bakg

KONST


    3028 Oljemålning

    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 66x57cm

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 15.000 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 18:17


  • 1118 Affisch
    Andy Warhol (1928-1987), USA. Marilyn, 1993,64x64 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:14
  • 3027 Affisch
    färglitografi, Marc Chagall (1887-1985), Frankrike..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:07
  • 1230 Akvarell
    Britt Roempke. Signerad, bärkorgar, 49x60cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:50
  • 1180 Akvarell
    Britt Roempke. Signerad, nypon, 15x23cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:19
  • 1459 Akvarell
    Carl Magnus (f. 1943), Signerad, daterad 86, kompo..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:38
  • 1467 Akvarell
    Ewa Klingspor (f. 1944), Sverige. Hus, Signerad. B..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:21
  • 1464 Akvarell
    Göran Nilsson, Signerad, bladets mått: 16x24 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:16
  • 1389 Akvarell
    Johan Pettersson, häst. Signerad, daterad -96, bla..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:15
  • 1515 Akvarell
    Kina. Signerade, figurer med vattenbuffel, bladets..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:57
  • 3029 Akvarell
    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, 195..//
    Utrop: 15.000 - 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:42
  • 1463 Akvarell
    Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:45
  • 1042 Akvarell
    Margareta Sölveland (f. 1938), Sverige. Signerad. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:43

    3001 Digital print

    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. Absolut Vodka, Signerad, Numrerad 2/4, Daterad, 1999,98x69 cm

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 18:05


  • 1462 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Havsörn. Signerad Peterson..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:40
  • 1393 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Ingvar A, Björkar..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:27
  • 1466 Akvarell
    Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:24
  • 1465 Akvarell
    Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Klippor. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:30
  • 3033 Akvarell
    Virginia Larson (1844-1893), Sverige. Borgholms sl..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:38
  • 1116 Akvareller
    10 st, Ove John Mathiesen, Stockholmsmotiv. Signer..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:15
  • 6337 Blandteknik
    Al Wagiella (f. 1939), Integrerad neonbelysning. S..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:43
  • 1262 Blandteknik
    Celso Salgueiro (f. 1927), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:56
  • 1454 Blandteknik
    Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Signerad, i t..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:41
  • 1569 Blandteknik
    G Lannman, Rökande kvinna. Signerad, 36x43 cm
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:53
  • 1225 Blandteknik
    Karl Granquist (1921-1994), Finland. Signerad, 198..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:38
  • 1561 Blandteknik
    Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:47

    3029 Akvarell

    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, 1957. Motivet: 40x29cm

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 18:42


  • 3032 Blandteknik
    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. "Hallarna Par..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:39
  • 1014 Blandteknik
    Ludvig Lubbe Nordström (1882-1942), Sverige. Signe..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:24
  • 1314 Blandteknik
    Marco Cecioni (f. 1948), Sverige. "Fuori di Testa"..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:01
  • 1313 Blandteknik
    Marco Cecioni (f. 1948), Sverige. Signerad a tergo..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:37
  • 1293 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, hustak, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:01
  • 1575 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition, ora..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:53
  • 1440 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna i stol, 5..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:33
  • 1546 Blandteknik
    Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Ishocke..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:37
  • 1373 Blandteknik
    Ralf Wiberg (1935-2015), Sverige. "Motljus Sudret"..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:38
  • 3039 Blandteknik
    Sohan Qadri (1932-2011), Indien. Komposition, reli..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:11
  • 3040 Blandteknik
    Sohan Qadri (1932-2011), Indien. Komposition, reli..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:37
  • 3016 Blandteknik
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Blomsterst..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:52

    3002 Digital print

    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. "II01". Signerad, numrerad 1/4, daterad 1999, bladets mått: 98x68

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:19


  • 3006 Blandteknik
    Yoshio Nakajima (f. 1940), Japan. "Röd". Signerad,..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:11
  • 3007 Blandteknik
    Yoshio Nakajima (f. 1940), Japan. Komposition. Sig..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:29
  • 1252 Blyerts
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Hästar. Signerad..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:36
  • 1327 Byst
    Konstmassa, Apollo di Belvedere, Höjd: 62cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:29
  • 1432 Collage
    Annie Boberg (f. 1948), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:38
  • 3002 Digital print
    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. "II01"..//
    Utrop: 15.000 - 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:19
  • 3001 Digital print
    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. Absolu..//
    Utrop: 15.000 - 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:05
  • 1413 Etsning
    Ernst Hällgren (1889-1944), Sverige. Stockholms St..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:18
  • 1568 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Komposit..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:42
  • 1277 Etsning
    Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Kom..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:16
  • 1278 Etsning
    Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Kom..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:05
  • 1301 Etsning
    Hans Malmstedt (1893-1941), Sverige. "Stallmästare..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:46

