KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar
Aktuella artister: James Coignard • Göran Folcker • Karl-Erik Forsberg • Albert Theodor Gellerstedt • Folke Gullby • Ole Hammeleff • Akke Jonsson • Markus Kasemaa • Staffan Kronberg • Runi Langum • Peter Tillberg • Alf Wallander • Claus Wallner • Mårten Eskil Winge
8025 Akvarell
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
1 april kl 20:55 -
1035 Akvarell
Utrop: 2.000 kr
1 april kl 18:28 -
7302 Akvarell
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
1 april kl 20:42
1021 Blyerts
Norval Morrisseau (1931/32-2007), "Ojibwa Faith hope and charity", bladets mått: 23x29 ca. Yttermått inklusive ram: 45x51 cm
Utrop: 6.500 kr
1 april kl 18:53
7133 Akvarell
Utrop: 500 kr
1 april kl 19:10 -
7273 Akvarell
Utrop: 500 kr
1 april kl 19:06 -
8389 Akvarell
Utrop: 500 kr
1 april kl 20:04
8062 Akvarell
Utrop: 500 kr
1 april kl 19:17 -
8374 Akvarell
Utrop: 500 kr
1 april kl 19:13 -
7307 Akvarell
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
1 april kl 20:58
8415 Akvarell
Utrop: 500 kr
1 april kl 20:21 -
7303 Akvarell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
1 april kl 20:44 -
8226 Akvarell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
1 april kl 19:22
8370 Akvarell
Utrop: 1.000 kr
1 april kl 20:38 -
8349 Akvarell
Utrop: 500 kr
1 april kl 18:47 -
8236 Akvarell
Utrop: 600 kr
1 april kl 20:42
8165 Akvarell
Thomas Theodor Heine, tillskriven, Kortspelande herrar, 22x26 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 34x37 cm. Intyg à tergo
Utrop: 6.000 kr
1 april kl 18:37
8165 Akvarell
Utrop: 6.000 kr
1 april kl 18:37 -
8413 Akvareller
Utrop: 600 kr
1 april kl 20:03 -
8412 Blandteknik
Utrop: 600 kr
1 april kl 19:04
8398 Blandteknik
Utrop: 1.500 kr
1 april kl 18:41 -
8347 Blandteknik
Utrop: 1.500 kr
1 april kl 18:35 -
8348 Blandteknik
Utrop: 1.500 kr
1 april kl 18:49
8179 Blandteknik
Utrop: 600 kr
1 april kl 19:52 -
8346 Blandteknik
Utrop: 1.000 kr
1 april kl 20:58 -
8416 Blandteknik
Utrop: 500 kr
1 april kl 19:09
7235 Blyerts
Utrop: 700 kr
1 april kl 19:45 -
1021 Blyerts
Utrop: 6.500 kr
1 april kl 18:53 -
7369 Blyertsteckning
Utrop: 500 kr
1 april kl 18:32
8231 Collage
James Coignard (1925-2008), Frankrike. "Manipulation". Signerad. Bildmått: 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm
Utrop: 4.000 kr
1 april kl 18:54
8231 Collage
Utrop: 4.000 kr
1 april kl 18:54 -
8049 Emaljmålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
1 april kl 20:23 -
8376 Gouache
Utrop: 1.500 kr
1 april kl 19:07
8224 Halvmodell
Båt, trä, 15x69 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
1 april kl 18:11 -
8402 Kolteckning
Utrop: 1.000 kr
1 april kl 20:13 -
7291 Pastell
Utrop: 1.500 kr
1 april kl 19:59
8117 Pasteller
Utrop: 600 kr
1 april kl 18:52 -
7299 Tusch
Utrop: 700 kr
1 april kl 20:26
- Metropol Tipsar
1021 Blyerts
Utrop: 6.500 kr
1 april kl 18:53 -
8165 Akvarell
Utrop: 6.000 kr
1 april kl 18:37 -
8231 Collage
Utrop: 4.000 kr
1 april kl 18:54
1035 Akvarell
Utrop: 2.000 kr
1 april kl 18:28