bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Aly Ben Salem, Allan Egnell, Bengt Elde, Tage Fougstedt, Anna Gardell-Ericson, Rudolf Gowenius, Birger Ljungquist, Brita Nordenberg, Pierre Olofsson, Lars Pirak, Madeleine Pyk, Nils Tirén, Sven X-et Erixson
  • 1103 Akvarell
    Augustus Osbourne Lamplough, kamelryttare vid Nile..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:27
  • 7205 Akvarell
    Carl August Olausson, "Drottningholm, Svandammen",..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:09
  • 2161 Akvarell
    England, Sign Hoyles, The sand hills Llandudno, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:39
  • 7131 Akvarell
    Sven X-et Erixson (1899-1970), gatubild, signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:59
  • 2416 Akvarell
    Jan Naliwajko (f. 1938), kvinna, signerad. , 74x53
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:03
  • 6023 Akvarell
    Lars Pirak (1932-2008), Signerad, 1974, samiskt pa..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:40
  • 1570 Akvarell
    Rudolf Gowenius (1896-1960), "Fez", motivet: 33 x 44
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:50
  • 7361 Akvarell
    Tage Fougstedt (1890-1959), Övertorneå, 25 x 33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:22
  • 7203 Akvareller
    2 st, ok;. landskap, 24x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:52
  • 7046 Blandteknik
    2 st. Oidentifierad konstnär, stadsmotiv, signerad..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:21
  • 6026 Blandteknik
    Agnes Bouvier, kökspiga, 34x26
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:04
  • 7210 Blandteknik
    Bengt Elde (f. 1939), 1966, 36x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:16
  • 7177 Blandteknik
    Gunilla Mauritz, 49x49
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:23
  • 6006 Blandteknik
    Nils Tirén (1885-1935), gräsänder, motivet: 23x29
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:08
  • 7201 Blandteknik
    Signerad, Bulgarisk konstnär, slädfärd, 31x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:49
  • 1540 Blandteknik
    Tillskriven Acke Hallgren, stämpelsignerad a tergo..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:54
  • 7001 Blandteknik
    Birger Ljungquist (1894-1965), Profil, 1949, 20x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:54
  • 7226 Blandteknik
    Flavet, 1974, 90x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:40
  • 7178 Blandteknik
    Leif Ahnlund, 1998, 20x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:24
  • 6012 Blandteknik
    Pierre Olofsson (1921-1996), "Minikonst", Från Gal..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:16
  • 7017 Färgkrita
    Carl Z, "Gamblern", signerad. -73, 27x33
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:48
  • Metropol Tipsar
  • 6026 Blandteknik
    Agnes Bouvier, kökspiga, 34x26
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:04
  • 6006 Blandteknik
    Nils Tirén (1885-1935), gräsänder, motivet: 23x29
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:08
  • 1103 Akvarell
    Augustus Osbourne Lamplough, kamelryttare vid Nile..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:27
  • 6012 Blandteknik
    Pierre Olofsson (1921-1996), "Minikonst", Från Gal..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:16

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev