KONST / Litografier

Aktuella artister: Mårten Andersson  Pär Andersson  Björn Berg  Kaj Bernstone  Adolf Born  Peter Dahl  Albert Engström  Curt Hillfon  Maria Hillfon  Karl Höglund  CO (Carl-Otto) Hultén  Mona Huss Walin  Albert Johansson  Harry Kampf  Sven Lidberg  Jan Lundquist  Piet Mondrian  Lowell Nesbitt  Karl Axel Pehrson  Madeleine Pyk  Rune Rockström  Lennart Rodhe  Gustav Rudberg  Elis Ryberg  Örjan Sätre  Roland Svensson  Angelica Wiik
  • 7020 Färglitografi
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    30 november kl 20:13
  • 6508 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    30 november kl 20:20
  • 6134 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    30 november kl 20:49

    7020 Färglitografi

    Adolf Born (1930-2016), Tjeckien. Signerad, numrerad 30/70. Motivet: 38x54,5 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    30 november kl 20:13

  • 6169 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 18:38
  • 6643 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    30 november kl 20:40
  • 6282 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 19:51
  • 6494 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 november kl 18:38
  • 6708 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 18:48
  • 6707 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 18:31
  • 6303 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 november kl 20:20
  • 6167 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    30 november kl 20:55
  • 6166 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 20:22
  • 4271 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 november kl 18:32
  • 6300 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 20:44
  • 6172 Färglitografi
    Utrop: 100 - 800 kr

    30 november kl 18:05

    6136 Serigrafi

    Piet Mondrian (1872-1944), Holland, efter. Komposition. Tryckt signatur PM 32. Bladets mått: 59,5x59,5 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    30 november kl 18:02

  • 6278 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 november kl 19:42
  • 4132 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 november kl 19:04
  • 6165 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 november kl 19:59
  • 6344 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 19:11
  • 6345 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 19:12
  • 6346 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 20:42
  • 6233 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 18:49
  • 6705 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    30 november kl 19:53
  • 6289 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 november kl 19:08
  • 6284 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 18:28
  • 6291 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 november kl 19:55
  • 6236 Färglitografi
    Utrop: 100 - 800 kr

    30 november kl 20:45

    6135 Färglitografi

    Wassily Kandinsky, efter. "Variegation in the triangle / Bauhaus". Monogramsignerad i trycket. Färglitografi efter komposition från 1927, Grohmann 273. Motivet: ca 49x36 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    30 november kl 18:34

  • 6173 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 20:26
  • 6829 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 november kl 18:20
  • 6235 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 20:47
  • 6209 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 19:34
  • 6208 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 19:19
  • 6675 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 19:43
  • 6092 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    30 november kl 19:53
  • 6088 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    30 november kl 19:22
  • 6170 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 november kl 18:40
  • 6135 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    30 november kl 18:34
  • 6619 Färglitografier
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 18:17
  • 6283 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 20:01

    6508 Färglitografi

    Albert Engström (1869-1940), Sverige. Kräftor kräva dessa drycker. Ej signerad. 57x43 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.000 kr

    30 november kl 20:20

  • 6174 Färglitografier
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    30 november kl 20:34
  • 6509 Grafiskt blad
    efter Pablo Picasso, ej signerad, 64x47 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 18:32
  • 6062 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 november kl 19:13
  • 6295 Litografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 18:34
  • 6606 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 november kl 19:12
  • 6700 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 19:07
  • 6450 Litografier
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    30 november kl 18:18
  • 6620 Litografiska b..
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    30 november kl 18:52
  • 6136 Serigrafi
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    30 november kl 18:02
  • Metropol Tipsar
  • 6135 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    30 november kl 18:34
  • 6136 Serigrafi
    Utrop: 4.000 kr

    30 november kl 18:02
  • 7020 Färglitografi
    Utrop: 7.000 kr

    30 november kl 20:13