Lena A Linderholm  Reinhold Ljunggren  Karl Mårtens  Richard Ryan  Elis Ryberg  Roland Svensson  Harald Wiberg  Sven X-et Erixson
  • 1055 Färglitografi
    5 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), 138/360, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:03
  • 9281 Färglitografi
    Anders Erik Malm, 1981, 193/250, Tiger i förorten,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 19:49
  • 9107 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), 55/500, motivet: 55x69
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:16
  • 1042 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 63/300, motivet: 34x37, D..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:58
  • 1043 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Kungliga borgen Gärdet, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:01
  • 1040 Färglitografi
    Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:07
  • 1004 Färglitografi
    Gustaf Alexandersson, Slussen, 272/310, motivet: 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:17
  • 7189 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), 193/310, motivet: 19x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:37
  • 9327 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 352/750, motivet: 44x36
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:54
  • 1024 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 1/310, Blidösund, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:33
  • 1023 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 469/310, Djurgårde..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:32
  • 9320 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 214/360, motivet: 23x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:44
  • 9004 Färglitografi
    signerad, 6/240, Fotbollsspelare (AIK), motivet: 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 19:55
  • 1041 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 18/150, Stockholm,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:08
  • 9195 Grafiskt blad
    Efter Elias Martin, motivet: 48x38
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 19:48
  • 8332 Grafiskt blad
    Richard Ryan (f. 1974), dollarsedlar, bladets mått..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:20
  • 1101 Litografi
    Efter Billmark, Skeppsbron, 26x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:03
  • 1026 Litografi
    Stig Jonzon (1913-1987), 2/15, Mot Riddarholmen, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:38
  • 1025 Litografi
    Stig Jonzon (1913-1987), 32/125, Kornhamnstorg, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:36
  • 9012 Litografi
    Stockholm, 'Gatureglering på Norrmalm 1877', motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 19:53
  • 8345 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), New York, bladets mått: 34x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:25
  • Metropol Tipsar
  • 9320 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 214/360, motivet: 23x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:44
  • 1055 Färglitografi
    5 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), 138/360, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:03
  • 9012 Litografi
    Stockholm, 'Gatureglering på Norrmalm 1877', motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 19:53
  • 1024 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 1/310, Blidösund, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:33
  • 9281 Färglitografi
    Anders Erik Malm, 1981, 193/250, Tiger i förorten,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 19:49