bakg

KONST


    8001 Oljemålning

    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 21x15 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:36


  • 8015 Akvarell
    Carl Gustaf Hellquist (1850-1891), sagomotiv, Sign..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:14
  • 7082 Akvarell
    Kersti Strandberg (f. 1945), Sverige. Käringsund, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:41
  • 2048 Akvarell
    Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid säng..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:41
  • 4090 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Sjö, 1800-tal, 26x36
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:08
  • 5228 Akvarell
    Staffan Kronberg (f. 1902), Sverige. "Vårdagjämnin..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:25
  • 8013 Akvarell
    Wladyslaw Chmielinski (1911-1979), Polen. Vintermo..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:32
  • 5429 Akvareller
    3 st, Skärgårdsmotiv, ca 12x20 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:48
  • 5147 Blandteknik
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Travhästar, 1915..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:39
  • 7151 Blandteknik
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Modell, signerad...//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:17
  • 2079 Blandteknik
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Tummelisa mullv..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:42
  • 7239 Blandteknik
    Magdalena Eriksson, Tulpaner, signerad, ME. Motive..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:33
  • 5215 Blandteknik
    Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Saint-Ge..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:50

    8002 Oljemålning

    Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Monogramsignerad, Porträtt av konstnärens syster Carolina Rydberg (1830-1888). Signerad, daterad 1860. Olja på duk, 31x24

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:53


  • 7149 Blandteknik
    Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Komposition, ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:04
  • 7093 Collage
    Dagny Enberg, signerad. Motivet: 36x25
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:59
  • 7273 Emaljmålning
    Japan MT Fuji, 25x25
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:06
  • 7102 Etsning
    Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Bladvass, signe..//
    Utrop: 300 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:45
  • 7121 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Motivet:..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:15
  • 7099 Färgkrita
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kor, sign..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:08
  • 5589 Färglitografi
    2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:53
  • 7035 Färglitografi
    C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:04
  • 7096 Färglitografi
    Else Uhlmann (f. 1949), Sverige. Dansande par, sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:03
  • 5422 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:40
  • 7094 Färglitografi
    Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Blommor, 110/2..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:59
  • 5416 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. HC-upplaga. Motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:32

    8008 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. Olja på duk, 100x50 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:18


  • 5070 Färglitografi
    Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. "Memory". Si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:33
  • 5204 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Flicka, HC-u..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:22
  • 5537 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. PT. Motivet:..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:31
  • 7110 Färglitografi
    Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. 20/150, Kuber,..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:28
  • 7069 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Violer, si..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:25
  • 7095 Färglitografi
    Ulla Ohlson (f. 1955), Sverige. 46/60. Motivet: 42x28
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:01
  • 7083 Färglitografier
    2 st, Eva Boström (f. 1954), Sverige. Frukter, 250..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:42
  • 5019 Färglitografier
    4 st, Jonas Fredén (f. 1959), Sverige. Kolorerade,..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:31
  • 7157 Grafiska blad
    110 ca, Lindmans flora, 1920-tal, lösa blad, blade..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:48
  • 5210 Gravyr
    PP Rubens, William Walker, J Boydell, "Lions at pl..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:36
  • 5336 Kungatavlor
    28 st, ramens innermått: 22x17
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:10
  • 7055 Litografi
    6 st, Landskapsdräkter, 30x20
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:56

    8012 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x73, signerad. Olja på duk

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:18


  • 7236 Litografi
    Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. 2 st, 200 uppl..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:29
  • 7356 Offsetlitografi
    Wolfgang Hutter (1928-2014), Österrike. HC-upplaga..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:12
  • 7109 Oljemålning
    A Erikson, Skärgård, signerad. Olja på duk, 33x40
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:19
  • 7111 Oljemålning
    Alfred Thörne (1850-1916), Sverige. Gård, signerad..//
    Utrop: 300 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:29
  • 5353 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Landskap, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:55
  • 5040 Oljemålning
    Axel Erdmann, Mot Riddarholmen. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:16
  • 5178 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande gäs..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:33
  • 8012 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x7..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:18
  • 8008 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:18
  • 7085 Oljemålning
    E Engberg, Landskap, signerad. Olja på pannå, 45x54
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:44
  • 5208 Oljemålning
    Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:31
  • 5206 Oljemålning
    Emelie Magnell. Stilleben, signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:28

    8009 Oljemålning

    Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 71x99 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:08


  • 8002 Oljemålning
    Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Monograms..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:53
  • 3175 Oljemålning
    Finn Pedersen (1944-2014), Danmark. Signerad, date..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:14
  • 7134 Oljemålning
    Fjällandskap, osignerad, märkt Romeny a tergo, ora..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:13
  • 4481 Oljemålning
    Guennadi Kalinitchenko, "Delilah, monogramsignerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:37
  • 5213 Oljemålning
    Guiseppe Tesa. Marknad. Signerad. Olja på duk, 23x..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:41
  • 7222 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:04
  • 2074 Oljemålning
    Gustaf Carlström (1896-1964), Sverige. Flicka vid ..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:56
  • 5171 Oljemålning
    Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. "Eftermiddagsso..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:06
  • 5510 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:09
  • 7075 Oljemålning
    Helge Holmlund (1911-1989), Sverige. Brygga, signe..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:30
  • 7153 Oljemålning
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Vinterafton, s..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:06
  • 8009 Oljemålning
    Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Monogramsignerad. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:08

