KONST / Litografier

Aktuella artister: Bengt Åberg  Leif Ahnlund  Albin Amelin  Astri Bergman-Taube  Ola Billgren  Stig Claesson Slas  John Clem Clarke  Peter Dahl  Salvador Dalí  Don Eddy  Johnny Friedlaender  Wolfgang Gäfgen  Ulf Greder  Ulf Gripenholm  Berndt-Rune Jäverbrant  Einar Jolin  Roland Jonsson  Lena A Linderholm  Lowell Nesbitt  Suzanne Nessim  Vera Nilsson  Lars Norrman  Pierre Olofsson  Åke Pallarp  Philip Pearlstein  Karl Axel Pehrson  Bengt Ribbentoft  Larry Rivers  Lennart Rodhe  Ardy Strüwer  Roland Svensson  Jukka Vänttinen  Ulf Wahlberg  Teresa Wennberg  Sven X-et Erixson  Nisse Zetterberg
  • 8359 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:05
  • 6079 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    27 jan kl 19:17
  • 8439 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 jan kl 20:12

    9001 Litografisk affisch

    John Bauer, 1914, "Konstnärsklubbens Cabaret", Berns 14 Dec, 92x65 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 9.200 kr

    27 januari kl 18:30

  • 8060 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 19:56
  • 8376 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:05
  • 8059 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 20:46
  • 8008 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 18:15
  • 8033 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 jan kl 18:19
  • 8097 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    27 jan kl 18:33
  • 6323 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:23
  • 6334 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:37
  • 6333 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    27 jan kl 18:36
  • 6260 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    27 jan kl 20:01
  • 7072 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    27 jan kl 20:54
  • 8342 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.500 kr

    27 jan kl 18:24

    8308 Färglitografier

    10st, Leif Ahnlund (f. 1949), Sverige. Signerade, 1992, oramade. Motivet: 60x83cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    27 januari kl 19:24

  • 8341 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.500 kr

    27 jan kl 19:24
  • 8282 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 18:18
  • 8207 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 jan kl 18:19
  • 6215 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 20:32
  • 9025 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    27 jan kl 18:07
  • 8047 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 20:21
  • 7003 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 20:56
  • 8141 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:04
  • 8046 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:15
  • 6032 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    27 jan kl 18:18
  • 8005 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    27 jan kl 19:13
  • 8274 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 18:10

    8309 Färglitografier

    7st, Leif Ahnlund (f. 1949), Sverige. Signerade, numrerade. Motivet: 44x58cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    27 januari kl 20:38

  • 8205 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:49
  • 8045 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 18:04
  • 8308 Färglitografier
    Utrop: 4.000 - 8.000 kr

    27 jan kl 19:24
  • 8076 Färglitografier
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 19:07
  • 8034 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    27 jan kl 18:28
  • 8309 Färglitografier
    Utrop: 3.000 - 6.000 kr

    27 jan kl 20:38
  • 8405 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:35
  • 6314 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 18:11
  • 6320 Litografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    27 jan kl 18:18
  • 8373 Litografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 19:27
  • 4342 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 18:45
  • 8406 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 19:38

    9025 Färglitografi

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 247/250. Motivet: 54x38 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    27 januari kl 18:07

  • 8375 Litografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    27 jan kl 20:13
  • 7031 Litografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 jan kl 20:46
  • 9001 Litografisk af..
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 9.200 kr

    27 jan kl 18:30
  • Metropol Tipsar
  • 8309 Färglitografier
    Utrop: 6.000 kr

    27 jan kl 20:38
  • 8308 Färglitografier
    Utrop: 8.000 kr

    27 jan kl 19:24
  • 9001 Litografisk af..
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 9.200 kr

    27 jan kl 18:30
  • 9025 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    27 jan kl 18:07