bakg

KONST


  • 8048 Akvarell
    Anita Grebacken, Bidevind, signerad, 2007,35x26
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:04
  • 8308 Akvarell
    David Bracken, Skärgård, signerad. 34x27
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:29
  • 8069 Akvarell
    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Persholmen, 22x30
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:00
  • 8282 Akvarell
    Per Andersson, buskage, 29x21
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:39
  • 6272 Akvarell
    Rysk Konstnär, 48x34
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:16
  • 8298 Akvarell
    signerad. Tallar, 1937,26x42
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:18
  • 6648 Akvareller
    3 st, Einar Wallquist (1896-1985), Daterade 1975, ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:18
  • 8055 Blandteknik
    J Bergendahl, komposition, signerad, -90. Duk, 41x33
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:50
  • 8041 Blandteknik
    Olof Thunman (1879-1944), Sverige. 29/6-17, "Hinna..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:37
  • 6285 Blandteknik
    signerad PO Berg, blyerts / kol, daterad -68. Moti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:46
  • 8006 Blandteknik
    Vadim Markin (f. 1960), Katt, mixed media silkscre..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:46
  • 8154 Bokstöd
    2 st + skulptur, nutida. Höjd: 15-19 cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:49
  • 8083 Dalahästar
    11 st. Höjd: 8 - 14
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:21
  • 8009 Emaljmålning
    Torolf Engström (1909-1987), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:07
  • 6205 Etsning
    Albert Engström (1869-1940), Sverige. Porträtt av ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:09
  • 6498 Etsning
    Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad. Skör..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:57
  • 8023 Etsning
    Holger Karlson (1927-2003), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:57
  • 6496 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad. Dalk..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:54
  • 6199 Färglitografi
    2 st, Axel Olson (1899-1986). Signerad, numrerad 7..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:11
  • 8223 Färglitografi
    Alain Berck-Vitz (f. 1953). Signerad, numrerad 4/5..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:12
  • 6159 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:23
  • 8283 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:43
  • 6508 Färglitografi
    Girow. Signerad, daterad 1968, numrerad 19/30. Mot..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:06
  • 8166 Färglitografi
    John Haavs Johnson (1915-1968), Sverige. PT, Svolv..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:33
  • 8026 Färglitografi
    Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Stadsgata. Moti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:41
  • 8139 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Stoltenhoff ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:19
  • 8306 Färglitografier
    2 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Älg och ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:28
  • 8170 Glasskulpturer
    4 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Diameter:..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:55
  • 8088 Gouache
    monogramsignerad, VN, interiör, bladets mått: 20x16
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:33
  • 6207 Grafiska blad
    2 st, efter Henri de Toulouse-Lautrec, lösa blad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:13
  • 8072 Grafiska blad
    2 st. Fågelmotiv, efter von Wright, ramens innermå..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:10
  • 8222 Gravyrer
    2 st. Motivet: 15x10. Motivet: 28x18
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:09
  • 8221 Gravyrer
    9 st
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:07
  • 6077 Ikon
    Antik, 22x17
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:58
  • 8314 Litografi
    Torkat olivträd. Motivet: 16x11
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:05
  • 8299 Litografier
    2 st, ramens innermått: 22x16 + 23x33
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:18
  • 3081 Litografier
    2 st. Stig-Åke Hedlund, Stockholmsmotiv, bland ann..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:23
  • 6357 Litografier
    3 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "ur..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:36
  • 8013 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. 1942, ruin vid ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:24
  • 6234 Oljemålning
    Alf Sundström (1888-1961), Sverige. "Stockholmsmol..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:08
  • 8047 Oljemålning
    Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. (til..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:08
  • 4221 Oljemålning
    B Utkin, skärgård, i månsken, signerad. Olja på du..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:51
  • 8138 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande sva..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:10
  • 6347 Oljemålning
    Bror Kronstrand (1875-1950), signerad. Sverige. 19..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:02
  • 8303 Oljemålning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård, Sign..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:24
  • 8049 Oljemålning
    Dan Martin (1910-1999), "Mot kvällen", signerad. O..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:08
