KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Carl Köhler  Sivert Lindblom  Olof Walfrid Nilsson  Lars Norrman  Pär Gunnar Thelander  Roger Welch  Stanislaw Zoladz
  • 8131 Akvarell
    F Geisslen, Dressden, 1920,38x28 cm. Signerad
    Utrop: 500 - 800 kr

    28 oktober kl 18:10
  • 9011 Akvarell
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr

    28 oktober kl 20:14
  • 8143 Akvareller
    Utrop: 300 - 600 kr

    28 oktober kl 19:17

    9011 Akvarell

    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, daterad 85, "Båtviken", 26x55 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    28 oktober kl 20:14

  • 3008 Blandteknik
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    28 oktober kl 18:09
  • 9009 Gouache
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    28 oktober kl 19:19
  • Metropol Tipsar
  • 9009 Gouache
    Utrop: 2.000 kr

    28 oktober kl 19:19
  • 3008 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr

    28 oktober kl 18:09
  • 9011 Akvarell
    Utrop: 10.000 kr

    28 oktober kl 20:14