KONST

    9029 Oljemålning

    Anders Monsen Askevold (1834-1900), Norge. Kor vid vattendrag. Signerad, daterad 1887. Olja på duk, 65x81 cm

    Utrop: 50.000 kr
    Pris just nu 39.000 kr

    27 januari kl 20:05

  • 8225 Affischer
    2 st, Husqvarna, 39x28 cm
    Utrop: 100 - 400 kr

    27 jan kl 18:54
  • 8266 Akvarell
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 18:15
  • 7079 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:15
  • 4016 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 jan kl 18:38
  • 8384 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 18:48
  • 6014 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 19:25
  • 7064 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:06
  • 7063 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:04
  • 8408 Akvarell
    Utrop: 100 - 400 kr

    27 jan kl 18:29
  • 8337 Akvarell
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 20:57
  • 8336 Akvareller
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 jan kl 20:57
  • 8277 Akvareller
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 19:33

    9002 Oljemålning

    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Clown, Signerad. Olja på pannå, 71x60 cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 12.500 kr

    27 januari kl 20:49

  • 8278 Akvareller
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 20:33
  • 4349 Akvatint
    G Rouault, monogramsignerad 1929. Motivet: 9,5x7 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    27 jan kl 18:56
  • 8197 Blandteknik
    2 st, G Lundquist, 1942. Signerad. Motivet: 20x26 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:56
  • 8105 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 19:26
  • 8140 Blandteknik
    Carl Rylander, ansikte. Signerad, 24,5x19cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 19:11
  • 8366 Blandteknik
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    27 jan kl 19:03
  • 8369 Blandteknik
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    27 jan kl 20:56
  • 6328 Blandteknik
    Lar Oteenasek. Signerad, segelbåtar, 33x80cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 18:29
  • 6471 Blandteknik
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 jan kl 18:03
  • 8191 Blandteknik
    Monica Bergh, 93x63 cm. Signerad
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 20:25
  • 8142 Blandteknik
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 jan kl 18:53
  • 9022 Blandteknik
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    27 jan kl 18:02

    9026 Oljemålning

    Joos De Momper, hans efterföljare, Bergslandskap. Olja på duk, ej signerad, 55x44 ca

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    27 januari kl 19:43

  • 9023 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    27 jan kl 18:34
  • 9024 Blandteknik
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    27 jan kl 20:08
  • 8358 Blandteknik
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 jan kl 20:19
  • 8094 Blandteknik
    Walter Gregori. Signerad, daterad 1988, ca 70x58 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 20:34
  • 8372 Blyertsteckning
    Utrop: 300 - 500 kr

    27 jan kl 19:42
  • 8383 Blyertsteckning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 jan kl 20:01
  • 9013 Etsning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    27 jan kl 20:12
  • 7034 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 20:26
  • 8178 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 18:59
  • 6163 Etsning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 jan kl 20:34
  • 6160 Etsning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 jan kl 20:31
  • 8007 Etsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 18:56

    9030 Oljemålning

    Lauritz Haaland (1855-1938), Norge. Fiskebåt. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 64x48 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    27 januari kl 19:49

  • 8378 Etsning
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    27 jan kl 18:10
  • 8006 Etsning
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 18:07
  • 8226 Etsningar
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 jan kl 20:43
  • 8116 Etsningar
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 20:03
  • 6261 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 20:07
  • 6159 Färgetsning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    27 jan kl 20:25
  • 6404 Färgetsning
    Signerad, numrerad 65/450. Motivet: 50x40 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 20:07
  • 6136 Färgetsning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 jan kl 19:35
  • 8386 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    27 jan kl 19:58
  • 8359 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:05
  • 6079 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    27 jan kl 19:17
  • 8439 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 jan kl 20:12

    9001 Litografisk affisch

    John Bauer, 1914, "Konstnärsklubbens Cabaret", Berns 14 Dec, 92x65 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 9.200 kr

