KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Ben Bianchi  Solveig Hammarstedt  Frans Lindström  Stig Månsson  Leif Rönn  Michael Shevarjov  Gösta Werner  Harald Wiberg
  • 8266 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    3 feb kl 19:20
  • 1179 Akvarell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    3 feb kl 20:59
  • 1102 Akvarell
    Jacobsson, Porträtt, signerad. -36,72x55 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    3 feb kl 18:02
  • 1217 Akvarell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    3 feb kl 18:51
  • 1040 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad 1854,16x24 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    3 feb kl 20:47
  • 1015 Akvarell
    Ria Roos, Grind, Signerad. Motivet: 22x16 cm
    Utrop: 100 - 400 kr

    3 feb kl 20:49
  • 1005 Akvareller
    3 st, Torun Brate, Tillskrivna, 16x35 cm. Ej signerad
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    3 feb kl 20:46
  • 1142 Akvareller
    Utrop: 100 - 500 kr

    3 feb kl 20:12
  • 8277 Akvareller
    Utrop: 100 - 500 kr

    3 feb kl 20:24
  • 8278 Akvareller
    Utrop: 100 - 500 kr

    3 feb kl 20:25
  • 1016 Blandteknik
    Anna Lisa nystedt, Träd. Signerad. Motivet: 33x25 cm
    Utrop: 100 - 300 kr

    3 feb kl 19:33
  • 6471 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    3 feb kl 18:03
  • 8191 Blandteknik
    Monica Bergh, 93x63 cm. Signerad
    Utrop: 100 - 500 kr

    3 feb kl 20:49
  • 8372 Blyertsteckning
    Utrop: 100 - 500 kr

    3 feb kl 19:28
  • 1285 Emaljmålning
    Maybrit Wallin, signerad. Träd, 50x50 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    3 feb kl 18:47
  • 1030 Grafiskt blad ..
    Utrop: 100 - 600 kr

    3 feb kl 19:01
  • 1162 Miniatyrer
    4 st, 5x4,9x7
    Utrop: 500 - 800 kr

    3 feb kl 20:45
  • 1368 Pastell
    Utrop: 100 - 600 kr

    3 feb kl 20:16
  • 1367 Pastell
    Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Modell, 63x45 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    3 feb kl 19:09