  • 6260 Oljemålning
    Eduard Kutsar (1902-1970), Estland. Landskap, 10x15
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:44
  • 6262 Oljemålning
    Eduard Kutsar (1902-1970), Estland. Landskap, 10x15
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:47
  • 8118 Oljemålning
    Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Sydländskt land..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:20
  • 8164 Oljemålning
    Emil Englund, "Gammal ladugård", Norge. Landskap m..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:27
  • 7043 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Glädjens spr..//
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:36
  • 8198 Oljemålning
    Evy Låås (1923-1999), Sverige. Blomsterstilleben. ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:45
  • 8213 Oljemålning
    F Lodin, motiv från Tjörn. Olja på duk, signerad. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:26
  • 6270 Oljemålning
    Fartygsporträtt, Capt J Nilssen, Monogramsignerad ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:13
  • 8043 Oljemålning
    Gustav Arne (f. 1925), Sverige. "sjöbodar Viken", ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:51
  • 7015 Oljemålning
    Håkan Brunberg (1905-1978), Finland. Sjölandskap m..//
    Utrop: 1.800 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:01
  • 8134 Oljemålning
    Henning Hougaard (1922-1995), vinterlandskap med h..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:51
  • 8065 Oljemålning
    Johan Malm, ateljéstilleben, signerad. Olja på pan..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:38
  • 8247 Oljemålning
    Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. Fjäll..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:31
  • 8067 Oljemålning
    Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Fiskebäckskil,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:48
  • 8052 Oljemålning
    M Reiné, flicka, signerad. Olja på pannå, 14x11
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:33
  • 8273 Oljemålning
    Max Marcus (1879-1955), Sverige. Kvinna med broder..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:29
  • 8272 Oljemålning
    Max Marcus (1879-1955), Sverige. Landskap med odli..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:26
  • 8271 Oljemålning
    Max Marcus (1879-1955), Sverige. Villa med trädgår..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:25
  • 8056 Oljemålning
    monogramsignatur. Sjölandskap med änder. Olja på p..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:52
  • 8044 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Marin. Olja på p..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:54
  • 8244 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kvinna vid bro. Signerad. ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:54
  • 6152 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Modell. Signerad. Olja på ..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:20
  • 6236 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Sign AÖ, Kustlandskap. Olj..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:15
  • 6283 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, C Vedberg, Inter..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:43
  • 8163 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, kostmotiv. Olja ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:26
  • 8277 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Portal, omkring ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:33
  • 6673 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, uppdragna båtar...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:22
  • 8119 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben, signerad. Olja ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:21
  • 8040 Oljemålning
    Olof Thunman (1879-1944), Sverige. 1922, Kustparti..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:26
  • 8010 Oljemålning
    Porträtt, Sign Björlin, 1960,80x63
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:09
  • 8305 Oljemålning
    R Nilsson, Signerad, Hamnmotiv. Olja på pannå, 46x38
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:27
  • 8304 Oljemålning
    René Hagstedt , Sverige. 1950, signerad, Spanien. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:25
  • 6252 Oljemålning
    Rudolf Lang, 1939, stilleben. Olja på duk, 60x50
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:20
  • 8297 Oljemålning
    S Baskakow, Rosor i vas. Olja på duk, signerad. 35x48
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:17
  • 8003 Oljemålning
    Sign W Adam, blomsterstilleben, 90x118
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:40
  • 8135 Oljemålning
    Signerad U Dunér, vinterlandskap med älgar. Signer..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:54
  • 6267 Oljemålning
    signerad, K Grönlund, vinterlandskap. Olja på duk,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:09
  • 8137 Oljemålning
    Sigurd Jungstedt (1889-1957), Sverige. Blomstersti..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:06
  • 8215 Oljemålning
    Starborg, Skörd, signerad. Olja på duk, 47x67
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:28
  • 8162 Oljemålning
    Sune Fondell (f. 1939), Sverige. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:12
  • 8031 Oljemålning
    Tage Björk (1909-1980), Sverige. Husfasad. Olja på..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:12
  • 8032 Oljemålning
    Tage Björk (1909-1980), Sverige. Komposition. Olja..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:13
  • 8033 Oljemålning
