Veckoauktion den 20 oktober 2003

  • Sortera efter

  • 7576 Bord
    1800-tal
    Såld: 300 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1292 Bord
    med låda, 1800-tal, bemålad, L.70 D.47 H.72
    UTGICK

    20 oktober kl 16:00
  • 1289 Bord
    rokokostil, L.97 D.63 H.66
    UTGICK

    20 oktober kl 16:00
  • 1236 Byrå
    1890-tal, L.102 D.47 H.90
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1290 Byrå
    barockstil, Bemålad, L.80 D.50 H.94
    UTGICK

    20 oktober kl 16:00
  • 1185 Byrå
    bemålad, 3-lådor, L.88 D.48 H.86
    Såld: 900 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1291 Byrå
    rokokostil, (sk), med stenskiva, L.90 D.47 H.79
    UTGICK

    20 oktober kl 16:00
  • 1500 Byrå
    Rokokostil, L.77 D.41 H.75
    Såld: 4.000 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1313 Byrå
    Rokokostil, L.87 D.48 H.83
    Såld: 3.900 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1447 Oljor
    1 par, sign AS, 50x13
    Såld: 900 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1402 Oljor
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1524 Oljor
    2 st, sign Berg o Jensen, 22x28
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1134 Vas
    Orrefors, H.15
    Såld: 150 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1467 Vas
    Rörstrand, G. Nylund, chamotte, H10. Sk./nagg
    Såld: 100 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1423 Vas
    Sekelskifte, Rörstrand, (sk)
    Såld: 100 kr

    Såldes den 20 oktober 2003