bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Anders Fogelin, Lennart Jirlow, Alf Linder, Bengt Lindström, Lars Norrman
  • 2268 Akvarell
    Allan Österlund, Skärholmen, 1921, 49x33
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:05
  • 6150 Akvarell
    Gustav Lannmark, 26x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:46
  • 6135 Akvarell
    Japan, fågel, 23x24
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:04
  • 6043 Akvarell
    Signerad, Stilleben, 44x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:11
  • 6044 Akvarell
    Signerad, Stilleben, 44x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:12
  • 6058 Akvarell
    Carl Magnus Franklin (1901-1986), stilleben, 23x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:57
  • 5333 Blandteknik
    Anders Fogelin (1933-1982), signerad -66, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:55
  • 6050 Blandteknik
    Föreställande Sultan Hamid, 54x31
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:28
  • 5237 Blandteknik
    H Hooper, Komposition, mm 24x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:56
  • 5244 Blandteknik
    Signerad, 35x27 (oramad)
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:19
  • 5343 Blandteknik
    Alf Linder (f. 1944), Himlen, Signerad á tergo 197..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:14
  • 7031 Blandteknik
    Alf Linder (f. 1944), Komposition, Signerad -83, m..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:58
  • 7002 Blandteknik
    Bengt Lindström (1925-2008), Modell, motivet: 29x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:46
  • 6003 Blandteknik
    Jean-Luc Guinamant, 1990, 23x32
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:20
  • 6149 Blandteknik
    Lars Norrman (1915-1979), Guatemala, 11x16
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:45
  • 7030 Blandteknik
    Lennart Jirlow (f. 1936), Figur, Signerad -56, mot..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:28
  • 5044 Gouache
    Sasen, "Skånes ostkust', signerad. - 59, 12x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:27
  • 6233 Sidenmålning
    Asien, 60 x 24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:26
  • 6051 Teckning
    Isaac Salmson, 1811, 38x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:29
  • 5243 Tusch
    Signerad, bladets mått: 21x16
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:18
  • 5242 Tusch
    Triptyk, ramens innermått: 26x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:18
  • Metropol Tipsar
  • 7031 Blandteknik
    Alf Linder (f. 1944), Komposition, Signerad -83, m..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:58
  • 7030 Blandteknik
    Lennart Jirlow (f. 1936), Figur, Signerad -56, mot..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:28
  • 7002 Blandteknik
    Bengt Lindström (1925-2008), Modell, motivet: 29x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:46
  • 7016 Akvarell
    Wladyslav Chmielinski, "Sigismundstatyn", 23x33
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:52

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook