bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Mårten Andersson  Marion Belin  Helene Billgren  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Honoré Daumier  Yrjö Edelmann  Svenolov Ehrén  Jörgen Fogelquist  Peter Freudenthal  Ulf Greder  Göran Hahne  Staffan Hallström  Lennart Jirlow  Jorgo Krallis  Sven Lidberg  Reinhold Ljunggren  Lars Norrman  Mats Norryd  Olle Nyman  Acke Oldenburg  Pierre Olofsson  Madeleine Pyk  Jarle Rosseland  Gustav Rudberg  Elis Ryberg  Gerald Steffe  Sven X-et Erixson
  • 7041 Färglitografi
    Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Japanska, 197..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 18:21
  • 7089 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. 37x45, Stockholm..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 18:54
  • 8012 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Angelica", signerad och ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 19:44
  • 8033 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Heavy Trafic", signerad ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 19:02
  • 8010 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), "IDA", signerad och numre..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 19:37
  • 8005 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Salabim", signerad och n..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 18:01
  • 3454 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Trum, tram", signerad oc..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 18:54
  • 8003 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Zik-Zak", signerad och n..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 18:58
  • 3453 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), Ett-två-tre, signerad och..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 18:52
  • 8016 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 178..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 19:46
  • 8013 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 52/..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 19:46
  • 8026 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 61/..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 19:56
  • 8027 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 61/..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    12 feb kl 19:58
  • 7079 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Asien, 129/310,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 18:08
  • 5360 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. HC-upplaga, kvi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 20:57
  • 8090 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:04
  • 7090 Färglitografi
    Mari Söderlund, -78,285/325,35x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 18:55
  • 7091 Färglitografi
    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man i eka, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 18:57
  • 6066 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 20:43
  • 7062 Färglitografi
    Reutersvärd, 118/200, motivet: 40x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:03
  • 7080 Färglitografi
    signerad, Hamnbild, 18/100, Banks, motivet: 1980,2..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 18:09
  • 8050 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Interiör, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 20:52
  • 5098 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 20:11
  • 5109 Färglitografi
    Tommy Carlsson, signerad och numrerad 156/260, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 18:47
  • 7042 Färglitografier
    2 st, Jörgen Fogelquist (1927-2005), motivet: 44x3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 18:24
  • 7117 Färglitografier
    2 st, signerad, 58/60, -75, Huvudlösa militärer, r..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 20:15
  • 7113 Färglitografier
    2 st, Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Mozart & Rose..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:58
  • 8079 Färglitografier
    4 st, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Pirue..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:14
  • 8068 Litografi
    akvarellerad, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sveri..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:58
  • 7124 Litografi
    Haglund, "Motiv från kornhamn", motivet: 45x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 20:05
  • 7155 Litografi
    Olle Nyman (1909-1999), Sverige. 182/300, Stillebe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:10
  • 7157 Litografi
    Stockholm från Saltsjösidan, motivet: 44x70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:14
  • 5316 Litografier
    4 st, Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. (en signer..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 18:00
  • Metropol Tipsar
  • 8090 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:04
  • 8079 Färglitografier
    4 st, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Pirue..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:14
  • 8068 Litografi
    akvarellerad, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sveri..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 jan kl 19:58




Ladda ner broschyr