    3014 Gummitryck på papper

    JanOlof Bengtsson (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad -95. Bladets mått: 74,5x54,5

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 18:17


  • 1084 Etsning
    Jacques Rigaud (1681-1754), Frankrike. Vy över Par..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:02
  • 1532 Etsning
    Japan. Signerad. Motivet: 28x19cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:07
  • 1426 Etsning
    Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:22
  • 1312 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:12
  • 1411 Etsning
    signerad, Stockholmsmotiv. Motivet: 24x31cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:08
  • 1458 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Akropolis. Sig..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:54
  • 1221 Etsning
    Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:21
  • 1223 Etsning
    Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:12
  • 1425 Etsningar
    6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:10
  • 1121 Färgetsning
    Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Piggsvin. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:35
  • 6506 Färgetsning
    Irene Jarz (f. 1952), Sverige. "Åtta och en halv"...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:04
  • 1402 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Ett-två-tre". Signerad, ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:30

    3008 Silverprint

    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. "Carl XVI Gustaf”. Signerad, daterad -96. Silverprint, 105x98,5 cm

    Utrop: 50.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:04


  • 1579 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 24/40,..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:02
  • 6004 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:07
  • 1319 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Naken man..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:29
  • 1274 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:01
  • 1311 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:16
  • 1315 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 800 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:11
  • 1316 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:17
  • 1129 Färgetsning
    Peter Johansson, Rådjur. Signerad, numrerad 14/17,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:59
  • 1264 Färgetsningar
    2 st. Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:38
  • 1291 Färgetsningar
    2 st. Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerade,..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:37
  • 5290 Färgetsningar
    3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Tr..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:20
  • 1001 Färgetsningar
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementä..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:10

    4037 Fotografi

    Bruno Ehrs (f. 1953), Sverige. Göran Persson. Ej signerad. Silvergelatin, 56x44 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:47


  • 3034 Färgkrita
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Ovande man. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:32
  • 1218 Färglitografi
    2 st, Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Signerad. Mot..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:19
  • 1198 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:02
  • 1548 Färglitografi
    Alexander Kaj Lindström, oramat löst blad. Signera..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:40
  • 1125 Färglitografi
    Alf Olsson (f. 1925), Sverige. "Man med maskrosor"..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:01
  • 1566 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:09
  • 1306 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Söder. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:15
  • 6519 Färglitografi
    Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:25
  • 1258 Färglitografi
    Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:54
  • 6521 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:28
  • 1433 Färglitografi
    Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Fartyg. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:47
  • 1047 Färglitografi
    Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:03

    3009 Silverprint

    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. ”Carl XVI Gustaf”. Signerad, 13 II -96, med dedikation. Silverprint, 41,5x41 cm

    Utrop: 25.000 kr
    Pris just nu 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:26


  • 1126 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Flickor på bänk. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:19
  • 1388 Färglitografi
    Lars Hillersberg (1937-2004), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 400 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:30
  • 1325 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:57
  • 1127 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:01
  • 3026 Färglitografi
    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:18
  • 1128 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Landskap. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:53
  • 6471 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:10
  • 1270 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCD..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:05
  • 1268 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. Signera..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:20
  • 1276 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Studio Still Life..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:01
  • 1565 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerad, numrer..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:53
  • 1580 Färglitografi
    Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Gata. Signerad,..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:23

    3010 Silverprint

    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. Räv. Signerad. Motivet: 34x34 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:44


  • 1144 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 22/150...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:46
  • 1289 Färglitografi
    Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Signera..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:44
  • 1250 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Diskuskastare. Si..//
    Utrop: 800 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:31
  • 6474 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:17
  • 1197 Färglitografi
    Richard Davies (f. 1944), Storbritannien. Signerad..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:05
  • 6473 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:16
  • 1143 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:27
  • 1057 Färglitografi
    Steffen Kindt (f. 1955), Danmark. Signerad, numrer..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:36
  • 1263 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:15
  • 1119 Färglitografi
    Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Modell. Signera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:58
  • 1431 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Landskap. Signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:02
  • 1567 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:44

