KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Olle Hjortzberg, Bengt Lindström, Rune Rockström, Uno Stallarholm, Henry Unger
  • 2159 Akvarell
    Kerstin Örtengrn, liljor, signerad, motivet: 31x23
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1412 Akvarell
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2144 Akvarell
    Frans Nyberg, 1945, Från Borgå, bladets mått: 36 x 25
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

  • 9030 Akvarell
    Gilbert Valentin, stilleben, 48 x 64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

  • 7460 Akvarell
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Korkek, höjd: 18 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 250 kr

  • 9376 Akvareller
    2 st, Asien, fåglar, motivet: 25x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2161 Blandteknik
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 8079 Blandteknik
    Rune Rockström (1898-1983), Hamnmotiv, signerad. 1931
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

  • 1389 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1393 Blandteknik
    Henry Unger (f. 1945), 1968, Drake, motivet: 47 x 62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1388 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2148 Gouache
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 7039 Miniatyrmålning
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 900 kr

  • 8462 Pastell
    Solveig Pripp, 56x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1114 Teckningar
    3 st. + 1 blandteknik, Dahlström / Jastrau, ca 10x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9197 Teckningar
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • Metropol Tipsar
  • 2144 Akvarell
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook