KONST

    7003 Oljemålning

    Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Park på Öland. Signerad Arthur Percy Öland 1910. Proveniens Signe Henschen, troligtvis ärvd från hennes far Ernest Thiel. Därefter arvegods inom familjen. Utställd även på Konstakademien 1957. Olja på pannå, 31,5x40,5 cm

    Utrop: 25.000 kr
    Pris just nu 19.500 kr

    25 november kl 19:50

  • 2319 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 19:24
  • 2396 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 19:53
  • 4170 Akvarell
    Utrop: 300 - 600 kr

    18 november kl 19:06
  • 2065 Akvarell
    Otto Nowak. Signerad, daterad 1927,21x20 cm
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 20:37
  • 1479 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 19:17
  • 2320 Akvareller
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 19:26
  • 1621 Blandteknik
    Ingalill Sjöblom, komposition. Signerad, 45x56 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 20:20
  • 2081 Blandteknik
    Jan Speth, 108x188 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    18 november kl 18:45
  • 2080 Blandteknik
    Jan Speth, 110x145 cm
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 18:44
  • 9016 Collage
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    18 november kl 20:23
  • 2137 Dalahäst
    höjd: 31,5cm
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 20:26
  • 2046 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 18:01

    7002 Oljemålning

    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Interiör med kvinna. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    25 november kl 19:01

  • 4002 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    18 november kl 18:23
  • 2484 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 20:39
  • 2169 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 18:23
  • 2167 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 18:21
  • 1249 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    18 november kl 19:26
  • 8224 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 18:43
  • 2071 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    18 november kl 20:54
  • 2481 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 20:27
  • 2039 Fotoramar
    diverse
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 19:11
  • 2483 Grafiska blad
    9st. Signerade, lösa blad i mapp, 32x15 - 70x56cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 20:36
  • 2330 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 20:03
  • 2339 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    18 november kl 20:37

    7001 Oljemålning

    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Banjospelare. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    25 november kl 20:37

  • 2340 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    18 november kl 20:38
  • 7003 Oljemålning
    Utrop: 20.000 - 25.000 kr

    25 november kl 19:50
  • 7004 Oljemålning
    Utrop: 4.600 - 5.000 kr

    25 november kl 20:02
  • 2272 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 20:49
  • 2042 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    18 november kl 19:45
  • 1510 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    18 november kl 19:54
  • 2344 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    18 november kl 18:03
  • 1455 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    18 november kl 18:19
  • 2426 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 19:16
  • 2154 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 20:30
  • 1346 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 19:41
  • 4034 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    18 november kl 19:47

    7004 Oljemålning

    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Tillskriven. Kvinna i hatt. Ej signerad. Olja på pannå, 57x48 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.400 kr

    25 november kl 20:02

  • 4003 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    18 november kl 20:38
  • 2280 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 20:58
  • 7001 Oljemålning
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    25 november kl 20:37
  • 7002 Oljemålning
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    25 november kl 19:01
  • 9006 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    18 november kl 18:02
  • 2352 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 18:40
  • 2471 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 19:40
  • 8291 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 20:32
  • 2033 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    18 november kl 20:17
  • 1187 Skulptur
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 18:45
  • 2432 Skulptur
    Utrop: 100 - 500 kr

    18 november kl 19:49
  • 1482 Skulptur
    Utrop: 500 - 700 kr

    18 november kl 19:53

    9016 Collage

    Endre Nemes (1909-1985), Sverige. "Ställd på spetsen". Signerad 1966. Motivet: 23x15 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    18 november kl 20:23

  • 2010 Skulptur
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    18 november kl 20:31
  • 2241 Skulptur
    Royal Copenhagen, Jägare. Höjd: 22cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    18 november kl 18:54
  • Metropol Tipsar
  • 9006 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    18 november kl 18:02
  • 2344 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    18 november kl 18:03
  • 1455 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    18 november kl 18:19
  • 9016 Collage
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    18 november kl 20:23
  • 2010 Skulptur
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    18 november kl 20:31
  • 4003 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    18 november kl 20:38
  • 7002 Oljemålning
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    25 november kl 19:01
  • 7003 Oljemålning
    Utrop: 20.000 - 25.000 kr

    25 november kl 19:50
  • 7004 Oljemålning
    Utrop: 4.600 - 5.000 kr

    25 november kl 20:02