KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Sven Jonson  Roland Kempe
  • 5380 Akvarell
    Cavotto, Saint-Paul-de-Vence, 33x48
    Utrop: 400 kr

    28 maj kl 19:44
  • 3099 Akvarell
    Monogramsignerad, -58, bilfärd, 24x35 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    28 maj kl 19:27
  • 6028 Akvarell
    Nikolai Jarochenko, 1891,32x23
    Utrop: 5.000 kr

    28 maj kl 18:24
  • 5109 Akvarell
    Utrop: 800 kr

    28 maj kl 18:44
  • 5173 Akvarell
    Roland Kempe (1907-1991), Sverige. 36x59
    Utrop: 800 kr

    28 maj kl 20:54
  • 5340 Akvarell
    Vinterlandskap Falkenberg, bladets mått: 24x31
    Utrop: 600 kr

    28 maj kl 20:09
  • 5090 Blandteknik
    A V Gregory, fartygsporträtt, 41x62
    Utrop: 2.000 kr

    28 maj kl 20:45
  • 3033 Blandteknik
    Erik Olson, tre figurer, Motivet: 20x29
    Utrop: 1.500 kr

    28 maj kl 18:12
  • 5093 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr

    28 maj kl 20:50
  • 5050 Blandteknik
    Utrop: 8.000 kr

    28 maj kl 18:31
  • 6020 Pastell
    Utrop: 6.000 kr

    28 maj kl 20:26
  • 5157 Teckningar
    2 st, otydligt signerade, 1833, björnjakt, 13x19
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    28 maj kl 20:39
  • 5465 Teckningar
    2 st, signerade Knöppel, 17x13 cm
    Utrop: 600 kr

    28 maj kl 20:36
  • Metropol Tipsar
  • 5090 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    28 maj kl 20:45
  • 5093 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr

    28 maj kl 20:50
  • 6028 Akvarell
    Utrop: 5.000 kr

    28 maj kl 18:24
  • 6020 Pastell
    Utrop: 6.000 kr

    28 maj kl 20:26
  • 5050 Blandteknik
    Utrop: 8.000 kr

    28 maj kl 18:31