    3039 Blandteknik

    Sohan Qadri (1932-2011), Indien. Komposition, relief / akvarell. Signerad, daterad -90, bladets mått: 49,5x32,5

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:11


  • 6266 Färglitografier
    2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Hö..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:52
  • 1578 Färglitografier
    2 st, Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Oramade lösa ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:31
  • 6613 Färglitografier
    2 st, Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. "Au rev..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:59
  • 6436 Färglitografier
    2 st, Merete Herrström (f. 1945), Sverige. Numrera..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:45
  • 1056 Färglitografier
    2 st, Steffen Kindt (f. 1955), Danmark. Signerad, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:28
  • 1581 Färglitografier
    2 st, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. "Bomans" ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:23
  • 1577 Färglitografier
    3 st, Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Sign..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:17
  • 1123 Färglitografier
    6 st, Åke Westin (f. 1939), Sverige. Signerade. Mo..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:10
  • 1279 Färgserigrafi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar"..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:09
  • 3003 Fotografi
    Bruno Ehrs (f. 1953), Sverige. ”Have a nice day”. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:15
  • 4037 Fotografi
    Bruno Ehrs (f. 1953), Sverige. Göran Persson. Ej s..//
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:47
  • 3012 Fotografi
    Henry B Goodwin (1878-1931), Sverige. Porträtt av ..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:28

    3040 Blandteknik

    Sohan Qadri (1932-2011), Indien. Komposition, relief / akvarell. Signerad, daterad -90. Bladets mått: 48x32,5

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:37


  • 3011 Fotografier
    3 st, Denise Grünstein (f. 1950), Finland. Gelatin..//
    Utrop: 25.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:57
  • 3005 Gicléetryck
    Helene Schmitz (f. 1960), Sverige. Magnolia, ej si..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:08
  • 1064 Glasskulpturer
    11st, För WWF, bland annat Paul Hoff, Kosta Boda. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:07
  • 1071 Glasskulpturer
    Ett par, äpplen. Höjd: 7cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:01
  • 1086 Grafiska blad
    4 st, Jan Stenmark (f. 1949), Sverige. Signerade. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:03
  • 1065 Grafiskt blad
    efter Pablo Picasso, Mor med barn. Motivet: 50x39cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:54
  • 1085 Grafiskt blad
    Jan Stenmark (f. 1949), Sverige. Signerad. Motivet..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:32
  • 3014 Gummitryck på ..
    JanOlof Bengtsson (f. 1946), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:17
  • 1269 Ikon
    Madonna, 19x12 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:06
  • 3004 Irisprint
    Hans Strand (f. 1955), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:39
  • 1345 Litografi
    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. "Gamla Hagalu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:50
  • 1437 Litografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:05

    2064 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Flicka med Duva" ur Skulpturer 1977, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 46 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:54


  • 4103 Litografi
    Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Ur Chagall Li..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:55
  • 1309 Litografi
    Oidentifierad konstnär. Japan, Handkolorerad. Sign..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:38
  • 1158 Litografi
    Poul Ströyer (1923-1996), Sverige. PT. Signerad, b..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:40
  • 1505 Litografier
    2 st, Fiskmåsar, Larus Canus, bladets mått: 28x43c..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:18
  • 1005 Litografier
    4 st, "Animal Kingdom", Fiskar. Ej signerad. Motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:08
  • 1151 Litografiskt t..
    Edvard Munch (1863-1944), "Madonna", ej signerad, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:33
  • 1134 Oljemålning
    2 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:09
  • 6511 Oljemålning
    Alfred Palmer, By. Signerad. Olja på pannå, 35x46 cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:10
  • 6343 Oljemålning
    Andreas Hidvegi (f. 1942), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:50
  • 6127 Oljemålning
    Axel Fahlcrantz (1851-1925), Sverige. Kust skymnin..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:25
  • 6223 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Akropolis. S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:29
  • 1248 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Stilleben. S..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:17

    2079 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Samhällsdebatten. Höjd: 23,5

