KONST / Skulptur & konsthantverk

Aktuella artister: Kay Bojesen  Lisa Larson  Jerry McMillan
  • 6364 Dörröverstycke
    skulpterat trä, Kina 1800-tal. Längd: 132 cm
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 oktober kl 20:58
  • 8047 Skulptur
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    28 oktober kl 20:08
  • 6092 Skulptur
    Äpple, ej signerad, glaserad keramik. Höjd: 40 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    28 oktober kl 20:20

    9017 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Bil ur Traffic, Gustavsberg 1971-1973. Vit stengodslera med vit glasyr och cromotryck. Längd: 16. Höjd: 11 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    28 oktober kl 18:29

  • 8078 Skulptur
    Utrop: 500 - 800 kr

    28 oktober kl 19:12
  • 9017 Skulptur
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    28 oktober kl 18:29
  • 1122 Skulpturer
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    28 oktober kl 18:52
  • 6088 Skulpturer
    3 st, Kina, nutida. Höjd: 30 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 20:11
  • 6122 Skulpturer
    Ett par, bergsten, Man & Kvinna, keramik. Höjd: 12 ca
    Utrop: 100 - 500 kr

    28 oktober kl 19:25
  • 6287 Väggskulptur
    keramik, Sven Lundquist, 10x12 cm
    Utrop: 300 - 700 kr

    28 oktober kl 19:53
  • Metropol Tipsar
  • 9017 Skulptur
    Utrop: 7.000 kr

    28 oktober kl 18:29