bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Ernst Billgren  Olle Bonniér  Eva Boström  Lena Cronqvist  Jonas Fredén  Eric Grate  Karl Höglund  Wolfgang Hutter  Olle Kåks  C Göran Karlsson  Kristian Krokfors  Bengt Landin  Lena A Linderholm  Ulla Ohlson  Carl Fredrik Reuterswärd  Antoni Tàpies  Théo Tobiasse  Else Uhlmann  Philip von Schantz  Gösta Werner  Harald Wiberg  Sven X-et Erixson
  • 5589 Färglitografi
    2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:53
  • 7035 Färglitografi
    C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:04
  • 7096 Färglitografi
    Else Uhlmann (f. 1949), Sverige. Dansande par, sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:03
  • 5422 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:40
  • 7094 Färglitografi
    Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Blommor, 110/2..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:59
  • 5416 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. HC-upplaga. Motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:32
  • 5070 Färglitografi
    Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. "Memory". Si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:33
  • 5204 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Flicka, HC-u..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:22
  • 5537 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. PT. Motivet:..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:31
  • 7110 Färglitografi
    Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. 20/150, Kuber,..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:28
  • 7069 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Violer, si..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:25
  • 7095 Färglitografi
    Ulla Ohlson (f. 1955), Sverige. 46/60. Motivet: 42x28
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:01
  • 7083 Färglitografier
    2 st, Eva Boström (f. 1954), Sverige. Frukter, 250..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:42
  • 5019 Färglitografier
    4 st, Jonas Fredén (f. 1959), Sverige. Kolorerade,..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:31
  • 7157 Grafiska blad
    110 ca, Lindmans flora, 1920-tal, lösa blad, blade..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:48
  • 7055 Litografi
    6 st, Landskapsdräkter, 30x20
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:56
  • 7236 Litografi
    Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. 2 st, 200 uppl..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:29
  • 7356 Offsetlitograf..
    Wolfgang Hutter (1928-2014), Österrike. 68x50 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:12




Ladda ner broschyr