KONST / Litografier

Aktuella artister: Paul Aizpiri  Marion Belin  Astri Bergman-Taube  Ernst Billgren  Pierre Boncompain  Olle Bonniér  Taimi Borg  Attie Brahme  Annette Claesson  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Salvador Dalí  Erik Dietman  Jan Ewemo  Mikael Frygelius  Yngve Gamlin  Hasse Hasselgren  Bert Håge Häverö  Manuel Hernández Mompó  Maria Hillfon  Robert Högfeldt  Paul Holsby  Mona Huss Walin  Berndt-Rune Jäverbrant  Lennart Jirlow  Emil Johanson-Thor  Albert Johansson  Ralph Judell  Christina Knall  Gary Kuehn  Carl Larsson  Lotte Laserstein  Rolf Lidberg  Harald Lindberg  Gösta Linderholm  Björn Lindroth  Thore Löfberg  Lillan Michelin  Maurice Moberg  Endre Nemes  Lowell Nesbitt  Jonas Nilsson  Alf Olsson  Anita Paulsson  Rachelle Puryear  Madeleine Pyk  Kerstin Rääf  Lennart Rodhe  Eusebio Sempere  Ardy Strüwer  Roland Svensson  Théo Tobiasse  Staffan Ullström  Berndt Wennström  Åke Westin
  • 4653 Färglitografi
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:15
  • 4221 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    13 juli kl 19:44
  • 4405 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:28

    4650 Färglitografi

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Motivet: 55x41cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 20:30

  • 4625 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    13 juli kl 19:24
  • 4200 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 18:13
  • 4017 Färglitografi
    Utrop: 400 - 800 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4091 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 19:13
  • 4026 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:25
  • 4155 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 18:28
  • 4432 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 18:59
  • 4416 Färglitografi
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    13 juli kl 19:43
  • 4298 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:27
  • 4089 Färglitografi
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    13 juli kl 20:34
  • 2090 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:13
  • 2238 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:02

    4657 Färglitografi

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), fågel, Motivet: 50x40cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 19:24

  • 2323 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    13 juli kl 18:54
  • 2116 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 19:54
  • 4662 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 18:25
  • 4663 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 18:34
  • 2235 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 20:58
  • 4016 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:59
  • 4300 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 18:24
  • 4201 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:47
  • 4215 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 19:25
  • 4080 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 juli kl 20:04
  • 4285 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:26
  • 4654 Färglitografi
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    13 juli kl 18:29

    4658 Färglitografi

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 107/175, Motivet: 47x38cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 18:33

  • 1078 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 juli kl 19:05
  • 1085 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    13 juli kl 20:57
  • 2233 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:54
  • 4320 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    13 juli kl 18:25
  • 4660 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    13 juli kl 20:22
  • 4153 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:14
  • 4440 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    13 juli kl 20:29
  • 4628 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:40
  • 4092 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    13 juli kl 18:18
  • 4093 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:26
  • 1137 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:49
  • 5013 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om tre veckor
    27 juli kl 18:24

    4661 Färglitografi

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 57/125. Motivet: 67x47cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 18:02

  • 4455 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 18:34
  • 4624 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 19:08
  • 4086 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:51
  • 4090 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 18:04
  • 2208 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:55
  • 4069 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 18:48
  • 4085 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 20:08
  • 4293 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4652 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 20:40
  • 4018 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:14
  • 4627 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:41
  • 4657 Färglitografi
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 19:24

    4654 Färglitografi

    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 33/285, Man på cykel. Motivet: 54x63 ca

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    13 juli kl 18:29

  • 4650 Färglitografi
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 20:30
  • 4658 Färglitografi
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 18:33
  • 4661 Färglitografi
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 18:02
  • 4288 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:14
  • 4087 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    13 juli kl 18:07
  • 4222 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 20:46
  • 5014 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    om tre veckor
    27 juli kl 19:04
  • 4088 Färglitografi ..
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:04
  • 4605 Färglitografier
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:29
  • 4655 Färglitografier
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:32
  • 4458 Färglitografier
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 juli kl 18:19
  • 4659 Färglitografier
    2 st, Signerade, -74, Figurer, ej numrerade, 69x49 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 19:31

    4625 Färglitografi

    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, numrerad 75/90. Motivet: 42x50 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 19:24

  • 4402 Färglitografier
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 19:53
  • 4001 Färgserigrafi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 18:57
  • 1054 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:33
  • 1062 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:22
  • 1061 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:22
  • 1047 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:22
  • 1048 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:30
  • 1046 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:15
  • 1060 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:16
  • 4240 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 juli kl 18:51
  • 4656 Grafiskt blad
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:46
  • 2080 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:57

    4660 Färglitografi

    Manuel Hernández Mompó (1927-1992), Spanien. Signerad, PA -74. Motivet: 69x49 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 20:22

  • 4345 Litografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4081 Litografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 juli kl 18:53
  • 4083 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:30
  • 4079 Litografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    13 juli kl 19:35
  • 4451 Litografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 18:33
  • Metropol Tipsar
  • 4001 Färgserigrafi
    Utrop: 2.000 kr

    13 juli kl 18:57
  • 2116 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 19:54
  • 4625 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr

    13 juli kl 19:24
  • 4660 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    13 juli kl 20:22
  • 4654 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4650 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    13 juli kl 20:30
  • 4658 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    13 juli kl 18:33
  • 4657 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    13 juli kl 19:24
  • 4661 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    13 juli kl 18:02