KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Olle Hjortzberg, Bengt Lindström, Frans Lindström, Bruno Lundkvist, Laila Prytz, Rune Rockström, Henning Ståhlberg, Uno Stallarholm, Axel Törneman, Henry Unger
  • 1220 Akvarell
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

  • 1412 Akvarell
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1205 Akvarell
    Rolf Lundquist, Skagen, signerad, -96, motivet: 26x37
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 8181 Akvarell
    Akke Malmeström, kustmotiv, signerad. - 25, 24x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 8180 Akvarell
    Akke Malmeström, signerad. -50, 28x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9168 Akvarell
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

  • 9030 Akvarell
    Gilbert Valentin, stilleben, 48 x 64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

  • 7460 Akvarell
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Korkek, höjd: 18 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 900 kr

  • 9376 Akvareller
    2 st, Asien, fåglar, motivet: 25x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1042 Akvareller
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

  • 9385 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. , signerad, motivet: 33x19
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9044 Blandteknik
    R Carlberg, signerad. 1954, 35x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

  • 8079 Blandteknik
    Rune Rockström (1898-1983), Hamnmotiv, signerad. 1931
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

  • 1389 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1390 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

  • 1392 Blandteknik
    Henry Unger (f. 1945), 1968, Djur, motivet: 47 x 62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

  • 1393 Blandteknik
    Henry Unger (f. 1945), 1968, Drake, motivet: 47 x 62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1388 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 7096 Blyerts
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

  • 1293 Färgkrita
    Eland Cullberg, Ansikte, signerad. , motivet: 36x26
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

  • 1110 Gouache
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

  • 9025 Gouache
    William Bodingh, signerad. 1925, Landskap, 38x59
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

  • 1397 Gouache
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

  • 7039 Miniatyrmålning
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

  • 8462 Pastell
    Solveig Pripp, 56x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1114 Teckningar
    3 st. + 1 blandteknik, Dahlström / Jastrau, ca 10x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9197 Teckningar
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • Metropol Tipsar
  • 7039 Miniatyrmålning
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

  • 1293 Färgkrita
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook