bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Joakim Allgulander  Mårten Andersson  Astri Bergman-Taube  Vilhelm Bjerke-Petersen  Maria Boczewska  Olle Bonniér  Stig Claesson Slas  Antoni Clavé  Lena Cronqvist  Peter Dahl  Karin Dahlin  Catharina Edlund  Alexandre Fassianos  Louise Fenger-Krogh  Leonor Fini  Stig Fyring  Ulf Greder  René Guilleminot  Bert Håge Häverö  Bent Holstein  Jean Jansem  Einar Jolin  Lars Jonsson  Kristina Jöred  Ladislas Kijno  Félix Labisse  Marika Lang  Georges Laporte  Hoi Lebadang  Stig Lindberg  Reinhold Ljunggren  Jan Lundquist  Georgette Magritte  Karl Mårtens  André Masson  Henri Matisse  Roger Mühl  Lars Norrman  Erik H Olson  Siri Rathsman  Lennart Rodhe  Edlef ter Haar Romeny  Richard Ryan  Curt Sjöberg  Charles Sjöholm  Marcel Strüwer-van Zuylen  Roland Svensson  Esaias Thorén  Maria Helena Vieira da Silva  Bengt Wallberg  Berndt Wennström  Sven X-et Erixson
  • 1276 Färglitografi
    2 st, Félix Labisse (1905-1982), bladets mått: 57x..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:21
  • 1294 Färglitografi
    2 st, Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, blade..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:58
  • 1293 Färglitografi
    2 st, Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, blade..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:57
  • 1268 Färglitografi
    2 st, Kallnowski, 75 upplaga, bladets mått: 53x70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:08
  • 1273 Färglitografi
    2 st, Kelman, 195 upplaga, bladets mått: 56x75
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:16
  • 1281 Färglitografi
    4 st, Jean Jansem (1920-2013), bladets mått: ca 56x77
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:25
  • 1291 Färglitografi
    4 st, Leonor Fini (1907-1996), bladets mått: 71x55
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:54
  • 1262 Färglitografi
    4 st, Oidentifierad konstnär, bladets mått: ca 69x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:59
  • 1287 Färglitografi
    4 st, Roger Mühl (1929-2008), bladets mått: 74x54 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:42
  • 1271 Färglitografi
    5 st, EA-upplaga, Oidentifierad konstnär
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:13
  • 1601 Färglitografi
    Alexandre Fassianos (f. 1935), 88/99, signerad, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:28
  • 1270 Färglitografi
    André Masson (1896-1987), 148/150, bladets mått: 5..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:12
  • 1267 Färglitografi
    André Masson (1896-1987), EA-upplaga, bladets mått..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:05
  • 1207 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), 702/750, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:49
  • 1243 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), 91/260, bladets m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:01
  • 9161 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 2/150, motivet: 38x46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:23
  • 1206 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), 237/380, motivet: 45x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:48
  • 1123 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 335/360, bladets måt..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:31
  • 1124 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 335/360, Waxholm, bl..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:32
  • 2012 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, HC 20/36..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:28
  • 1577 Färglitografi
    Catharina Edlund (f. 1974), 32/240, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:11
  • 1125 Färglitografi
    Curt Sjöberg (1911-1987), Landsort, PT, bladets må..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:33
  • 1284 Färglitografi
    Edlef ter Haar Romeny (f. 1926), 92/100, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:34
  • 1308 Färglitografi
    efter Pablo Picasso, Henri Deschamps, motivet: 59x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:22
  • 1010 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), EA-upplaga, Beduiner & ka..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:18
  • 1202 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), 371/750, motivet: 42x50
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:40
  • 1266 Färglitografi
    Félix Labisse (1905-1982), 154/180, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:03
  • 1278 Färglitografi
    Félix Labisse (1905-1982), 158/175, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:21
  • 1260 Färglitografi
    Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, 18/30, blad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:54
  • 1269 Färglitografi
    Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, bladets måt..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:10
  • 1280 Färglitografi
    Georges Laporte (1926-2000), 5 st, bladets mått: c..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:22
  • 1298 Färglitografi
    Georgette Magritte (1901-1986), 299/350, bladets m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:02
  • 1496 Färglitografi
    Girow, "Texten sniglar sig fram", 27/150, 1989, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:07
  • 2008 Färglitografi
    Henri Matisse (1869-1954), 297/300, monogramsignat..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:08
  • 1272 Färglitografi
    Hoi Lebadang (1921-2015), EA-upplaga, bladets mått..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:15
  • 1074 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), Österlånggatan, Gamla Sta..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:07
  • 1576 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), 217/240, bladets måt..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:09
  • 9053 Färglitografi
    Karl Mårtens (f. 1956), 210/290, Varfågel, bladets..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:01
  • 1296 Färglitografi
    Leonor Fini (1907-1996), EA-upplaga, bladets mått:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:00
  • 1292 Färglitografi
    Leonor Fini (1907-1996), EA-upplaga, bladets mått:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:56
  • 1289 Färglitografi
    mapp, 6 st
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:47
  • 1211 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), 119/350, motivet: 27x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:53
  • 1282 Färglitografi
    Maria Helena Vieira da Silva (1908-1992), 102/200,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:27
  • 1275 Färglitografi
    Maria Helena Vieira da Silva (1908-1992), 196/200,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:18
  • 1455 Färglitografi
    Marika Lang (f. 1961), 124/360, Feskekörka, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:57
