KONST / Litografier
Aktuella artister: Mårten Andersson • Ola Åstrand • Astri Bergman-Taube • Peter Dahl • Peter Freudenthal • Stig Fyring • Isaac Grünewald • Erik Höglund • Ulrica Hydman-Vallien • Lennart Jirlow • Bengt Landin • Sven Lidberg • Thage Nordholm • Lars Norrman • Helmtrud Nyström • Michael Qvarsebo • Lennart Rodhe • Roland Svensson • Håkan Welin • Gösta Werner • Örjan Wikström • Ebba Kristina Wingårdh • Sven X-et Erixson
6349 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
Utrop: 600 kr
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Utrop: 500 kr
12 jan kl 18:54
6574 Färglitografi
Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 12/180, daterad 2005, Målarens trädgård. Färglitografi, bildmått: 25x26 cm, yttermått inklusive ram: 44x43
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
12 januari kl 19:59
6448 Färglitografi
Utrop: 800 kr
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
12 jan kl 18:49
6506 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Utrop: 500 kr
12 jan kl 18:41 -
6054 Färglitografi
Utrop: 500 kr
12 jan kl 20:22
6018 Färglitografi
Utrop: 500 kr
12 jan kl 19:39 -
6728 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
12 jan kl 20:13 -
6780 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
12 jan kl 20:25
6574 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
12 jan kl 19:59 -
6582 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
12 jan kl 18:37 -
6567 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
12 jan kl 19:35
6728 Färglitografi
Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. "På stranden". Färglitografi, bildmått: 34x44 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm. Signerad
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
12 januari kl 20:13
6779 Färglitografi
Utrop: 800 kr
12 jan kl 18:44 -
6581 Färglitografi
Utrop: 800 kr
12 jan kl 19:19 -
6232 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
12 jan kl 18:26
6223 Färglitografi
Utrop: 700 kr
12 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
12 jan kl 20:43 -
6034 Färglitografi
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
12 jan kl 19:32
6444 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
12 jan kl 18:03 -
6663 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
12 jan kl 18:33 -
6791 Färglitografi
Utrop: 800 kr
12 jan kl 19:03
6721 Färglitografi
Utrop: 1.200 kr
12 jan kl 18:59 -
6499 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
12 jan kl 19:06 -
6778 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
12 jan kl 18:36
6582 Färglitografi
Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad EA. Färglitografi. Bladets mått: 21x23 cm, yttermått inklusive ram: 28x30
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
12 januari kl 18:37
6353 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
12 jan kl 20:08 -
6351 Färglitografi/..
Utrop: 500 kr
12 jan kl 18:17 -
6039 Färglitografier
Utrop: 500 kr
12 jan kl 19:16
6320 Färglitografier
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 250 kr
12 jan kl 19:06 -
6224 Grafiska blad
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
12 jan kl 19:58 -
6504 Grafiskt blad
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
12 jan kl 18:44
6367 Grafiskt blad
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 600 kr
12 jan kl 18:27 -
6366 Grafiskt blad
Utrop: 800 kr
12 jan kl 19:04 -
6746 Litografi
Utrop: 800 kr
12 jan kl 18:41
6552 Litografi
Utrop: 1.500 kr
12 jan kl 20:42 -
6423 Litografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
12 jan kl 20:31 -
6566 Litografiskt
Utrop: 500 kr
12 jan kl 20:10
6567 Färglitografi
Lennart Jurlow. "Le Beaujolais Noveau", Mourlot. Ej signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: ca 76x47 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
12 januari kl 19:35
- Metropol Tipsar
6582 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
12 jan kl 18:37 -
6567 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
12 jan kl 19:35 -
6574 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
12 jan kl 19:59
6728 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
12 jan kl 20:13