-
6144 Matta
Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
Utrop: 40.000 kr
Auktionen avslutas
6 maj kl 18:26
-
6144 Matta
Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
Utrop: 40.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
6140 Matta
Ziglar Ariana, 202x307 cm
Utrop: 18.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:07 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Utrop: 14.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:24
-
6203 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Utrop: 11.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:50 -
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Utrop: 11.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:30 -
6141 Matta
Ziglar Ariana, 158x222 cm
Utrop: 12.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:42
-
6180 Soffa
3-sits, klädd med Bakertyg, Lotus. Längd: 200 cm
Utrop: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Utrop: 7.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
5333 Matta
Orientalisk, Keshan, 193x290 cm
Utrop: 6.000 kr
Aktuellt bud: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:32
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:17 -
2084 Serigrafi
Equipo Cronica, (Spanien 1965-1981). Komposition. ..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:43 -
1018 Skulptur
Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, ..//
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:58
-
6140 Matta
Ziglar Ariana, 202x307 cm
Utrop: 18.000 kr
Auktionen avslutas
6 maj kl 18:07
-
1004 Oljemålning
Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:18 -
6170 Stolar
4 st, Svensk Fur, design: Göran Malmvall
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:45 -
5337 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x285 cm
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:44
-
6201 Matsalsgrupp
5 delar, "Diamant", Bertil Fridhagen (1905-1993), ..//
Utrop: 5.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:04 -
6142 Matta
Kelim Afghan, 200x293 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:18 -
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:35
-
6143 Matta
Kelim Afghan, 196x309 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:07 -
6043 Skål
Wedgwood, Tidigt 1900-tal, Tillskriven Daisy Makei..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:21 -
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Utrop: 2.800 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:58
-
6068 Kaffeservis
3 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:41 -
2006 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien A..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:06 -
2009 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:03
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. Signerad, daterad a tergo 1953, Arabisk torghandlare. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Utrop: 14.000 kr
Auktionen avslutas
6 maj kl 19:24
-
2023 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:38 -
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:54 -
1032 Oljemålning
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Sig..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:35
-
6008 Oljemålning
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Café de Paris. ..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:51 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1036 Karmstol
Rokoko
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:04 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
6218 Ring
18k guld, vitguld, "Bellatrix", med briljant 0,19c..//
Utrop: 2.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:18 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:36 -
6210 Matta
orientalisk, floral dekor, 190x302 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49
-
6203 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Brunbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop: 11.000 kr
Auktionen avslutas
6 maj kl 19:50
-
6242 Oljemålning
Oidentifierad Konstnär, 1700-tal, Porträtt, osigne..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:55 -
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:01 -
2001 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:03
-
2013 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, 28x..//
Utrop: 2.200 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:49 -
2010 Vas
Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:40 -
6132 Cafébord
+ 4 stolar, Aluminium. Diameter: 70 cm, höjd: 60 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:41
-
6040 Flintlåspistoler
2 st, trä & metall. Längd: 51 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:45 -
6066 Vinglas
6 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:51 -
2012 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Utrop: 2.200 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:56
-
6009 Litografisk af..
Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad,..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56 -
6026 Stolar
3 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. F..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:24
-
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop: 11.000 kr
Auktionen avslutas
6 maj kl 20:30
-
6186 Kanna
silver, Danmark, 1897. Höjd: 26 cm. Vikt: 480 gr b..//
Utrop: 1.600 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:27