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 18:10


  • 1576 Oljemålning
    Birger Strååt (f. 1914), Sverige. "Septemberdag Ko..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:34
  • 1354 Oljemålning
    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:17
  • 1355 Oljemålning
    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:21
  • 1534 Oljemålning
    Carl Oesterley den yngre (1839-1930), Tyskland. "S..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:30
  • 5361 Oljemålning
    Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogram..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:44
  • 6119 Oljemålning
    Christer Edwardsson Schmiterlöw (f. 1926), Sverige..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:54
  • 6135 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Landskap. Sig..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:47
  • 3061 Oljemålning
    Emile Tabary (1857-1927), Frankrike. Parkmotiv med..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:17
  • 6124 Oljemålning
    Esaias Boursse (efter). Interiör med kvinna. 1700-..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:57
  • 1246 Oljemålning
    Folke Hellström (1904-1977), Sverige. Stilleben. S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:36
  • 1342 Oljemålning
    Frank L Emanuel, Signerad, Camiers Frankrike, Olja..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:23
  • 1227 Oljemålning
    Frans Timén (1883-1968), Sverige. Signerad, 1945, ..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:07

    9440 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon Gigant ur serien Afrika, Gustavsberg, ateljéproduktion. Höjd: 39 cm, målad och delvis glaserad brun stengodslera

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 18:59


  • 6171 Oljemålning
    Frey Lindblad (1889-1965), Sverige. Landskap. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:30
  • 1177 Oljemålning
    G. Dou, 1800-tal. Ej signerad. Olja på duk, 35x30cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:23
  • 1088 Oljemålning
    Georges Vasseur (f. 1911), Frankrike. Signerad, Pa..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:01
  • 1205 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:37
  • 1297 Oljemålning
    Gustav Arne (f. 1925), Sverige. "Domsten". Signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:10
  • 1130 Oljemålning
    Hannes Wagnstedt (1906-1980), Sverige. Landskap me..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:15
  • 3021 Oljemålning
    Hans Ryggen (1894-1956), Norge. Stilleben. Signera..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:53
  • 1305 Oljemålning
    Hans-Ragnar Berntson, kustlandskap. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:33
  • 1087 Oljemålning
    Hugo Övferström. Signerad, skärgårdsmotiv. Olja på..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:30
  • 1371 Oljemålning
    Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Marin, Signera..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:59
  • 6577 Oljemålning
    Ivar Andersson, Monogramsignerad. Olja på pannå, t..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:06
  • 1036 Oljemålning
    J Bergling. Signerad. Olja på duk, 79x110cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:24

    3013 Silverprint

    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. "Flat Iron Building". Ej signerad, 57x23,7

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:24


  • 1153 Oljemålning
    Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiske..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:30
  • 1115 Oljemålning
    Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiske..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:16
  • 3018 Oljemålning
    John Frazer, Signerad, landskap med gård. Olja på ..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:45
  • 6533 Oljemålning
    Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, daterad 1976. O..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:48
  • 1155 Oljemålning
    Josef Helmut Schilhabel. Signerad, "Windmuhle". Ol..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:06
  • 1154 Oljemålning
    Josef Helmut Schilhabel. Signerad, Vattendrag. Olj..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:21
  • 1010 Oljemålning
    Josef Lindskog (1885-1964), Sverige. Kustmotiv. Si..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:31
  • 1557 Oljemålning
    Josef Wagner. Signerad, hamnmotiv. Olja på duk, 70..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:08
  • 1562 Oljemålning
    Katrin Kahl (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:57
  • 1410 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:40
  • 1203 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, stug..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:51
  • 1447 Oljemålning
    Lennart Liljegren (1915-1986), Sverige. Sardinfisk..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:41

    1090 Träsnitt

    5 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussenmotiv. Signerad, numrerad 109/150, ca 30x53cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:55


  • 1049 Oljemålning
    Lino Capri. Signerad. Olja på duk, kustmotiv, 39x46cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:32
  • 3017 Oljemålning
    Maria Röhl (1801-1875), Sverige. Damporträtt. Sign..//
    Utrop: 3.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:46
  • 1390 Oljemålning
    Mats Sandeberg (f. 1939), Sverige. Stockholm sluss..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:54
  • 1412 Oljemålning
    Max Hellberg (1907-1976), Sverige. Paris. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:47
  • 1516 Oljemålning
    Nils Hårde (1888-1962), Sverige. Skånegård, Signer..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:58
  • 1535 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. "NERO". Ej signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:54
  • 1362 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Älvlandskap. Signerad, dat..//
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:27
  • 1396 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben, Signera..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:18
  • 1452 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, flicka. Olja ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:57
  • 1456 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt. Olj..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:54
  • 1080 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:34
  • 1400 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad ALF, -57, "Modell..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:15

