bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Signe Aspelin, Astri Bergman-Taube, Maria Boczewska, Stig Claesson Slas, Pietro Dalla Santa, Robert Högfeldt, Carl Magnus Lindqvist, Frans Lindström, Bertil Norén, Lars Norrman, Roger Risberg, Roland Svensson
  • 2005 Akvarell
    Bertil Norén (1889-1934), Möja, 1930, 60x72
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:23
  • 1579 Akvarell
    Carl Lindqvist, 1899, Stockholms inlopp, Waldemars..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:36
  • 8018 Akvarell
    Frans Lindström (1874-1954), Blockhusudden, Djurgå..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:16
  • 8001 Akvarell
    Hans Johansson (Norsbo), 1931, Stadsgårdskajen, 44..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:34
  • 6162 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, sign O Mattiessen, 1994, "..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:23
  • 8009 Akvarell
    Pietro Dalla Santa (1931-2002), 1978, Strandvägska..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:07
  • 3008 Akvarell
    Roland Svensson (1910-2003), 'Tjärö', 1964, 18 x 45
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 augusti kl 18:23
  • 6139 Akvarell
    Sign AG Agneta Granstad, figur, motivet: 45 x 60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:20
  • 6179 Akvareller
    2 st, Carl Löwenström, Paris 1927 & Tunis 1927, 30..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:41
  • 5327 Akvareller
    2 st. N Holmström, Stockholmsmotiv, signerade, bla..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:39
  • 5033 Akvareller
    3 st, Berno Billing, Motiv från Jylland, signerade..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:27
  • 8020 Akvareller
    3 st, M Borg, Stockholmsgator, signerade, 14x20
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:00
  • 8040 Akvareller
    3 st, Signe Aspelin (1881-1961), Stockholm, signer..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:52
  • 8051 Akvareller
    3 st. Erik Andersson, Stockholmsmotiv, signerade, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:03
  • 8033 Akvareller
    6 st, Erik Ekroth, Stockholmsgator, 16x12, 22x16
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:53
  • 8037 Akvareller
    7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:43
  • 6021 Blandteknik
    3 st. Indien, målade på blad, ramens innermått: 34x25
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:39
  • 6043 Blandteknik
    Maria Boczewska (f. 1940), landskap med kyrka, 38x45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:17
  • 6041 Blandteknik
    Roland Svensson (1910-2003), sovande barn, dediker..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:05
  • 6206 Blyerts
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), Torget i Gordes 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:15
  • 6238 Blyerts
    Helge Stén, 1948, 48 x 48, vattendrag
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:47
  • 4348 Emaljteckning
    Elisa Tigerholm, Jarl Kulle som Lenny Bruce 1971, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:16
  • 6212 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Gård, motivet: 40 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:30
  • 8012 Tusch
    2 st, Sune Lundquist, 1960, Kungsgatan 70 & Stora ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:12
  • 8032 Tuschteckning
    Stig Claesson "Slas", Stockholmsmotiv, signerad, -..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:07
  • Metropol Tipsar
  • 3008 Akvarell
    Roland Svensson (1910-2003), 'Tjärö', 1964, 18 x 45
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 augusti kl 18:23
  • 8001 Akvarell
    Hans Johansson (Norsbo), 1931, Stadsgårdskajen, 44..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:34
  • 2005 Akvarell
    Bertil Norén (1889-1934), Möja, 1930, 60x72
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:23

Vad r den vrd?