KONST / Litografier

Aktuella artister: Oskar Bergman  Astri Bergman-Taube  Kaj Bernstone  Martin Bradley  Rune Claesson  Peter Dahl  Svenolov Ehrén  Bengt Elde  Jan Grantorp  Ulf Gripenholm  Gösta Gustavson  Staffan Hallström  Bert Håge Häverö  Oliver Herdies  Erik Höglund  Bo Larsson  Ron Lior  Reinhold Ljunggren  Jan Lundquist  Bo Erik Lundqvist  Stellan Mörner  Olle Nyman  Bengt Orup  Max Papart  Madeleine Pyk  Lennart Rodhe  Gustav Rudberg  Roland Svensson  Théo Tobiasse  Lars Wellton  Gösta Werner  Paul Wunderlich
  • 8015 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om en månad
    20 augusti kl 18:36
  • 8014 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    om en månad
    20 augusti kl 18:35
  • 3215 Färglitografi
    Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Motivet: 58x56
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 juli kl 18:06
  • 3400 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 19:36
  • 4194 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 juli kl 19:05
  • 4136 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 juli kl 19:49
  • 8025 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    20 augusti kl 18:40
  • 4099 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 juli kl 19:25
  • 4102 Färglitografi
    EWK, Mao, 1969,28/200 (-95), löst blad, 45x62
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 19:30
  • 8024 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om en månad
    20 augusti kl 19:26
  • 4015 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 juli kl 18:03
  • 4171 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 juli kl 19:27
  • 4174 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    30 juli kl 19:33
  • 8012 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    om en månad
    20 augusti kl 19:31
  • 3197 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    om en månad
    20 augusti kl 19:14
  • 8009 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om en månad
    20 augusti kl 20:28
  • 4059 Färglitografi
    kolorerad, Katarinahissen, signerad. Motivet: 27x38
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 juli kl 18:37
  • 4085 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 juli kl 19:33
  • 4087 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 juli kl 19:37
  • 4088 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    30 juli kl 19:39
  • 4082 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 juli kl 19:28
  • 4062 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 19:09
  • 4192 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 juli kl 19:03
  • 4190 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 juli kl 19:00
  • 4078 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 juli kl 18:50
  • 3191 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 18:31
  • 3188 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 18:25
  • 3468 Färglitografi
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    30 juli kl 18:30
  • 4169 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 juli kl 18:08
  • 8010 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    20 augusti kl 20:50
  • 4055 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 juli kl 20:47
  • 4181 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 juli kl 19:47
  • 4173 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 juli kl 19:31
  • 4172 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 juli kl 19:29
  • 8004 Färglitografi
    Utrop: 600 - 800 kr

    om en månad
    20 augusti kl 18:46
  • 4170 Färglitografi
    signerad, 41/125, båtar vid kaj. Motivet: 47x57
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 19:25
  • 3466 Färglitografi
    Signerad, numrerad 20/100, bladets mått: 62x48 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 juli kl 18:28
  • 4176 Färglitografi
    signerad, stilleben, 62/150. Motivet: 74x55
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 19:38
  • 4054 Färglitografi
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    30 juli kl 20:45
  • 2297 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 juli kl 20:40
  • 8026 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    om en månad
    20 augusti kl 18:52
  • 3467 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 juli kl 18:29
  • 3465 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 juli kl 18:26
  • 3473 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 juli kl 19:12
  • 3125 Färglitografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 juli kl 20:38
  • 3277 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 19:03
  • 3276 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 19:01
  • 4080 Färglitografier
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 juli kl 19:24
  • 4177 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 juli kl 19:40
  • 4179 Färglitografier
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 juli kl 19:43
  • 4058 Litografi
    L G Lundberg, Operabaren, 14/75. Motivet: 32x25
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 18:34
  • 4180 Litografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    30 juli kl 19:46
  • 4051 Litografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    30 juli kl 20:41
  • 4193 Litografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 19:04
  • 3223 Litografier
    6 st, Militärer / slag, 19x29 cm
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 juli kl 18:40
  • 4056 Litografiska b..
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 juli kl 18:23
  • 3190 Serigrafi
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 juli kl 18:30