    3012 Fotografi

    Henry B Goodwin (1878-1931), Sverige. Porträtt av Anders de Wahl. Motivet: 19x16,5 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:28


  • 1247 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad André. Olja på pa..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:49
  • 1016 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Sjögren, skeppsho..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:38
  • 1156 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Budapest. Olja p..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:33
  • 1352 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, fiskeläge. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:14
  • 1245 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Hästekipage. Olj..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:23
  • 1157 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Kanalmotiv. Olja..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:31
  • 1011 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, kustmotiv. Olja ..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:45
  • 6600 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap. Olja p..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:05
  • 6595 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:29
  • 6601 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Fiskare. Olja på..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:07
  • 1259 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 61x..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:41
  • 1089 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 5..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:29

    3007 Blandteknik

    Yoshio Nakajima (f. 1940), Japan. Komposition. Signerad, mixed media, 145x34 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:29


  • 1183 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Skridskoåkare. Signerad. O..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:47
  • 1444 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ubud, Bali, Signerad. Olja..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:36
  • 6055 Oljemålning
    Olle Blomberg (1909-1996), Sverige. Älv. Signerad,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:22
  • 6058 Oljemålning
    Olle Blomberg (1909-1996), Sverige. Fors. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:25
  • 6126 Oljemålning
    Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Monogramsigner..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:22
  • 1370 Oljemålning
    Olof Arén (1918-2003), Sverige. Blomsterstilleben,..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:02
  • 1290 Oljemålning
    Paul Rickard. Signerad, fåglar. Olja på duk, 30x100cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:35
  • 3028 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 20.000 kr
    Aktuellt bud: 15.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:17
  • 6213 Oljemålning
    Per Åkered, fåglar. Signerad. Olja på duk, 38x46 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:51
  • 1196 Oljemålning
    Peter Adolf Persson (1862-1914), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:51
  • 6406 Oljemålning
    Peter Schou (1844-1914), Danmark. Landskap med vil..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:25
  • 6123 Oljemålning
    Roberto Marshall (1849-1926), Storbritannien. Kust..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:56

    3037 Oljemålning

    Torsten Ridell (f. 1946), Sverige. Signerad a tergo, 1988. Olja på pannå, 210x30 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:47


  • 1441 Oljemålning
    Rune Persson (1914-1990), Sverige. Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:39
  • 1181 Oljemålning
    Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. Landskap. Signe..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:07
  • 1249 Oljemålning
    Signerad Boissonnade, skogsmotiv. Olja på pannå, 5..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:42
  • 6578 Oljemålning
    Signerad, Wahlström, Marin. Olja på pannå, 50x60 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:09
  • 3036 Oljemålning
    Sixten Lundbohm (1895-1982), Sverige. Cassis. Sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:43
  • 1420 Oljemålning
    Stig Lundqvist (f. 1941), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:03
  • 1135 Oljemålning
    Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Landskap med ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:41
  • 1206 Oljemålning
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. Komposition. Si..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:16
  • 1178 Oljemålning
    Toranzo C. Signerad, Havanna. Olja på duk, 59x79cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:23
  • 3038 Oljemålning
    Torsten Ridell (f. 1946), Sverige. Signerad a terg..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:33
  • 3037 Oljemålning
    Torsten Ridell (f. 1946), Sverige. Signerad a terg..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:47
  • 1048 Oljemålning
    Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Kvinna. Signer..//
    Utrop: 300 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:22

    3027 Affisch

    färglitografi, Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Efter (1887-1985): "Die Zauberflöte", 1967, ca 101x65,5 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:07


