KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: James Coignard â€¢ Göran Folcker â€¢ Karl-Erik Forsberg â€¢ Albert Theodor Gellerstedt â€¢ Folke Gullby â€¢ Ole Hammeleff â€¢ Akke Jonsson â€¢ Markus Kasemaa â€¢ Staffan Kronberg â€¢ Runi Langum â€¢ Peter Tillberg â€¢ Alf Wallander â€¢ Claus Wallner â€¢ Mårten Eskil Winge
  • 8025 Akvarell
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    1 april kl 20:55
  • 1035 Akvarell
    Utrop: 2.000 kr

    1 april kl 18:28
  • 7302 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    1 april kl 20:42

    1021 Blyerts

    Norval Morrisseau (1931/32-2007), "Ojibwa Faith hope and charity", bladets mått: 23x29 ca. Yttermått inklusive ram: 45x51 cm

    Utrop: 6.500 kr

    1 april kl 18:53

  • 7133 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    1 april kl 19:10
  • 7273 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    1 april kl 19:06
  • 8389 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    1 april kl 20:04
  • 8062 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    1 april kl 19:17
  • 8374 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    1 april kl 19:13
  • 7307 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    1 april kl 20:58
  • 8415 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    1 april kl 20:21
  • 7303 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 april kl 20:44
  • 8226 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 april kl 19:22
  • 8370 Akvarell
    Utrop: 1.000 kr

    1 april kl 20:38
  • 8349 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    1 april kl 18:47
  • 8236 Akvarell
    Utrop: 600 kr

    1 april kl 20:42

    8165 Akvarell

    Thomas Theodor Heine, tillskriven, Kortspelande herrar, 22x26 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 34x37 cm. Intyg à tergo

    Utrop: 6.000 kr

    1 april kl 18:37

  • 8165 Akvarell
    Utrop: 6.000 kr

    1 april kl 18:37
  • 8413 Akvareller
    Utrop: 600 kr

    1 april kl 20:03
  • 8412 Blandteknik
    Utrop: 600 kr

    1 april kl 19:04
  • 8398 Blandteknik
    Utrop: 1.500 kr

    1 april kl 18:41
  • 8347 Blandteknik
    Utrop: 1.500 kr

    1 april kl 18:35
  • 8348 Blandteknik
    Utrop: 1.500 kr

    1 april kl 18:49
  • 8179 Blandteknik
    Utrop: 600 kr

    1 april kl 19:52
  • 8346 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr

    1 april kl 20:58
  • 8416 Blandteknik
    Utrop: 500 kr

    1 april kl 19:09
  • 7235 Blyerts
    Utrop: 700 kr

    1 april kl 19:45
  • 1021 Blyerts
    Utrop: 6.500 kr

    1 april kl 18:53
  • 7369 Blyertsteckning
    Utrop: 500 kr

    1 april kl 18:32

    8231 Collage

    James Coignard (1925-2008), Frankrike. "Manipulation". Signerad. Bildmått: 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm

    Utrop: 4.000 kr

    1 april kl 18:54

  • 8231 Collage
    Utrop: 4.000 kr

    1 april kl 18:54
  • 8049 Emaljmålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    1 april kl 20:23
  • 8376 Gouache
    Utrop: 1.500 kr

    1 april kl 19:07
  • 8224 Halvmodell
    Båt, trä, 15x69 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    1 april kl 18:11
  • 8402 Kolteckning
    Utrop: 1.000 kr

    1 april kl 20:13
  • 7291 Pastell
    Utrop: 1.500 kr

    1 april kl 19:59
  • 8117 Pasteller
    Utrop: 600 kr

    1 april kl 18:52
  • 7299 Tusch
    Utrop: 700 kr

    1 april kl 20:26
  • Metropol Tipsar
  • 1021 Blyerts
    Utrop: 6.500 kr

    1 april kl 18:53
  • 8165 Akvarell
    Utrop: 6.000 kr

    1 april kl 18:37
  • 8231 Collage
    Utrop: 4.000 kr

    1 april kl 18:54
  • 1035 Akvarell
    Utrop: 2.000 kr

    1 april kl 18:28