KONST / Litografier

Aktuella artister: Lasse Åberg  Bo Åke Adamsson  Paul Aizpiri  Hans Arnold  Enrico Baj  Maria Boczewska  Birgit Broms  Alexander Calder  Stig Claesson Slas  Paul Colin   Corneille  Peter Dahl  Salvador Dalí  Gerard Diaz  Hans-Erik Eriksson  John-Erik Franzén  Roj Friberg  Wolfgang Gäfgen  Ulf Greder  Ulf Gripenholm  Jan Håfström  Erik Höglund  Karl Höglund  Paul Holsby  Stefan W Igelström  Lennart Jirlow  Bengt Landin  Georges Laporte  Makode Linde  Lena A Linderholm  Malcolm Morley  Lowell Nesbitt  Mats Norryd  Pierre Olofsson  Stig Olson  Alf Olsson  Olle Olsson Hagalund  Karl Axel Pehrson  Johan Petterson  Werner Pfeiffer  Joan Ponc  Madeleine Pyk  Oscar Reutersvärd  Carl Fredrik Reuterswärd  Lennart Rodhe  Nils G Stenqvist  Poul Ströyer  Alvar Sunol  Max Walter Svanberg  Roland Svensson  Jussi Taipaleenmäki  Théo Tobiasse  Lars Tunebo  Philip von Schantz  Ulf Wahlberg  Björn Wessman  Robert Rahway Zakanitch
  • 5014 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    8 mars kl 18:28
  • 5411 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    8 mars kl 19:30
  • 2015 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:54

    2004 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Vita vinbär. Signerad, numrerad 27/267, daterad -84. Motivet: 50x76,5 cm, yttermått inklusive ram: 63x87 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.000 kr

    22 mars kl 18:02

  • 5094 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    8 mars kl 19:22
  • 2028 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:15
  • 4317 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    8 mars kl 19:41
  • 4564 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:18
  • 2044 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:41
  • 4080 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:06
  • 5362 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:53
  • 4207 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:39
  • 2070 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:31
  • 2016 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:28
  • 2076 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:53
  • 4555 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:13

    2015 Färglitografi

    Alexander Calder (1898-1976), USA. Signerad, numrerad 44/100, komposition. Motivet: 56x74cm, yttermått inklusive ram: 75x92cm

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    22 mars kl 18:54

  • 5116 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    8 mars kl 19:33
  • 2024 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:46
  • 4209 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:16
  • 2036 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:51
  • 2021 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:50
  • 2031 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:27
  • 2033 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.900 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:13
  • 5055 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    8 mars kl 18:26
  • 5056 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    8 mars kl 20:48
  • 4560 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:17
  • 2020 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:37
  • 2041 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:01

    2043 Färglitografi

    Makode Linde (f. 1981), Sverige. Signerad, numrerad 48/65. Motivet: 31x25cm, yttermått inklusive ram: 43x33cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    22 mars kl 19:01

  • 2006 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:01
  • 2038 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:09
  • 4314 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:55
  • 2043 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:01
  • 2025 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:08
  • 2026 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:10
  • 2027 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:33
  • 2011 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:13
  • 5468 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 mars kl 19:56
  • 5574 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    8 mars kl 19:29
  • 5199 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    8 mars kl 18:55
  • 4320 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:58

    2044 Färglitografi

    Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numrerad 38/90, Skridskoåkare, bladets mått: 25x29, yttermått inklusive ram: 39x42 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    22 mars kl 19:41

  • 2013 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:39
  • 4141 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:37
  • 2051 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:24
  • 4140 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:45
  • 4458 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 mars kl 19:40
  • 4121 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:07
  • 9055 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    8 mars kl 20:20
  • 2004 Färglitografi
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:02
  • 5034 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 mars kl 19:58
  • 5033 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:36
  • 5464 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    8 mars kl 19:24
  • 4556 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:27

    2033 Färglitografi

    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 15/385, daterad -77. Motivet: 29x41, yttermått inklusive ram: 42x60 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    22 mars kl 18:13

  • 4334 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 mars kl 19:59
  • 2018 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:39
  • 2022 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:05
  • 2023 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:55
  • 2045 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:36
  • 2007 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:10
  • 2019 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:16
  • 5472 Färglitografier
    Utrop: 100 - 800 kr

    8 mars kl 20:36
  • 2001 Färgserigrafi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:16
  • 5431 Färgserigrafi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    8 mars kl 18:21
  • 4321 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:53
  • 2032 Litografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:50

    2036 Färglitografi

    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige, Cadillac, PT, Monogramsignerad JEF, 1995. Motivet: 46x57, yttermått inklusive ram: 62x72 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.700 kr

    22 mars kl 19:51

  • 3267 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:18
  • 9137 Litografi
    Utrop: 100 - 700 kr

    8 mars kl 20:21
  • 2014 Litografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:47
  • 5467 Litografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    8 mars kl 19:45
  • Metropol Tipsar
  • 2001 Färgserigrafi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:16
  • 2022 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:05
  • 2006 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 20:01
  • 2036 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:51
  • 2033 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.900 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:13
  • 2043 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:01
  • 2044 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 19:41
  • 2015 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:54
  • 2004 Färglitografi
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    om tre veckor
    22 mars kl 18:02