  • 1454 Färglitografi
    Marika Lang (f. 1961), 24/360, Götaplatsen i Göteb..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:56
  • 1453 Färglitografi
    Marika Lang (f. 1961), Köksinteriör, 151/180, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:53
  • 1201 Färglitografi
    Mårten Andersson (f. 1934), 396/1400, motivet: 38x46
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:38
  • 1288 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, 153/200, bladets mått: 76x56
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:45
  • 1545 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), 92/100, motivet: 38x57
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:43
  • 1551 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 205/310, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:22
  • 1259 Färglitografi
    René Guilleminot (1900-1975), osignerade, ca 100 st
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:51
  • 1203 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 142/450 II, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:42
  • 9167 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 59/310, motivet: 22x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:29
  • 9168 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 69/310, motivet: 26x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:30
  • 1305 Färglitografi
    signerad, 111/195, motivet: 44x61
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:13
  • 1007 Färglitografi
    signerad, 34/200, bladets mått: 75x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:53
  • 1209 Färglitografi
    Signerad, 45/340, motivet: 38x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:51
  • 1514 Färglitografi
    Siri Rathsman (1895-1974), EA-upplaga, signerad, 1..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:04
  • 1205 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), "Supportern", 98/1..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:46
  • 5017 Färglitografi
    Stig Lindberg (1916-1982), 1977, handkolorerad, fl..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:11
  • 1138 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), onumrerad, ur Carme..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:22
  • 1137 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), onumrerad, Ur Carme..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:21
  • 9164 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970). 105/310, motivet: 3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:27
  • 9432 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), 'The White Swan', 277/360, m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:19
  • 1005 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), restaurant, motivet: 40x49
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:49
  • 1578 Färglitografier
    2 st, Ander Dahl, EA-upplaga, bladets mått: 46x48 ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:11
  • 9258 Färglitografier
    3 st, Charles Sjöholm (f. 1933), Stockholmsmotiv, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:10
  • 1285 Färglitografier
    8 st, Georges Laporte (1926-2000)
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:39
  • 1258 Färglitografier
    René Guilleminot (1900-1975), signerad/osignerat, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:47
  • 1480 Grafik
    4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metallet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:09
  • 1228 Grafiska blad
    parti diverse
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:13
  • 1575 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 16/17, bladets mått: 36x36, löst..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:08
  • 1572 Grafiskt blad
    EA-upplaga, Karin Dahlin (f. 1975), bladets mått: ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:05
  • 1573 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), Hare, bladets mått: 42x30,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:06
  • 1570 Grafiskt blad,
    Karin Dahlin (f. 1975), på stranden, bladets mått:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:03
  • 1571 Litografi
    Anders Hugo, 214/295, bladets mått: 32x43, löst blad
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:04
  • 1512 Litografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), 89/150, signerad, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:55
  • 1569 Litografi
    Louise Fenger-Krogh (f. 1961), Skogen sillar solen..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:01
  • 1334 Litografi
    Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), -50, PT, blad..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:29
  • 1565 Litografier
    2 st, Bengt Wallberg (1931-2004), bladets mått: 20..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:57
  • 1059 Lösa blad
    Svenska Fåglar. Efter von Wright, 1920-ta, 110 st...//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:18
  • 1300 Mapp
    grafiska blad, diverse
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:07
  • 1126 Mapp
    med grafiska blad, diverse
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:35
  • 9116 Serigrafi
    Curt Hillfon (f. 1943), 18/90, bladets mått: 91x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:31
  • 1574 Serigrafi
    Erik H Olson (1909-1995), 83/100, bladets mått: 60..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:07
  • 1568 Serigrafier
    2 st, Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), bladets..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:00
  • 1566 Serigrafier
    2 st, Richard Ryan (f. 1974), bladets mått: 19x26,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:59
  • 1567 Serigrafier
    2 st, Richard Ryan (f. 1974), bladets mått: 34x48,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 19:00
  • Metropol Tipsar
  • 1205 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), "Supportern", 98/1..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:46
  • 2012 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, HC 20/36..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:28
  • 1275 Färglitografi
    Maria Helena Vieira da Silva (1908-1992), 196/200,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:18
  • 2008 Färglitografi
    Henri Matisse (1869-1954), 297/300, monogramsignat..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 20:08
  • 1059 Lösa blad
    Svenska Fåglar. Efter von Wright, 1920-ta, 110 st...//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:18
  • 1010 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), EA-upplaga, Beduiner & ka..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:18
  • 5017 Färglitografi
    Stig Lindberg (1916-1982), 1977, handkolorerad, fl..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 april kl 18:11