KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Ulf Ålund  Olle Bonniér  Bengt Bosshammar  Rudolf Carlborg  Manuel Casimiro  Sten Dunér  Eric Ekengren  Bengt Elde  Roj Friberg  Olle Hjortzberg  Robert Högfeldt  Nicolas Issaiev  Morgan Johansson  Regina Kylberg  Åke Lagerborg  Virginia Larson  Pekkila Möllerswärd  Einar Nerman  Jan Rhodin  Nils Rundgren Björnjägaren  Gérard Titus-Carmel  Björn von Rosen  Alexandra Westermark  Eva Zettervall
  • 3379 Akvarell
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    30 mars kl 20:50
  • 3122 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Kvinna, ej signerad, 39x37 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 mars kl 19:40
  • 9238 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 mars kl 20:25

    4042 Blandteknik

    Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 76, originalfilm till litografi, "ektoplasma". Motivet: 50x65 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    30 mars kl 20:04

  • 3131 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 mars kl 20:53
  • 9184 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    30 mars kl 18:33
  • 1365 Akvareller
    2 st, Signerade C Hampel, 1908, Bergssjö, 26x35 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 mars kl 18:38
  • 1094 Akvareller
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 mars kl 18:46
  • 1246 Akvareller
    3 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, 64x46 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 mars kl 20:29
  • 3061 Blandteknik
    Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, 20x13 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    30 mars kl 18:18
  • 1457 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    30 mars kl 20:28
  • 3137 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    30 mars kl 19:41
  • 3377 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    30 mars kl 18:12
  • 3013 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    30 mars kl 19:33
  • 3378 Blandteknik
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    30 mars kl 20:15
  • 3003 Blandteknik
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 mars kl 18:53

    3378 Blandteknik

    Pekkila Möllerswärd (1894-1975), Sverige. Signerad, daterad 1939, Uppsala. Mixed media, 32x41 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    30 mars kl 20:15

  • 3016 Blandteknik
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    30 mars kl 18:16
  • 3015 Blandteknik
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 mars kl 18:47
  • 3006 Blandteknik
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 mars kl 19:26
  • 3020 Blandteknik
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 mars kl 18:12
  • 3018 Blandteknik
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 mars kl 18:31
  • 3007 Blandteknik
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 mars kl 19:59
  • 4042 Blandteknik
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    30 mars kl 20:04
  • 3019 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 mars kl 19:48
  • 3322 Blyerts
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 mars kl 20:05
  • 1420 Blyerts
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    30 mars kl 19:34
  • 1397 Miniatyr
    Mansporträtt, 10x7
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    30 mars kl 19:13
  • 3296 Pastell
    Carl Brandt, Landskap, 51x17 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    30 mars kl 20:07

    4009 Pastell

    Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Lago majore. Signerad. A tergo 1971. Bladets mått: 79,5x57 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    30 mars kl 18:39

  • 3325 Pastell
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 mars kl 19:20
  • 4009 Pastell
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    30 mars kl 18:39
  • 3120 Pastell
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 mars kl 19:17
  • 3202 Pastell
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 mars kl 18:49
  • 3128 Pasteller
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 mars kl 18:23
  • 3317 Tusch
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 mars kl 19:36
  • Metropol Tipsar
  • 4009 Pastell
    Utrop: 3.000 kr

    30 mars kl 18:39
  • 3013 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    30 mars kl 19:33
  • 4042 Blandteknik
    Utrop: 7.000 kr

    30 mars kl 20:04
  • 3378 Blandteknik
    Utrop: 2.600 kr

    30 mars kl 20:15