bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Torbjörn Axelman  Kurt Carendi  Rudolf Carlborg  Stig Claesson Slas  Ryno Frieberg  Kerstin Hallroth  Ivar Kamke  Garibaldi Lindberg  Carl Magnus Lindqvist  Valfrid Nelson  Hertha Olivet  Mai-Britt Palmroth  Petter Pettersson  Madeleine Quist Odgren  Folke Ricklund  Jorge B Stever  Max Walter Svanberg  John Wierth
  • 5344 Akvarell
    Boksida, ramad, yttermått inklusive ram: 24x30 cm...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:39
  • 5117 Akvarell
    Ivar Kamke (1882-1936), Sverige. Signerad, akvarel..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:34
  • 5125 Akvarell
    John Wierth (1920-2003), Sverige. Signerad, akvare..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:21

    5515 Blandteknik / collage

    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kvinna. Signerad, 99x69, yttermått inklusive ram: 102x72 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    8 mars kl 19:27


  • 5226 Akvarell
    Kina, Häst, 70x39cm, yttermått inklusive ram: 73x4..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:17
  • 4052 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, Asi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:34
  • 5126 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Polen, Signerad. Akvarell,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:16
  • 4201 Blandteknik
    2 st, Kurt Ljungstedt, 60x44, yttermått inklusive ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:16
  • 5103 Blandteknik
    Anders Hultman, 18x22, yttermått inklusive ram: 29..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:40
  • 5336 Blandteknik
    Apolinary. Signerad. Motivet: 41x32, yttermått ink..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:36
  • 4104 Blandteknik
    Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:28
  • 2002 Blandteknik
    Jorge B Stever (f. 1940), Tyskland. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 20:05
  • 2017 Blandteknik
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:57
  • 5338 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Liggande modell. Signerad,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:35
  • 5123 Blandteknik
    Rudolf Carlborg (1892-1963), Sverige. Signerad, 34..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:44
  • 5274 Blandteknik
    Torbjörn Axelman (f. 1932), Sverige. "Själsö Gotla..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:08

    5117 Akvarell

    Ivar Kamke (1882-1936), Sverige. Signerad, akvarell, 29x27 cm, yttermått inklusive ram: 53x48 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    8 mars kl 20:34


  • 5515 Blandteknik / ..
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kvinna. S..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:27
  • 5124 Gouache
    Carl Magnus Lindqvist (1884-1977), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:35
  • 3038 Pastell
    Folke Ricklund (1900-1986), Sverige. "Orrar i vint..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:19
  • 4106 Pastell
    Valfrid Nelson (1849-1930), Sverige. Solnedgång. S..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:32
  • 5141 Pasteller
    2 st, Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Barn. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:41
  • 5112 Teckning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Hundporträtt, 42..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:59
  • Metropol Tipsar
  • 2017 Blandteknik
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:57
  • 5117 Akvarell
    Ivar Kamke (1882-1936), Sverige. Signerad, akvarel..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:34
  • 5515 Blandteknik / ..
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kvinna. S..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:27




Ladda ner broschyr