KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Oskar Bergman  Birgit Broms  Maria Collisson  Kristina Elander  Leopold Fare  Jean-Louis Forain  Robert Högfeldt  Johan Johansson  Erik Jönsson  Tyra Kleen  Johan Krouthén  Birger Lundquist  Gustaf Magnusson  Alve Nordenhielm  Sohan Qadri  Marc Rayner  Per Nicolaus Skum  Wilhelm von Gegerfelt  Jörgen Zetterquist
  • 6583 Akvarell
    Arthur Boll, Kustparti. Signerad. Motivet: 36x26 cm
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 november kl 19:33
  • 6546 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 18:10
  • 6794 Akvarell
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 19:05

    7024 Blandteknik

    Kolorerad etsning, Sohan Qadri (1932-2011), Indien. Signerad, 2/9,26/55, Motivet: 29x29cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    30 november kl 20:10

  • 6274 Akvarell
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 november kl 20:10
  • 6818 Akvarell
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 november kl 20:16
  • 6837 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad HM. 15x19 cm
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 november kl 18:55
  • 6740 Akvarell
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 november kl 18:05
  • 4281 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 18:46
  • 6757 Akvarell
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 20:06
  • 6661 Akvarell
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 november kl 19:34
  • 6148 Akvareller
    Utrop: 300 - 500 kr

    30 november kl 20:28
  • 4277 Akvareller
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 november kl 18:42
  • 7036 Blandteknik
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    30 november kl 18:01
  • 4266 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 18:25
  • 6287 Blandteknik
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 20:10

    7063 Blyerts

    Per Nicolaus Skum (1928-1995), Sverige. Signerad, renar. Motivet: 19x29cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    30 november kl 18:03

  • 6286 Blandteknik
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 18:44
  • 6598 Blandteknik
    Ivo Katavio. Signerad, daterad 68. Motivet: 48x60cm
    Utrop: 100 - 800 kr

    30 november kl 19:01
  • 6442 Blandteknik
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 november kl 18:46
  • 6168 Blandteknik
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 november kl 20:57
  • 7024 Blandteknik
    Utrop: 4.000 - 8.000 kr

    30 november kl 20:10
  • 6822 Blandteknik
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 november kl 18:43
  • 6616 Blandteknik
    Utrop: 300 - 500 kr

    30 november kl 19:02
  • 6728 Blandteknik
    Max Hänger, porträtt, Signerad, 37x30 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 19:25
  • 6717 Blandteknik
    Monogramsignerad GJK, Ubåten USS Monitor, 14x19 cm
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 november kl 20:49
  • 4614 Blandteknik
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    30 november kl 18:48
  • 4613 Blandteknik
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    30 november kl 18:46
  • 6791 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 18:43

    7036 Blandteknik

    Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Monogramsignerad, 228/300, skridskoåkare. Motivet: 20x29cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    30 november kl 18:01

  • 6769 Blandteknik / ..
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 18:45
  • 6779 Blyerts
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 19:26
  • 6772 Blyerts
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    30 november kl 20:20
  • 6510 Blyerts
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 november kl 20:22
  • 7063 Blyerts
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr

    30 november kl 18:03
  • 3164 Färgkrita
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    30 november kl 19:37
  • 4129 Gouache
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 november kl 20:57
  • 6766 Kolteckning
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 19:54
  • 6792 Parti teckning..
    diverse, oramade lösa blad
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 november kl 19:55
  • 6147 Tusch
    2 st, Kina. Motivet: ca 37x26 cm respektive 34x15 cm
    Utrop: 500 - 700 kr

    30 november kl 20:12
  • 4255 Tusch
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 18:13
  • 4256 Tusch
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 18:14
  • 6793 Tuschteckningar
    10 st, Kaniner, Signerad Pekonen, oramade lösa blad
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 november kl 18:55
  • Metropol Tipsar
  • 7024 Blandteknik
    Utrop: 8.000 kr

    30 november kl 20:10
  • 7063 Blyerts
    Utrop: 3.000 kr

    30 november kl 18:03
  • 7036 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr

    30 november kl 18:01