  • 1286 Oljemålning
    Wiktor Korecki (1890-1980), Polen. Skogslandskap. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:22
  • 1149 Oljemålning
    Wilhelm Behm (1859-1934), Sverige. Signerad, lands..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:08
  • 1375 Oljemålningar
    2 st, Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Gotlandsmo..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:29
  • 1392 Oljemålningar
    2 st, Nils Birgersson, Landskap & Sagomotiv. Signe..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:51
  • 1429 Oljemålningar
    2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:01
  • 1182 Pastell
    Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:15
  • 1107 Pastell
    Ernst Wrede (1907-1973), Sverige. Vinterlandskap, ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:59
  • 3025 Pastell
    Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Två kvinnor. Si..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:41
  • 1439 Pastell
    Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Monogramsigner..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:58
  • 3013 Silverprint
    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. "Flat ..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:24
  • 3008 Silverprint
    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. "Carl XVI Gustaf”. ..//
    Utrop: 50.000 kr
    Aktuellt bud: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:04
  • 3009 Silverprint
    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. ”Carl XVI Gustaf”. ..//
    Utrop: 25.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:26

    1534 Oljemålning

    Carl Oesterley den yngre (1839-1930), Tyskland. "Strandebarn in Hardanger". Signerad. Olja på duk, 54x72,5cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:30


  • 3010 Silverprint
    Hans Gedda (f. 1942), Sverige. Räv. Signerad. Moti..//
    Utrop: 6.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:44
  • 1343 Skulptur
    + Fiolspelande apa, Schuco. Höjd: 11-13cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:19
  • 1520 Skulptur
    + stämplar kina. Höjd: 10cm.
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:12
  • 1498 Skulptur
    Afrika, troligen Benin. Metall. Höjd: 30 cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:32
  • 1242 Skulptur
    Arabia, uggla. Höjd: 12cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:42
  • 1491 Skulptur
    Asien. Höjd: 30cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:42
  • 1358 Skulptur
    bemålad konstmassa. Höjd: 26cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:21
  • 2031 Skulptur
    Collie, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "VOV", För..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:43
  • 1220 Skulptur
    Dark Moul (Star Wars). Höjd: 38 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:27
  • 2013 Skulptur
    Familjen, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramiks..//
    Utrop: 1.600 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:27
  • 2058 Skulptur
    Fisk, Stengods, Fischer. Längd: 14, höjd: 12 cm
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:48
  • 2089 Skulptur
    Gustavsberg, Gunilla Larsén & Jan Landqvist, Evert..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:18

    3003 Fotografi

    Bruno Ehrs (f. 1953), Sverige. ”Have a nice day”. Ej signerad, C-41, färgkopia. Motivet: 52,5x39 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 18:15


  • 2059 Skulptur
    Isbjörn, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsbe..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:01
  • 1281 Skulptur
    Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad,..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:50
  • 2012 Skulptur
    Katt, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Måns Maxi, K..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:22
  • 1141 Skulptur
    Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Björn. Höjd: 14 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:38
  • 1002 Skulptur
    Kosta, Mona Morales-Schildt (1908-1999), Sverige. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:57
  • 2011 Skulptur
    Lejon, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:32
  • 2007 Skulptur
    Lejon, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:12
  • 2082 Skulptur
    Lejon, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:19
  • 2067 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion i Gustavsber..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:51
  • 2064 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Flicka med Duva" ..//
    Utrop: 4.600 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:54
  • 2005 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ägg, Gustavsberg. ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:56
  • 2060 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Allvärldens barn, ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:36

    3017 Oljemålning

    Maria Röhl (1801-1875), Sverige. Damporträtt. Signerad a tergo, 1853. Olja på duk, 53x43 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 18:46


  • 2066 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Apa med unge. Kera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:58
  • 2003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta ur serie..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:57
  • 2085 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Keram..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:32
  • 2079 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Samhä..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:10
  • 2102 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hund. Höjd: 7cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:37
  • 2017 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Japanskan ur Skulp..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:56
  • 2008 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gus..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:45
  • 9440 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon Gigant ur se..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:59
  • 2065 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Örn. Signerad. Län..//
    Utrop: 1.800 - 2.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:33
  • 2033 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Säl. Längd: 12, hö..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:06
  • 2022 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tupp, Gustavsberg...//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:27
  • 2063 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Gustavsberg. ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:12

    3034 Färgkrita

    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Ovande man. Motivet: 30x40 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:32