    27 januari kl 18:30

  • 8060 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 19:56
  • 8376 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:05
  • 8059 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 20:46
  • 8008 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 18:15
  • 8033 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 jan kl 18:19
  • 8097 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    27 jan kl 18:33
  • 6323 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:23
  • 6333 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    27 jan kl 18:36
  • 6334 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:37
  • 6260 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    27 jan kl 20:01
  • 7072 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    27 jan kl 20:54
  • 8341 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.500 kr

    27 jan kl 19:24

    4001 Skulptur

    Tyra Lundgren (1897-1979), Sverige. Fågel, Monogramsignerad TL, glaserad stengodslera, på stensockel. Höjd: 13 inkl sockel

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    17 febuari kl 18:47

  • 8342 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.500 kr

    27 jan kl 18:24
  • 8282 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 18:18
  • 8207 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 jan kl 18:19
  • 6215 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 20:32
  • 9025 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    27 jan kl 18:07
  • 8047 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 20:21
  • 7003 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 20:56
  • 8141 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:04
  • 8046 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:15
  • 6032 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    27 jan kl 18:18
  • 8005 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    27 jan kl 19:13
  • 8274 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 18:10

    9022 Blandteknik

    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Fjällmotiv med ren och två samer med hund, på baksidan fasttejpad sten från fjället. Signerad 1939. Motivet: 38x52 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 6.200 kr

    27 januari kl 18:02

  • 8205 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:49
  • 8045 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 18:04
  • 8308 Färglitografier
    Utrop: 4.000 - 8.000 kr

    27 jan kl 19:24
  • 8076 Färglitografier
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 19:07
  • 8034 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    27 jan kl 18:28
  • 8309 Färglitografier
    Utrop: 3.000 - 6.000 kr

    27 jan kl 20:38
  • 8001 Fotografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    27 jan kl 20:31
  • 8002 Fotografier
    Utrop: 500 - 700 kr

    27 jan kl 18:11
  • 8396 Gipstavla
    Bergspredikan, ramens innermått: 21x60 cm
    Utrop: 100 - 400 kr

    27 jan kl 20:17
  • 8048 Gravyr
    Earl Temple Buckinghamshire. Motivet: 26x40 cm
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 19:07
  • 8405 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:35
  • 6314 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 18:11

    4014 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Sittande katt, Gustavsberg, glaserad stengodslera, höjd ca 26 cm. Signerad, Tripp

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    17 febuari kl 20:31

  • 6320 Litografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    27 jan kl 18:18
  • 8373 Litografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 19:27
  • 4342 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 18:45
  • 8406 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 19:38
  • 8375 Litografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    27 jan kl 20:13
  • 7031 Litografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 jan kl 20:46
  • 9001 Litografisk af..
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 9.200 kr

    27 jan kl 18:30
  • 8074 Miniatyrer
    2 st. Motivet: 6x5
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    27 jan kl 19:38
  • 6078 Olja/collage
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 19:13
  • 8024 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 20:11
  • 8138 Oljemålning
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 jan kl 20:45
  • 8200 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 18:39

    9007 Oljemålning

    Alain Thomas (f. 1942), Frankrike. "Sultane au turban mauve". Signerad. Olja på pannå, 40x40 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    27 januari kl 20:52

  • 9007 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 4.800 kr

    27 jan kl 20:52
  • 8343 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    27 jan kl 19:49
  • 8175 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    27 jan kl 18:05
  • 9029 Oljemålning
    Utrop: 40.000 - 50.000 kr

    27 jan kl 20:05
  • 8279 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 20:13
  • 8276 Oljemålning
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 jan kl 20:44
  • 6350 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 jan kl 18:53
  • 8361 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 jan kl 20:14
  • 7021 Oljemålning
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    27 jan kl 19:58
  • 9020 Oljemålning
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    27 jan kl 19:53
  • 8166 Oljemålning
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    27 jan kl 18:31
  • 8355 Oljemålning
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 18:32

