KONST / Litografier

Aktuella artister: Dawid (Björn Dawidsson)  Lasse Åberg  Albin Amelin  Lennart Aschenbrenner  Astri Bergman-Taube  Göran Brunius  Marc Chagall  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Richard Davies  Bruno Ehrs  Leopold Fare  Henry B Goodwin  Ulf Gripenholm  Denise Grünstein  Merete Herrström  Lars Hillersberg  Karl Höglund  Berndt-Rune Jäverbrant  Lennart Jirlow  Einar Jolin  Plura Jonsson  Bruno Karlsson  Steffen Kindt  Ursula Krause-Oehme  Gary Kuehn  Lage Lindell  Reinhold Ljunggren  Bo Erik Lundqvist  Edvard Munch  Lowell Nesbitt  Alf Olsson  Lennart Rodhe  Inge Schiöler  Helene Schmitz  Curt Sjöberg  Hans Strand  Poul Ströyer  Roland Svensson  Victor Vasarely  Per Adalbert von Rosen  Ulf Wahlberg  Gösta Werner  Åke Westin  Ilon Wikland
  • 3002 Digital print
    Utrop: 15.000 - 20.000 kr

    28 sept kl 19:19
  • 3001 Digital print
    Utrop: 15.000 - 20.000 kr

    28 sept kl 18:05
  • 1218 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 20:19

    3001 Digital print

    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. Absolut Vodka, Signerad, Numrerad 2/4, Daterad, 1999,98x69 cm

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    28 september kl 18:05

  • 1198 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    28 sept kl 18:02
  • 1125 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 18:01
  • 1306 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 18:15
  • 6519 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 19:25
  • 1258 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 18:54
  • 6521 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    28 sept kl 19:28
  • 1433 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    28 sept kl 18:47
  • 1047 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    28 sept kl 18:03
  • 1126 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    28 sept kl 20:19
  • 1388 Färglitografi
    Utrop: 400 - 800 kr

    28 sept kl 19:30
  • 1325 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 20:57
  • 1127 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    28 sept kl 19:01

    3002 Digital print

    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. "II01". Signerad, numrerad 1/4, daterad 1999, bladets mått: 98x68

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    28 september kl 19:19

  • 3026 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    28 sept kl 18:18
  • 1128 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 20:53
  • 6471 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 18:10
  • 1270 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    28 sept kl 18:05
  • 1268 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    28 sept kl 20:20
  • 1276 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    28 sept kl 18:01
  • 1144 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    28 sept kl 20:46
  • 1289 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    28 sept kl 19:44
  • 1250 Färglitografi
    Utrop: 800 - 1.000 kr

    28 sept kl 20:31
  • 6474 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    28 sept kl 18:17
  • 1197 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    28 sept kl 18:05
  • 6473 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 18:16

    4037 Fotografi

    Bruno Ehrs (f. 1953), Sverige. Göran Persson. Ej signerad. Silvergelatin, 56x44 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    28 september kl 19:47

  • 1143 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    28 sept kl 20:27
  • 1057 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    28 sept kl 19:36
  • 1263 Färglitografi
    Utrop: 500 - 700 kr

    28 sept kl 19:15
  • 1119 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    28 sept kl 19:58
  • 1431 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 20:02
  • 6266 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 18:52
  • 6613 Färglitografier
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    28 sept kl 18:59
  • 6436 Färglitografier
    Utrop: 100 - 300 kr

    28 sept kl 19:45
  • 1056 Färglitografier
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    28 sept kl 18:28
  • 1123 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    28 sept kl 20:10
  • 3003 Fotografi
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    28 sept kl 18:15
  • 4037 Fotografi
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr

    28 sept kl 19:47

    3012 Fotografi

    Henry B Goodwin (1878-1931), Sverige. Porträtt av Anders de Wahl. Motivet: 19x16,5 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    28 september kl 20:28

  • 3012 Fotografi
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr

    28 sept kl 20:28
  • 3011 Fotografier
    Utrop: 25.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    28 sept kl 19:57
  • 3005 Gicléetryck
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr

    28 sept kl 20:08
  • 3004 Irisprint
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    28 sept kl 19:39
  • 1437 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 20:05
  • 4103 Litografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    28 sept kl 20:55
  • 1309 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    28 sept kl 18:38
  • 1158 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 sept kl 20:40
  • 1005 Litografier
    Utrop: 300 - 600 kr

    28 sept kl 18:08
  • 1151 Litografiskt t..
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    28 sept kl 20:33
  • Metropol Tipsar
  • 3026 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    28 sept kl 18:18
  • 3012 Fotografi
    Utrop: 6.000 kr

    28 sept kl 20:28
  • 3005 Gicléetryck
    Utrop: 3.000 kr

    28 sept kl 20:08
  • 3004 Irisprint
    Utrop: 3.000 kr

    28 sept kl 19:39
  • 3001 Digital print
    Utrop: 20.000 kr

    28 sept kl 18:05
  • 3002 Digital print
    Utrop: 20.000 kr

    28 sept kl 19:19
  • 4037 Fotografi
    Utrop: 10.000 kr

    28 sept kl 19:47
  • 3003 Fotografi
    Utrop: 4.000 kr

    28 sept kl 18:15
  • 3011 Fotografier
    Utrop: 25.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    28 sept kl 19:57