  • 6275 Skulptur
    Orientalisk, Bemålat trä. Längd: 28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:05
  • 6093 Skulptur
    parian, Gustafsberg, Porke & hund. Längd: 18. Höjd..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:47
  • 1093 Skulptur
    Royal Copenhagen. Höjd: 15cm
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:42
  • 1547 Skulptur i glas
    + vas, 2 st, Venini Murano. Fågel & Näsduksskål, H..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:30
  • 1308 Skulpturer
    2 st, Häst & elefant. Längd: 22-24cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:27
  • 2083 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Åsna + räv, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:08
  • 2010 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Duva & Säl. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:45
  • 2087 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:46
  • 2100 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudi..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:30
  • 1069 Skulpturer
    2 st. Höjd: 11-13cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:38
  • 2009 Skulpturer
    3 st, hundar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gust..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:13
  • 1219 Skulpturer
    3 st, katt och hundar. Längd: 9-17cm
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:23

    3025 Pastell

    Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Två kvinnor. Signerad, daterad 1952. Pastell, 47x38 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 20:41


  • 2108 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:05
  • 2068 Skulpturer
    3 st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg, F..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:52
  • 2101 Skulpturer
    5 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 4-16 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:13
  • 2014 Skulpturer
    5 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Renar & same..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:25
  • 1028 Skulpturer
    Ett par, Christina Rosén, Musiker, Signerade. Höjd..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:48
  • 1523 Skulpturer
    Kina, 2+ 1st skål. Längd: 5-9cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:13
  • 1179 Tavelramar
    3 st, Förgyllda
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:05
  • 1553 Tavla
    silver, Hallberg, 24xd18cm, bruttovikt: 484g.
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:59
  • 1142 Tavlor
    2 st. Motivet: 15x23cm
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:04
  • 1550 Tavlor
    5 st, & Kartor, 25x19-19x30cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:47
  • 1453 Teckning
    Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Signerad. Tus..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:39
  • 1455 Teckning
    Tusch, Sign Follin, 1961,22x30 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:39

    2017 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Japanskan ur Skulpturer, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 29cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 18:56


  • 1272 Torrnålsgravyrer
    3 st. Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifas..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:22
  • 1265 Torrnålsgravyrer
    Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portföl..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:32
  • 1549 Träsnitt
    2 st, Japan. Motivet: 22x17-34x19cm. Signerade.
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:58
  • 1427 Träsnitt
    2 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:01
  • 1090 Träsnitt
    5 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:55
  • 1303 Träsnitt
    Japan. Motivet: 34x22 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:42
  • 1226 Träsnitt
    Jerk Werkmäster (1896-1978), Sverige. Signerad, 19..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:31
  • 1091 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:34
  • 1551 Tusch
    8st. Signerad Sjösvärd. Motivet: 13x9cm
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:05
  • 1530 Tusch
    Albert Engström (1869-1940), Sverige. Signerad, 44..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:11
  • 1321 Utställningsaf..
    PG Thelander på Galleri Malmgran 1982. Färgoffset,..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:29
  • 1359 Väggrelief
    2 st, Plåt, Mia Malmlöf (f. 1954), Sverige. Signer..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:42

    3032 Blandteknik

    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. "Hallarna Paris". Signerad, oramat löst blad, 15,3x18,5

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    28 september kl 19:39


  • 1034 Väggrelief
    mässing, Fartyg, diameter: 63 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:43
  • 1068 Väggskulptur
    August Strindberg. Höjd: 27 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:05
  • 2104 Väggskulptur
    Cilla Adlercreutz, glaserad keramik, Bröst, 61x35 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:49
  • 2105 Vas/kanna
    Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverig..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:56
  • Metropol Tipsar
  • 3001 Digital print
    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. Absolu..//
    Utrop: 15.000 - 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:05
  • 2079 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Samhä..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:10
  • 3003 Fotografi
    Bruno Ehrs (f. 1953), Sverige. ”Have a nice day”. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:15
  • 3028 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 20.000 kr
    Aktuellt bud: 15.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:17
  • 3014 Gummitryck på ..
    JanOlof Bengtsson (f. 1946), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:17
  • 3026 Färglitografi
    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:18
  • 1286 Oljemålning
    Wiktor Korecki (1890-1980), Polen. Skogslandskap. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:22
  • 6406 Oljemålning
    Peter Schou (1844-1914), Danmark. Landskap med vil..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:25
  • 2013 Skulptur
    Familjen, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramiks..//
    Utrop: 1.600 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:27




Ladda ner broschyr