    Tage Björk (1909-1980), Sverige. Landskap med hus...//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:14
  • 8029 Oljemålning
    Tage Björk (1909-1980), Sverige. Landskap. Olja på..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:10
  • 8034 Oljemålning
    Tage Björk (1909-1980), Sverige. Landskap. Olja på..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:15
  • 8035 Oljemålning
    Tage Björk (1909-1980), Sverige. Stadsmotiv. Olja ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:17
  • 8030 Oljemålning
    Tage Björk (1909-1980), Sverige. Vinterlandskap. O..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:10
  • 8214 Oljemålning
    Tereze Gruntmane, duk, signerad. Modell, 55x99
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:27
  • 8136 Oljemålning
    Thure Åslin (1915-1967), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:56
  • 8246 Oljemålning
    Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. Fällmo..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:29
  • 8008 Oljemålning
    Vadim Markin (f. 1960), "Stilleben, Kaffe", 50x40 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:48
  • 8007 Oljemålning
    Vadim Markin (f. 1960), Stilleben. Olja på duk, 50x40
    Utrop: 600 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:46
  • 8062 Oljemålning
    Vardam, Nybroviken, Stockholm, signerad, -95. Olja..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:26
  • 8307 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Hus, Sigenrad..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:28
  • 8054 Oljemålningar
    2 st. Vintermotiv + fors, signerade. Olja på pannå..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:38
  • 8018 Oljemålningar
    8 st, Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Frukter och..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:44
  • 8027 Poster
    Yoshitomo Nara (f. 1959), Japan. Motiv med barn, r..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:44
  • 8317 Skulptur
    brons, Kvinna. Höjd: 54
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:05
  • 6220 Skulptur
    efter Bruno Zack, dansös, brons. Nutida. Höjd: 54 cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:05
  • 6222 Skulptur
    efter Milo, brons. Nutida. Höjd: 25 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:07
  • 6196 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pippi..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:59
  • 6305 Skulptur
    Parian, Madonna. Höjd: 27
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:38
  • 6422 Skulptur
    Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsbergs Studio...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:19
  • 8169 Skulptur
    porslin, Schaubach, Flicka med boll. Höjd: 24
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:54
  • 6646 Skulptur
    Royal Copenhagen, Den lille havfrue. Höjd: 14 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:16
  • 8220 Skulptur
    Tupp, Metall, bemålad. Höjd: 70
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:03
  • 8082 Skulpturer
    10 st. Hästar, trä. Höjd: 6 - 15
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:17
  • 8084 Skulpturer
    4 st. Djur, trä. Höjd: 11 - 20
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:23
  • 8187 Skulpturer
    elefanter. Höjd: 41 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:55
  • 4472 Tavelram
    1800-tal. Ramens innermått: 95x72
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:46
  • 4399 Tavelram
    Empire, ramens innermått: 95x70
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:04
  • 8161 Teckning
    Frans Timén (1883-1968), Sverige. Adolfsberg, Öreb..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:08
  • 8280 Träsnitt
    Émile Bernard (1868-1941), Frankrike. Figurer, 78/..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:37
  • 8046 Träsnitt
    Japan, fågel, 33,5x18,5
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:03
  • 6401 Träsnitt
    Nicolai Astrup Junior (1931-1990), Norge. Vårnatt ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:15
  • 8024 Träsnitt
    Oidentifierad konstnär. Sign PN, ET, -74,18x22
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:59
  • 6197 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:09
  • 8310 Tusch
    Rolf Smedman (1929-2000), Sverige. Signerad. Fiska..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:30
  • 8196 Väggrelief
    Ubud, Bali, 39x28
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:41
  • Metropol Tipsar
  • 3570 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. "Vid kaffeborde..//
    Utrop: 2.000 - 2.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 20:11
  • 3006 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numr..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 19:51
  • 3005 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. 44x32 cm
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 19:50
  • 3002 Litografi
    Georges Braque (1882-1963), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 18:41
  • 3014 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 18:20
  • 3010 Litografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Ur "August Stri..//
    Utrop: 1.800 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 18:17
  • 6234 Oljemålning
    Alf Sundström (1888-1961), Sverige. "Stockholmsmol..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:08
  • 8317 Skulptur
    brons, Kvinna. Höjd: 54
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:05
  • 7043 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Glädjens spr..//
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:36




Ladda ner broschyr