KONST / Litografier

Aktuella artister: Bo Åke Adamsson  Martin Ålund  Peter Åström  Erik Berglin  Oskar Bergman  Märtha Bolin-Clason  Olle Bonniér  Rikke Darling  Yrjö Edelmann  Anette Englund  Naemi Eriksson  Jörgen Fogelquist  Lennart Gram  Göran Hahne  Bert Håge Häverö  Emanuel Javelid  Berndt-Rune Jäverbrant  Lennart Jirlow  Einar Jolin  Vladimir Kamendy  Harry Kampf  Bruno Karlsson  Christina Knall  Hans Konnman  Lars Eje Larsson  Catrina Liljegren  Håkan Lindskog  Bengt Lindström  Reinhold Ljunggren  Ken Löfgren  Jonas Lundh  Jan Lundquist  Roberto Matta  Leif Nielsen  Lars Norrman  Anita Paulsson  Karl Axel Pehrson  Dénes Perger  Pablo Picasso  Kerstin Rääf  Carl Fredrik Reuterswärd  Jerry Roupe  Jan Rufelt  Elis Ryberg  Monica Sahlin  Lennart Sand  Veronica Sofie  Alain Soucasse  Ardy Strüwer  Max Walter Svanberg  Roland Svensson  Jaques Villon  Jane Wålstedt  Tony Warren  Harry Wichmann  John Wierth  Eva Zettervall
  • 2095 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 19:35
  • 2054 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 sept kl 20:48
  • 4290 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 sept kl 19:41

    1008 Litografi

    Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. "Lecuyére" 1960. Signerad, numrerad 137/200. Bildmått: 50x63, yttermått inklusive ram: 58x73 cm

    Utrop: 25.000 kr
    Pris just nu 19.500 kr

    27 september kl 19:38

  • 4173 Färglitografi
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    27 sept kl 18:58
  • 2101 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 20:14
  • 2091 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 sept kl 20:28
  • 3317 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 18:32
  • 2077 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 sept kl 19:51
  • 2102 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 sept kl 20:04
  • 4418 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 18:07
  • 2078 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 18:01
  • 4278 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 20:10
  • 4026 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 18:27
  • 2062 Färglitografi
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    27 sept kl 20:11
  • 2096 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 sept kl 18:32

    1022 Färglitografi

    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 228/285. Färglitografi, bildmått: 53x64, yttermått inklusive ram: 70x93 cm

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    27 september kl 19:13

  • 4417 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 18:41
  • 2097 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 sept kl 20:53
  • 2012 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    27 sept kl 20:51
  • 4287 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 18:17
  • 4152 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 19:38
  • 4073 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 18:45
  • 4153 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    27 sept kl 18:13
  • 2066 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 19:04
  • 3498 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 20:45
  • 2072 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 sept kl 20:13
  • 4124 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 20:03
  • 4151 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    27 sept kl 18:52

    1032 Färglitografi

    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 331/350, "min atelje i Paris" mm: 57x40cm, yttermått inklusive ram: 76x59cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    27 september kl 20:39

  • 3031 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 sept kl 18:11
  • 4423 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 20:31
  • 4420 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 20:14
  • 4246 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 sept kl 18:08
  • 2098 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 sept kl 20:12
  • 4197 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 19:05
  • 1022 Färglitografi
    Utrop: 3.000 - 3.600 kr

    27 sept kl 19:13
  • 1032 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    27 sept kl 20:39
  • 4199 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 19:44
  • 2035 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 sept kl 19:52
  • 8101 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    27 sept kl 19:45
  • 4561 Färglitografi
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    27 sept kl 18:12

    4139 Fotokonst

    Erik Berglin (f. 1980), Sverige. "Bird #55" Alavda Arvensis. Signerad, numrerad 1/30,2010. Bildmått: 60x80, yttermått inklusive ram: 83x23, + intyg

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    27 september kl 18:19

  • 4473 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    27 sept kl 20:03
  • 4333 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 18:35
  • 4021 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 18:41
  • 4560 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 20:08
  • 4544 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 19:28
  • 2001 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    27 sept kl 19:40
  • 4148 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    27 sept kl 19:16
  • 1030 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 sept kl 20:41
  • 4590 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 18:19
  • 2079 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 sept kl 18:31
  • 4586 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 sept kl 20:33
  • 4426 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    27 sept kl 18:45

    2012 Färglitografi

    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Båtar. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Färglitografi, bildmått: 52x63cm, yttermått inklusive ram: 71x80cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.600 kr

    27 september kl 20:51

  • 4075 Färglitografier
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 sept kl 19:58
  • 3321 Färglitografier
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    27 sept kl 18:38
  • 3318 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 18:36
  • 3357 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 20:05
  • 4074 Färglitografier
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 sept kl 19:04
  • 2003 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    27 sept kl 20:55
  • 4139 Fotokonst
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    27 sept kl 18:19
  • 4003 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 18:34
  • 3003 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 20:24
  • 4012 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 20:18
  • 4001 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 18:11
  • 4014 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 20:41

    1030 Färglitografi

    Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Signerad, numrerad 44/60, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 41x52cm, yttermått inklusive ram: 57x67cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    27 september kl 20:41

  • 3004 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 20:24
  • 3010 Gicléetryck
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 20:24
  • 4008 Gicléetryck
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 sept kl 19:32
  • 4004 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 18:46
  • 4010 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 19:55
  • 3005 Gicléetryck
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 20:24
  • 4011 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 20:06
  • 3001 Gicléetryck
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 20:24
  • 3011 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 20:24
  • 4002 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 18:23
  • 3002 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 20:24
  • 2073 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 18:31
  • 3485 Litografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 sept kl 19:13
  • 1008 Litografi
    Utrop: 20.000 - 25.000 kr

    27 sept kl 19:38
  • 4102 Litografier
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 sept kl 18:05
  • 2069 Litografisk ka..
    Utrop: 100 - 800 kr

    27 sept kl 20:55
  • Metropol Tipsar
  • 1008 Litografi
    Utrop: 25.000 kr

    27 sept kl 19:38
  • 1032 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    27 sept kl 20:39
  • 1030 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    27 sept kl 20:41
  • 2012 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    27 sept kl 20:51
  • 1022 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr

    27 sept kl 19:13
  • 4139 Fotokonst
    Utrop: 2.600 kr

    27 sept kl 18:19