KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Albin Amelin, Pjotr Belenok, Bertil Berg, Kristian Krokfors, Jerzy Lassota de Kalinski, Sven Lidberg, Bertil Norén, Harald Sallberg, Alf Wallander, Harald Wiberg
  • 6340 Akvarell
    Alf Wallander (1862-1914), Signerad, Madrid, 49x31
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    2 feb kl 20:11
  • 8048 Akvarell
    Andreas Marko, Landskap med hus, signerad, 19x24
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    2 feb kl 19:19
  • 6002 Akvarell
    Carl Johan Forsberg, Sönderho, signerad, 49x66
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    2 feb kl 18:21
  • 9210 Akvarell
    E Höss, Slott, 27x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    2 feb kl 19:00
  • 9580 Akvarell
    E Melander, Stockholm, motivet: 28 x 36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    2 feb kl 19:46
  • 9297 Akvarell
    Elsa Noreen, Palermo, signerad, -54, motivet: 39x28
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    2 feb kl 19:37
  • 9401 Akvarell
    Kew Gardens, London, 53x35 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    2 feb kl 18:29
  • 6175 Akvarell
    Kristian Krokfors (f. 1952), 1991, 27x18
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    2 feb kl 18:42
  • 9582 Akvarell
    Mikael von Essen, Stockholm, 1950, motivet: 28 x 47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 feb kl 19:51
  • 9131 Akvarell
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    2 feb kl 19:51
  • 9594 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    2 feb kl 20:26
  • 9465 Akvarell
    Signerad, Kirf, 1899, 49x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    2 feb kl 20:04
  • 9055 Blandteknik
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    2 feb kl 19:24
  • 9385 Blandteknik
    Harald Wiberg (1908-1986), Sork, signerad, 13x18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    2 feb kl 19:05
  • 9494 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 feb kl 19:28
  • 9058 Blandteknik
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 500 kr

    2 feb kl 19:31
  • 9581 Blandteknik
    M Lindström, "Tylösand", 31 x 39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    2 feb kl 19:48
  • 9295 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    2 feb kl 19:33
  • 5349 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, skeppsbrott, 107x152
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    2 feb kl 19:35
  • 9125 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    2 feb kl 20:09
  • 9611 Blandteknik
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    2 feb kl 19:35
  • 9341 Blandteknik
    Solveig Hammarstedt, krokviken, 26x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    2 feb kl 20:49
  • 9400 Blandteknik
    Universitaz studiorum calaritana, bladets mått: 41x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    2 feb kl 18:28
  • 4521 Målning
    Onykter Sultan, orientalisk. motivet: 20x16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    2 feb kl 20:40
  • 9158 Pastell
    Albin Amelin (1902-1975), 1930, Kvinnoporträtt, 53x43
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    2 feb kl 18:35
  • 7029 Pastell
    Bertil Norén (1889-1934), Motiv från söder, 55 x 76
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    2 feb kl 19:21
  • 9387 Pastell
    Harald Wiberg (1908-1986), Tjäder, signerad, 23x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    2 feb kl 19:06
  • 9005 Pastell
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    2 feb kl 18:31
  • 9091 Sidenmålning
    Kina, i äldre ram, motivet: 30 x 39 rim: 43 x 56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    2 feb kl 18:17
  • 6216 Tusch
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    2 feb kl 18:50
  • 9065 Tusch
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    2 feb kl 20:28
  • Metropol Tipsar
  • 9611 Blandteknik
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    2 feb kl 19:35
  • 8048 Akvarell
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    2 feb kl 19:19
  • 9158 Pastell
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    2 feb kl 18:35
  • 6002 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    2 feb kl 18:21

Vad r den vrd?