BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar

  • 4071 Applipquer
    Ett par, Nyrokoko. Mässing, prismor. Höjd: 18 ca
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 sept kl 20:32
  • 4038 Kandelabrar
    ett par, Rörstrand, Daldansen. Höjd: 26 cm
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    27 sept kl 20:45
  • 4342 Läsljusstake
    Frankrike. Höjd: 30 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 sept kl 19:42

    4098 Ljusstakar

    Ett par, Tenn, Martin Artedius, Norrköping, år 1800. Höjd: 30,5

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.000 kr

    27 september kl 20:40

  • 4106 Ljusstakar
    3 st, 1800-tal, Tenn. Höjd: 10-20. Signerade EW & GW
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 sept kl 20:02
  • 4160 Ljusstakar
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 sept kl 20:54
  • 4105 Ljusstakar
    Ett par, 1800-tal, tenn, kolonn. Höjd: 15 cm
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 sept kl 19:26
  • 4327 Ljusstakar
    ett par, mässing och glas. Höjd: 25 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 sept kl 18:35
  • 4116 Ljusstakar
    Ett par, omkring 1900, No 39, mässing. Höjd: 21 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 20:47
  • 4276 Ljusstakar
    Ett par, silver. Höjd: 20cm
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    27 sept kl 19:12
  • 3032 Ljusstakar
    ett par, silver. Höjd: 8 cm, bruttovikt: ca 170g
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    27 sept kl 19:17
  • 4098 Ljusstakar
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 sept kl 20:40
  • 4052 Ljusstake
    Lisa Larson För Sandbergs Nora. Höjd: 30 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 sept kl 20:53