bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Lotty Bretzner  Halina Chrostowska  Stig Claesson Slas  Aron Gerle  Einar Jolin  Frans Lindström  Jan Lundquist  Anna Palm de Rosa  Salliann Putman  Ebbe Sadolin  Gabriel Strandberg
  • 1011 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signe..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:02
  • 1001 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Stockholm från Salt..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:18
  • 2037 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Yrvädersgränd, sign..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:04
  • 1062 Akvarell
    Edvin Bergström, vy från Söder, signerad, 1929, 25x35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:29
  • 1060 Akvarell
    Frans Lindström (1874-1954), Djurgården, signerad,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:21
  • 9045 Akvarell
    H K Stobell, Stuga, 29x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:59
  • 1013 Akvarell
    Jan Lundquist (f. 1935), Skeppsholmen, motivet: 29x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:11
  • 1014 Akvarell
    Jan Lundquist (f. 1935), Strandvägen, motivet: 31x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:13
  • 4018 Akvarell
    Jan Lundquist (f. 1935), Strömmen, 26x41
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:33
  • 1076 Akvarell
    Jeanine, "Stockholms skönhet", 32x44
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:21
  • 8239 Akvarell
    Salliann Putman (f. 1937), 'Sunningdale', 33x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:57
  • 1072 Akvareller
    3 st, Stockholmsmotiv Lindström/Borg/Wetterström
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:32
  • 1068 Akvareller
    4 st, Frans Lindström (1874-1954), Rörstrandsområd..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:31
  • 1069 Akvareller
    5 st, Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:34
  • 1057 Akvareller
    5 st, Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:29
  • 1103 Akvareller
    F Lindström, 6 st, 15x22
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:37
  • 1071 Blandteknik
    Gabriel Strandberg (1885-1966), Klara Sjö, 45x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:57
  • 9221 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, bladets mått: 31x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:06
  • 9254 Blyerts
    Axel Nilsson, kvinna, signerad, bladets mått: 31x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:22
  • 9049 Blyerts
    Friesendorff, Druvor, 29x25
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:08
  • 9200 Blyertsteckning
    Axel Nilsson, signerad. 1922, stadsmotiv, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:56
  • 4635 Blyertsteckning
    Einar Jolin (1890-1976), 'Lagge' (Einar Lagrelius)..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:39
  • 1091 Pastell
    Aron Gerle (1860-1930), Söder Mälarstrand, 52x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:09
  • 8522 Pastell
    Ivan Ivarson (1900-1939), Park, monogramsignatur, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:28
  • 1078 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 1976, Stockholm, 4..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:52
  • 9051 Skissblock
    Lotty Bretzner (1885-1973)
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:11
  • 1056 Teckning
    signerad. Stockholms Stadshus, 1923, 33x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:29
  • 1006 Tusch
    Ebbe Sadolin (1900-1982), Kungsträdgården, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:56
  • Metropol Tipsar
  • 2037 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Yrvädersgränd, sign..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:04
  • 1001 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Stockholm från Salt..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:18
  • 1011 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signe..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:02