bakg

GLAS OCH KERAMIK / Glas



Aktuella artister: Vladimir Beck  Monica Bratt  Vicke Lindstrand  Oiva Toikka
  • 6413 Apoteksflaskor
    17 st. Höjd: 13-34 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 20:08
  • 6141 Assietter
    13 st + skål. Kastehelmi, Oiva Toikka (1931-2019),..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 19:12
  • 6112 Flaskor
    diverse, 18 st. Höjd: 8-22 cm
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 20:04
  • 6034 Glasmålning
    Vladimir Beck (f. 1943), fåglar, signerad. Motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 20:31
  • 6374 Glasservisdelar
    delar 30 ca. Höjd: 10-14cm
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 19:43
  • 6077 Ölglas
    7 st. Höjd: 21 cm
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 18:16
  • 6177 Rödvin
    + Vitvinsglas, 12 + 12 st, Tidigt 1900-tal. Höjd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 19:43
  • 6048 Tillbringare
    ett par, kristall. Höjd: 29,5 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 18:28
  • 6107 Tillbringare
    Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Reijmyre Glasbr..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 19:16
  • 6026 Vas
    glas. Etsad dekor. Signerad. Höjd: 21 cm
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 18:55
  • 4113 Vas
    Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad. H..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 19:26




Ladda ner broschyr