bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Carin Adler  Albin Amelin  Mårten Andersson  Gustav Arne  Hans Arnold  Gunnar Brusewitz  Erland Cullberg  Peter Dahl  Salvador Dalí  René Guilleminot  Bert Håge Häverö  Vide Janson  Lennart Jirlow  Bengt Landin  Lena A Linderholm  Reinhold Ljunggren  Jan Naliwajko  Lisa Netz  Karl Gustaf KG Nilson  Lars Norrman  Pierre Olofsson  Axel Olson  George Oyston  Dénes Perger  Madeleine Pyk  Lennart Rodhe  Gustav Rudberg  Nils G Stenqvist  Ardy Strüwer  Max Walter Svanberg  Esaias Thorén  Nina Tryggvadottir  Uno Vallman  Victor Vasarely  Jurgen von Konow  Berndt Wennström  Erik Wessel-Fougstedt  Åke Westin  Harry Wichmann  Angelica Wiik  Richard Winkler
  • 9509 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Sverige. "Trumpetaren". Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:20
  • 6060 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Flottare. Signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:36
  • 6059 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:34
  • 9557 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Väverska. Signe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:16
  • 9106 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 166/260..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:13
  • 6017 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 250/260..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:02
  • 9233 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:26
  • 9234 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:28
  • 9561 Färglitografi
    Carin Adler (f. 1929), Sverige. Stockholmsmotiv vi..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:22
  • 9565 Färglitografi
    Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Stockholm. Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:28
  • 9556 Färglitografi
    efter Heinrich Hansen, Fredriksborgs Slott, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:08
  • 9663 Färglitografi
    efter Henri Matisse, 74x102 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:20
  • 9689 Färglitografi
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. 21/100, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:50
  • 9622 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:51
  • 9114 Färglitografi
    Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:27
  • 9623 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:52
  • 9510 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "I stora hemska ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:22
  • 9563 Färglitografi
    Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Saltsjön. Sig..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:25
  • 6308 Färglitografi
    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:26
  • 9105 Färglitografi
    Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:11
  • 6307 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:25
  • 9559 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Marika" ur Sve..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:19
  • 9688 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. 53x72
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:48
  • 6051 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:01
  • 6488 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:56
  • 9560 Färglitografi
    Lisa Netz (f. 1936), Sverige. Komposition. Signera..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:20
  • 9373 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:39
  • 9621 Färglitografi
    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man i eka, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:50
  • 9215 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:59
  • 9619 Färglitografi
    Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Fossilt II..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:49
  • 9497 Färglitografi
    Nina Tryggvadottir (1913-1968), Island. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:46
  • 9627 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Figur, motivet: ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:57
  • 4045 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Kubistisk komposition. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 maj kl 19:05
  • 8031 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:27
  • 8021 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:20
  • 5159 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:27
  • 9564 Färglitografi
    Pontus Ljunberg, I trädgården. Signerad, daterad -..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:26
  • 9349 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Af Chapma..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:03
  • 9346 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:00
  • 9348 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Storkyrka..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:02
  • 9492 Färglitografi
    René Guilleminot (1900-1975), numrerad 67/200, try..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:33
  • 6102 Färglitografi
    Richard Winkler (f. 1969), Sverige. Komposition. S..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:55
  • 9244 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Onumrerad, mot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:37
  • 6165 Färglitografi
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Slussen. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:03
  • 9113 Färglitografi
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Slussen. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:25
  • 9122 Färglitografi
    Vide Janson (1924-2007), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:19
  • 9496 Färglitografier
    2 st, Vladimir Hudobko, 300-upplaga, motivet: 25x12
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:42
  • 9261 Färglitografier
    2 st. Sven-Erik Johansson, numrerade och signerade..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:59
  • 9648 Färglitografier
    i Mapp, Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Fe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:00
  • 9618 Fotografi
    Anders Laurén, Skärgård. Signerad, daterad -84, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:46
  • 6559 Grafiskt blad
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. 55x76
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:12
  • 9512 Grafiskt blad
    efter Fernand Léger. Tryckt signatur ej sign. Löst..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:34
  • 9495 Litografi
    Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Sverige. Kyrka,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:40
  • 9490 Litografi
    George Oyston (1861-1937), Storbritannien. Hässjor..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:30
  • 9493 Litografi
    L America, Kvinna, 47x58
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:35
  • 6313 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Man, Signerad, löst..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:48
  • 9647 Litografier
    Olika konstnärer, tryckta signaturer, bland annat ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:59
  • 9507 Litografier i ..
    7 st, Picasso, Tryckt signatur, 500-upplaga, lösa ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:15
  • 9491 Litografier i ..
    Picasso, 6 st lösa blad, 1000-upplaga, ej signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:31
  • 9071 Serigrafi
    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. PT, "Kuben"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:02
  • 9070 Serigrafi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Åtta runt bordet, H..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:58
  • 8032 Serigrafi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:34
  • Metropol Tipsar
  • 5159 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:27
  • 9070 Serigrafi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Åtta runt bordet, H..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:58
  • 8032 Serigrafi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:34
  • 8031 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:27
  • 8021 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:20




Ladda ner broschyr