bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Bertel Bertel-Nordström, Bertil Bull Hedlund, Marco Cecioni, Stig Claesson Slas, Robert Högfeldt, Axel Kargel, Valdemar Mohed, Jan Naliwajko, Einar Nerman, Lars Norrman, Frans Wilhelm Odelmark, Hans Prins
  • 8271 Akvarell
    Annie Bergman, Blomsterstilleben, signerad, 1949, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:34
  • 7019 Akvarell
    Axel Kargel (1896-1971), Paris, 1932, motivet: 36 ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:56
  • 7071 Akvarell
    Edmond Lesellier, Le route Petain, Signerad, motiv..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:30
  • 8275 Akvarell
    Jan Naliwajko (f. 1938), bladets mått: 75x57
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:38
  • 8481 Akvarell
    Lars Norrman (1915-1979), 10x18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:05
  • 8190 Akvarell
    N Fajardo, motiv från Granada, signerad, 1903, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:31
  • 8274 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, ryssland, signerad, 94, St..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:36
  • 7017 Akvarell
    Rudolf Hellgrewe, Nordafrikanskt kustmotiv, 58 x 96
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:25
  • 8308 Akvarell
    signerad, Lilja -95, Venedig, 23x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:06
  • 8287 Akvareller
    2 st, Hans Prins (f. 1908), motivet: 63x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:51
  • 8412 Akvareller
    3 st, Lars Norrman (1915-1979), motivet: 10 x 18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:55
  • 6465 Akvareller
    3 st, Lars Vilks, På frimärkspapper, motivet: 12x6..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:43
  • 8331 Akvareller
    6 st, 1800-tal, Körsbär, 30x22
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:45
  • 6367 Blandteknik
    2 st, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:55
  • 8166 Blandteknik
    2 st, Orientaliska, motivet: 19x10, 19x14
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:09
  • 8191 Blandteknik
    Bertel Bertel-Nordström (1884-1967), månsken över ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:33
  • 6369 Blandteknik
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Gamla Stan, 47x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:56
  • 6370 Blandteknik
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Stockholm, 44x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:57
  • 8417 Blandteknik
    Valdemar Mohed (1902-1958), Piperska muren, 1939, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:38
  • 8344 Blandteknik
    Villanueva, bladets mått: 36x25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:00
  • 8136 Blandteknik / ..
    Deljou Kamy, Komposition, motivet: 16 x 11, 5
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:58
  • 6371 Pastell
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Religiöst motiv,..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:58
  • 8022 Pastell
    Porträtt, bladets mått: 60 x 46, omkring 1900
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:44
  • 8187 Pastell
    Signerad, Stilleben, 45x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:25
  • 8031 Skiss
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Stämpelsignerad, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:05
  • 8484 Teckning
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 25x36
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:08
  • 8533 Teckningar
    2 st, signerade Sidén -33, Hundar, 35x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:39
  • 8284 Tusch
    Einar Nerman (1888-1983), 1936 54x39 (fuktskadad)
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:47
  • 8009 Tusch
    signerad. Des Portes, Hund, bladets mått: 11x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:54
  • 8345 Tusch
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 1974, kroginteriör..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:01
  • Metropol Tipsar
  • 7017 Akvarell
    Rudolf Hellgrewe, Nordafrikanskt kustmotiv, 58 x 96
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:25
  • 7071 Akvarell
    Edmond Lesellier, Le route Petain, Signerad, motiv..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:30
  • 8331 Akvareller
    6 st, 1800-tal, Körsbär, 30x22
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:45
  • 7019 Akvarell
    Axel Kargel (1896-1971), Paris, 1932, motivet: 36 ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:56
  • 6371 Pastell
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Religiöst motiv,..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:58

Vad r den vrd?