Höjdpunkter

  • 1011 Akvarell
    Såld: 18.500 kr

    Såldes den 25 april 2016
  • 1005 Oljemålning
    Pierre Doutreleau (f. 1938), 'Vit reflex', duk, 60x92
    Såld: 16.000 kr

    Såldes den 25 april 2016
  • 6005 Skulptur
    Såld: 6.400 kr

    Såldes den 25 april 2016
  • 8001 Fåtölj
    Jetson, design: Bruno Mathsson (1907-1988), DUX
    Såld: 7.600 kr

    Såldes den 21 mars 2016
  • 6038 Etsning
    Såld: 6.400 kr

    Såldes den 14 mars 2016
  • 6028 Etsning
    Såld: 6.200 kr

    Såldes den 14 mars 2016
  • 8035 Färglitografi
    Såld: 9.800 kr

    Såldes den 14 mars 2016
  • 3021 Oljemålning
    Såld: 71.000 kr

    Såldes den 29 februari 2016
  • 3006 Vas
    Kosta, Bengt Lindström (1925-2008), 1982, höjd: 30 cm
    Såld: 20.500 kr

    Såldes den 29 februari 2016
  • 3033 Vas
    Såld: 5.400 kr

    Såldes den 29 februari 2016
  • 3015 Oljemålning
    Såld: 10.000 kr

    Såldes den 29 februari 2016
  • 9247 Soffbord
    Såld: 9.400 kr

    Såldes den 22 februari 2016
  • 9186 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), pojke med hund, höjd: 13 cm
    Såld: 7.000 kr

    Såldes den 22 februari 2016
  • 9185 Skulptur
    Såld: 6.400 kr

    Såldes den 22 februari 2016
  • 9093 Vas
    Såld: 11.500 kr

    Såldes den 22 februari 2016
  • 9250 Skulptur
    Såld: 8.200 kr

    Såldes den 22 februari 2016
  • 9112 Skulptur
    Såld: 6.200 kr

    Såldes den 22 februari 2016
  • 6307 Golvvas
    Såld: 6.600 kr

    Såldes den 22 februari 2016