    5336 Kungatavlor

    28 st, ramens innermått: 22x17

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:10


  • 8001 Oljemålning
    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signer..//
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:36
  • 4047 Oljemålning
    Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Fjäll, signerad...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:55
  • 5078 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Fiske..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:56
  • 5077 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Lands..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:55
  • 4040 Oljemålning
    Karl Wendel, interiör, signerad. 1912. Olja på duk..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:44
  • 7103 Oljemålning
    Knut Janson (1882-1966), Landskap, signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:46
  • 7020 Oljemålning
    M Hellberg, Landskap, signerad. Olja på pannå, 50x61
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:33
  • 2037 Oljemålning
    Malva Schalek (1882-1944), Tjeckien. Signerad, dat..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:44
  • 8017 Oljemålning
    Marie-Louise Stolpe. Signerad, daterad 1893, "In M..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:50
  • 4067 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Stilleben. Olja ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:44
  • 5211 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Flickporträtt. "Odense 188..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:39
  • 5164 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Modell. Olja på ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:25

    4219 Oljemålning

    Sixten Lundbohm (1895-1982), Sverige. Signerad, daterad 48, landskap. Olja på pannå, 52x72

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 19:01


  • 4249 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. -98, sjö, Frankr..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:09
  • 4251 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Skog. Olja på du..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:10
  • 7053 Oljemålning
    Olle Lisper (1913-1986), Sverige. Komposition. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:53
  • 4372 Oljemålning
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Vinterlandskap. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:36
  • 5509 Oljemålning
    Per Thorell. Signerad, daterad 64, Landskap, 38x75
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:08
  • 5110 Oljemålning
    Percy Bigland (1856-1926), England. Landskapsmotiv..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:55
  • 5151 Oljemålning
    Piri Kálmán (f. 1908), Ungern. Stadsvy. Olja på du..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:48
  • 7238 Oljemålning
    signerad, man vid å. Olja på pannå, 29x40
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:30
  • 4219 Oljemålning
    Sixten Lundbohm (1895-1982), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:01
  • 5185 Oljemålning
    Wilhelm Henning (1889-1955), Sverige. "Marknad Kun..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:44
  • 5184 Oljemålning
    Wilhelm Henning (1889-1955), Sverige. Stadsmotiv G..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:43
  • 7144 Pastell
    Gunnil Bergström, "Anemoner", 45x30
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:13

    8013 Akvarell

    Wladyslaw Chmielinski (1911-1979), Polen. Vintermotiv från Warszawa, Signerad. Motivet: 33x23,5

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 19:32


  • 5434 Pastell
    signerad. 1992, Torg, 43x55
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:53
  • 7252 Skål
    silver, CG Hallberg, 1929. Diameter: 18. Höjd: 9 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:14
  • 5114 Skulptur
    Afrika, trä. Höjd: 65 ca
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:55
  • 7376 Skulptur
    Ägg, Sten. Höjd: 34
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:30
  • 5646 Skulptur
    brons, Signerad. Höjd: 20
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:36
  • 7150 Skulptur
    Efter Johann Philipp Preiss, kvinna, konstmassa/br..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:53
  • 5559 Skulptur
    Gips, kvinna. Höjd: 45 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:22
  • 4076 Skulptur
    Häst, Keramik. Längd: 39 cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:04
  • 7125 Skulptur
    Keramik, Sjölejon. Längd: 29, höjd: 28 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:30
  • 7181 Skulptur
    Lergods, Elefant och krokodil. Längd: 32. Höjd: 14 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:07
  • 5396 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons U..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:30
  • 5245 Skulptur
    Piprökande man på matta, bemålad metall. Längd: 3,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:41

    8015 Akvarell

    Carl Gustaf Hellquist (1850-1891), sagomotiv, Signerad Paris, 33x26

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:14


  • 5271 Skulptur
    Trä, Kongo. Höjd: 67
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:48
  • 5272 Skulptur
    Trä, Västafrika, Kongo. Höjd: 60
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:49
  • 5277 Skulpturer
    2 st, Sten, Kongo, Signerade, 1977. Längd: 30, höj..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:03
  • 5283 Skulpturer
    3 st, Trä, Västafrika, Kongo. Höjd: 41-63
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:12
  • 5282 Skulpturer
    4 st, Trä, Västafrika, Kongo. Höjd: 33-42
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:11
  • 7049 Skulpturer
    5 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudi..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:34
  • 5281 Skulpturer
    5 st, Västafrika, Kongo. Höjd: 21-41
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:11
  • 7769 Snäcka
    Camé. Längd: 14
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:27
  • 7113 Tavla
    Kina, 38x26
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:32
  • 7073 Tavla
    med pärlarbete, ramens innermått: 35x55
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:03
  • 5504 Teckning
    1800-tal, Porträtt, 23x18
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:04
  • 5093 Väggskulptur
    Carl Fredrik Holtermann (f. 1965), Sverige. "Ulf L..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:03

    5040 Oljemålning

    Axel Erdmann, Mot Riddarholmen. Signerad, daterad 1909. Olja på duk på pannå, 49x60 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:16


  • Metropol Tipsar
  • 8009 Oljemålning
    Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Monogramsignerad. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:08
  • 5040 Oljemålning
    Axel Erdmann, Mot Riddarholmen. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:16
  • 8012 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x7..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:18
  • 8013 Akvarell
    Wladyslaw Chmielinski (1911-1979), Polen. Vintermo..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:32
  • 8015 Akvarell
    Carl Gustaf Hellquist (1850-1891), sagomotiv, Sign..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:14
  • 7049 Skulpturer
    5 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudi..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 19:34
  • 7151 Blandteknik
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Modell, signerad...//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 20:17
  • 5336 Kungatavlor
    28 st, ramens innermått: 22x17
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:10
  • 7099 Färgkrita
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kor, sign..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    27 maj kl 18:08




Ladda ner broschyr