Veckoauktion den 20 oktober 2003

  • Sortera efter

  • 7576 Bord
    1800-tal
    Såld: 300 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1292 Bord
    med låda, 1800-tal, bemålad, L.70 D.47 H.72
    UTGICK

    20 oktober kl 16:00
  • 1289 Bord
    rokokostil, L.97 D.63 H.66
    UTGICK

    20 oktober kl 16:00
  • 1164 Matta
    orientalisk, Arak, 310x235 (slitage)
    Såld: 900 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1327 Matta
    orientalisk, ca 300x200
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1163 Matta
    orientalisk, Galleri, 290x80 (missfärgad)
    Såld: 550 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1237 Oljor
    1 par, Insjölandskap
    Såld: 650 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1447 Oljor
    1 par, sign AS, 50x13
    Såld: 900 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1402 Oljor
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1098 Relief
    Metall, Susanna i badet, 27 x 19
    Såld: 400 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1208 Relief
    Sign, O.S.03, Metall, 18 x 16
    Såld: 100 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1339 Ring
    18k, 9 brilj. Wesselton & smaragder
    Såld: 3.100 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1134 Vas
    Orrefors, H.15
    Såld: 150 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1467 Vas
    Rörstrand, G. Nylund, chamotte, H10. Sk./nagg
    Såld: 100 kr

    Såldes den 20 oktober 2003
  • 1423 Vas
    Sekelskifte, Rörstrand, (sk)
    Såld: 100 kr

    Såldes den 20 oktober 2003