bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Stig Claesson Slas, Albert Engström, Helge Frender, Herbert Gentry, Lennart Jirlow, Evy Låås, Wiking Svensson
  • 8048 Akvarell
    Andreas Marko, Landskap med hus, signerad, 19x24
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:19
  • 7164 Akvarell
    Arvid Ahnell, 1934, Sommarmorgon i Kungälv, 24 x 35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 18:39
  • 5137 Akvarell
    Lennard Lewis, 1884, flicka på skogsväg, 31x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:24
  • 5105 Akvarell
    Marianne Stern, Waxholm I, 29x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 18:40
  • 7362 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, signerad, Kina, kvinna på ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 20:30
  • 7272 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, signerad. Johansson -30, s..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:20
  • 7472 Akvarell
    Rolf Lundquist, Ekor, 20x31
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:26
  • 7197 Akvareller
    2 st, Ebba Hedquist, 10X12 resp 13X18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 18:52
  • 7163 Akvareller
    2 st, Helge Frender (1906-1976), 1937, Älvlandskap..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 18:36
  • 7079 Akvareller
    4 st, Ove John Mathiesen, Motiv från Enköping, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:22
  • 7465 Blandteknik
    2 st. Hjalmar Westerberg, båtar i månsken, signera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:17
  • 7395 Blandteknik
    Evy Låås (1923-1999), sällskap, signerad, motivet:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:46
  • 7280 Blandteknik
    Kina, Tranor, signerad, 45x70
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:01
  • 7282 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, Blommor, 23x31
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:04
  • 5029 Blandteknik
    Wiking Svensson (1915-1979), komposition, monogram..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 18:43
  • 7115 Blandteknik + ..
    Theodor Lindh, 12x19 & 18x11
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:33
  • 7168 Blyerts
    Tore Wideryd (1908-1992), Katarinavägen, Stockholm..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 18:52
  • 7313 Gouache
    Herbert Gentry (1919-2003), figurkomposition, sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 20:02
  • 7107 Pastell
    Lars Friberg, Trutunge & blommande lök, 32 x 47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 19:20
  • 7363 Pastell
    Oidentifierad konstnär, Park motiv, signerad. 1963..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 20:31
  • 7161 Pastell
    Sign Rix, Kvinna, 54 x 45
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 18:33
  • 7545 Tusch
    2 st, Albert Engström (1869-1940), ca 23x28
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 20:52
  • 7248 Tuschteckningar
    2 st. Bert Olls, signerade, 1980, 19x27 + 23x15
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 20:22
  • Metropol Tipsar
  • 7313 Gouache
    Herbert Gentry (1919-2003), figurkomposition, sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 mars kl 20:02

Vad r den vrd?