    9015 Oljemålning

    Pieter Frederik van Os (1808-1892), Holland. Jaktmotiv. Signerad. Olja på duk, 41x61 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.400 kr

    27 januari kl 19:07

  • 8430 Oljemålning
    Utrop: 100 - 800 kr

    27 jan kl 18:33
  • 8429 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 jan kl 20:27
  • 8087 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 jan kl 18:54
  • 9031 Oljemålning
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    27 jan kl 18:59
  • 6072 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:05
  • 6073 Oljemålning
    Conny Ahlgren, Signerad C-WA. Olja på pannå, 73x91 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 19:06
  • 6070 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    27 jan kl 18:59
  • 6281 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 jan kl 20:58
  • 8173 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 18:12
  • 8416 Oljemålning
    E Olsson, Nytorget, signerad. Olja på duk, 64x72 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 19:59
  • 8032 Oljemålning
    Utrop: 500 - 800 kr

    27 jan kl 19:41
  • 8095 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    27 jan kl 19:15

    9031 Oljemålning

    Claus Schjöth. Signerad, daterad 1891, marin. Olja på duk, 69x112 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    27 januari kl 18:59

  • 6482 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:23
  • 8426 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 19:26
  • 8424 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 18:12
  • 8203 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 20:37
  • 9004 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    27 jan kl 20:18
  • 8275 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 18:44
  • 8176 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 20:02
  • 8246 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    27 jan kl 19:45
  • 8143 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 18:50
  • 5285 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 jan kl 18:50
  • 8440 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 jan kl 19:04
  • 8280 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 18:24

    8308 Färglitografier

    10st, Leif Ahnlund (f. 1949), Sverige. Signerade, 1992, oramade. Motivet: 60x83cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    27 januari kl 19:24

  • 8030 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    27 jan kl 19:03
  • 8031 Oljemålning
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    27 jan kl 19:29
  • 8438 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 19:25
  • 9026 Oljemålning
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr

    27 jan kl 19:43
  • 8004 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 19:56
  • 9030 Oljemålning
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr

    27 jan kl 19:49
  • 6432 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 19:01
  • 9014 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    27 jan kl 20:46
  • 8423 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 18:42
  • 8182 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 19:07
  • 8027 Oljemålning
    Utrop: 300 - 1.000 kr

    27 jan kl 20:30
  • 8312 Oljemålning
    Utrop: 500 - 1.500 kr

    27 jan kl 19:48

    7021 Oljemålning

    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Stockholm. Signerad, daterad 1935, Olja på pannå, 54x71 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    27 januari kl 19:58

  • 8209 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 19:18
  • 8283 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 jan kl 18:27
  • 8219 Oljemålning
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 18:15
  • 8216 Oljemålning
    Utrop: 100 - 400 kr

    27 jan kl 18:33
  • 9003 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    27 jan kl 19:52
  • 8210 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 18:19
  • 4637 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 20:23
  • 8109 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    27 jan kl 19:23
  • 8313 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 18:42
  • 8394 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:33
  • 8391 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 19:44
  • 4478 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    27 jan kl 18:02

    9003 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Porträtt, 1700-tal, uppfodrad duk. Olja på duk, ej signerad. 59x49 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    27 januari kl 19:52

  • 8273 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 18:22
  • 9002 Oljemålning
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 12.500 kr

    27 jan kl 20:49
  • 9015 Oljemålning
    Utrop: 4.600 - 5.000 kr

    27 jan kl 19:07
  • 5237 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:07
  • 5244 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 19:26
  • 5199 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:05
  • 7078 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    27 jan kl 20:30
  • 5185 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 jan kl 20:46
  • 6405 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 20:08
  • 6029 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 jan kl 18:15
  • 8403 Oljemålning
    Utrop: 100 - 400 kr

    27 jan kl 19:53
  • 8284 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    27 jan kl 18:42

    9024 Blandteknik

    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Fjällmotiv med två renar, akjor och kåta. Signerad 1941. Motivet: 39x49 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    27 januari kl 20:08

  • 7018 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:13
  • 8093 Oljemålningar
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    27 jan kl 19:09
  • 7051 Oljemålningar
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 jan kl 18:18
  • 8286 Oljetryck
    Kungafamiljen, 39x49 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 19:29
  • 6406 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, pojke, 60x48 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 20:11
  • 8350 Skulptur
    brons, efter Auguste Rodin, Tänkaren. Höjd: 20 cm
    Utrop: 1.000 - 1.200 kr

    27 jan kl 20:50
  • 8349 Skulptur
    brons, efter Juno, Dansande kvinna. Höjd: 43 cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 jan kl 19:36
  • 8351 Skulptur
    brons, Efter Milo, skelett. Höjd: 15 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    27 jan kl 19:19
  • 8272 Skulptur
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 19:44
  • 4027 Skulptur
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 19:08
  • 8131 Skulptur
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    27 jan kl 18:57
  • 4029 Skulptur
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 19:13

    9013 Etsning

    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad, numrerad 8/15, The Window, Wauxhall, London, Motivet: 28x33, "IV state"

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    27 januari kl 20:12

  • 4021 Skulptur
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 20:03
  • 4020 Skulptur
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:09
  • 4006 Skulptur
    Katt, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 9 cm
    Utrop: 300 - 600 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:19
  • 6380 Skulptur
    Keramik, Hund. Höjd: 28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    27 jan kl 19:28
  • 8413 Skulptur
    Kolmårdens Djurpark, 1985, brons. Höjd: 8 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 jan kl 18:46
  • 4015 Skulptur
    Utrop: 300 - 500 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:53
  • 4018 Skulptur
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:06
  • 6254 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hund. Höjd: 13 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    27 jan kl 19:35
  • 4009 Skulptur
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    17 feb kl 20:21
  • 4010 Skulptur
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 19:08
  • 4013 Skulptur
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 19:46
  • 4014 Skulptur
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 20:31

    9012 Skulptur

    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. (otydlig signatur), svävande kedjor, järn. Höjd: 95 ca

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    27 januari kl 19:33

  • 5077 Skulptur
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    17 feb kl 19:29
  • 8137 Skulptur
    Metall. Höjd: 30cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    27 jan kl 18:38
  • 9012 Skulptur
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    27 jan kl 19:33
  • 4463 Skulptur
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om en månad
    17 feb kl 19:31
  • 8437 Skulptur
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 jan kl 20:48
  • 4001 Skulptur
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:47
  • 8217 Skulpturer
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    27 jan kl 18:33
  • 4011 Skulpturer
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:18
  • 4019 Skulpturer
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:30
  • 8420 Skulpturer
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    27 jan kl 18:03
  • 8136 Tavlor
    7st, Jaktmotiv, Tyskland. Motivet: 24x35cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 20:08
  • 6262 Torrnål
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 20:35

    9004 Oljemålning

    Finn Pedersen (1944-2014), Danmark. Bira line. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    27 januari kl 20:18

  • 8057 Tusch
    Utrop: 300 - 800 kr

    27 jan kl 20:40
  • 8371 Tuschteckningar
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 jan kl 20:33
  • 6267 Utställningsaf..
    Utrop: 300 - 700 kr

    27 jan kl 20:28
  • Metropol Tipsar
  • 4014 Skulptur
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 20:31
  • 4001 Skulptur
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:47
  • 4019 Skulpturer
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:30
  • 4020 Skulptur
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    17 feb kl 18:09
  • 9007 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 4.800 kr

    27 jan kl 20:52
  • 9002 Oljemålning
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 12.500 kr

    27 jan kl 20:49
  • 5185 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 jan kl 20:46
  • 9014 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    27 jan kl 20:46
  • 8309 Färglitografier
    Utrop: 3.000 - 6.000 kr

    27 jan kl 20:38