KONST

    3042 Skulptur

    Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. "Panthére". Signerad, numrerad 90/99. Brons, på sockel. Längd: 50 cm. Djup: 15 cm. Höjd: 32 inkl sockel. Intyg medföljer

    Utrop: 40.000 kr
    Pris just nu 29.500 kr

    13 juli kl 18:18

  • 2482 Akvarell
    A E Howarth, Signerad, landskap med hus, 16x29 cm
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 juli kl 18:48
  • 1124 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    13 juli kl 20:10
  • 1091 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:41
  • 1118 Akvarell
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 18:16
  • 1121 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:04
  • 7183 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:54
  • 1071 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    13 juli kl 20:48
  • 4303 Akvarell
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    13 juli kl 19:44
  • 4302 Akvarell
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:03
  • 4301 Akvarell
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 18:34
  • 4452 Akvarell
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 18:46
  • 4193 Akvarell
    Kina, 43x50 cm. Signerad
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 20:38

    1033 Oljemålning

    Ellen Favorin (1853-1919), Finland. Vinterkust. Monogramsignerad EF. Olja på duk, 41x87 cm

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    13 juli kl 19:40

  • 4271 Akvarell
    Kina, Bambu, 68x32 cm. Signerad
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    13 juli kl 20:26
  • 2486 Akvarell
    Kyrka, Skåne, ej signerad, 31x27 cm
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 19:59
  • 2209 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    13 juli kl 19:57
  • 4295 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:22
  • 4344 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:34
  • 2515 Akvarell
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 20:36
  • 4151 Akvarell
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 19:17
  • 4403 Akvarell
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 20:54
  • 4319 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, fågel, 26x28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    13 juli kl 20:31
  • 4055 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:06
  • 1008 Akvarell
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr

    13 juli kl 19:21
  • 4325 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:23

    1008 Akvarell

    Regina Kylberg (1843-1913), Sverige. "När rågen blir mogen och höger som skogen då gifter jag mig". Signerad, akvarell, 69x49cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    13 juli kl 19:21

  • 4116 Akvareller
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 19:01
  • 4461 Akvareller
    2 st, Signerad Tulla. Motivet: 10x14cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:59
  • 1038 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:16
  • 4150 Blandteknik
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 19:40
  • 2391 Blandteknik
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 20:42
  • 4216 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:02
  • 2484 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:49
  • 4238 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4316 Blandteknik
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 19:06
  • 4157 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1949,65x51cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:40
  • 4400 Blandteknik
    Signerad S Åkerwall, 50. Motivet: 31x18cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:39
  • 4154 Blandteknik
    signerad, Loskine, st-jacque- grass, pannå, 27x44cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 19:43

    3060 Oljemålning

    Ota Janacek (1919-1996), "Le port au midi de France, Signerad, 1956. Olja på pannå, oramad, 26,5x41 cm

    Utrop: 8.500 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    13 juli kl 20:37

  • 1034 Collage
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:21
  • 4388 Etsning
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4453 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:37
  • 4121 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    13 juli kl 19:21
  • 4115 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:26
  • 4056 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:42
  • 4054 Etsning
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:03
  • 4160 Etsning
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 19:14
  • 4259 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:10
  • 4062 Etsning
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 20:44
  • 4459 Etsningar
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 juli kl 20:15
  • 4399 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:13

    3019 Oljemålning

    Gunnar Berndtson, intyg a tergo, interiör. Olja på pannå, 19x17cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    13 juli kl 18:35

  • 4406 Färgetsning
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 20:38
  • 1022 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    13 juli kl 18:19
  • 1015 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:31
  • 2241 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 19:08
  • 2257 Färgetsning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:52
  • 2228 Färgetsning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 20:41
  • 2226 Färgetsningar
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    13 juli kl 20:36
  • 2244 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    13 juli kl 19:37
  • 2246 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    13 juli kl 19:42
  • 2245 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    13 juli kl 19:40
  • 4334 Färgetsningar
    Utrop: 500 - 700 kr

    13 juli kl 20:50
  • 2232 Färgetsningar
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    13 juli kl 20:51

    3020 Oljemålning

    Louis Aimé Japy (1840-1916), Frankrike. Björkar. Signerad. Olja på pannå, 25,5x20cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    13 juli kl 18:38

  • 4387 Färgkrita
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 juli kl 20:44
  • 4402 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 19:53
  • 4221 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:44
  • 4405 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:28
  • 4410 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:55
  • 4200 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 18:13
  • 4017 Färglitografi
    Utrop: 400 - 800 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4091 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 19:13
  • 4026 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:25
  • 4155 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 18:28
  • 4432 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 18:59
  • 4416 Färglitografi
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    13 juli kl 19:43

    3065 Oljemålning

    Jacob van Stry, tillskriven. Herde med boskap, ej signerad. Olja på pannå, 36x49 cm

    Utrop: 6.600 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    13 juli kl 19:50

  • 4298 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:27
  • 4089 Färglitografi
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    13 juli kl 20:34
  • 2090 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:13
  • 2238 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:02
  • 2323 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:54
  • 2116 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 19:54
  • 2235 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 20:58
  • 4016 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:59
  • 4300 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 18:24
  • 4201 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:47
  • 4215 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 19:25
  • 4080 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 juli kl 20:04

    4422 Oljemålning

    Kjell Landfors (f. 1953), Sverige. Olja på duk, 150x300cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    13 juli kl 19:35

  • 4285 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:26
  • 1078 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 juli kl 19:05
  • 1085 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 20:57
  • 2233 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:54
  • 4320 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    13 juli kl 18:25
  • 4153 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:14
  • 4440 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 20:29
  • 4628 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:40
  • 4092 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    13 juli kl 18:18
  • 4093 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:26
  • 1137 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:49
  • 4455 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 18:34

    3066 Oljemålning

    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. "Kyrkbacken, Ven". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 56x79 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    13 juli kl 19:51

  • 4624 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 19:08
  • 4086 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 19:51
  • 4090 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 18:04
  • 2208 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:55
  • 4069 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 18:48
  • 4085 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 20:08
  • 4293 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4018 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:14
  • 4627 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:41
  • 4288 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:14
  • 4087 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    13 juli kl 18:07
  • 4630 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:28

    1118 Akvarell

    Ester Almqvist (1869-1934), Sverige. Signerad, daterad 1922, motiv från Florens, 32x22 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 18:16

  • 4222 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 20:46
  • 4088 Färglitografi ..
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 19:04
  • 4605 Färglitografier
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:29
  • 4458 Färglitografier
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 juli kl 18:19
  • 4327 Fotoram
    Förgylld, 13x10 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:18
  • 4021 Fotoramar
    3 st, varav 2 st silver
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    13 juli kl 19:51
  • 1054 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:33
  • 1062 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:22
  • 1061 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:22
  • 1047 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:22
  • 1048 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:30
  • 1046 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:15

    3013 Oljemålning

    Harry Booström (1917-1996), Sverige. "Vinter i Snöjens stenbrott". Signerad. Olja på pannå, ca 40x60 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 18:27

  • 1060 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:16
  • 4240 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 juli kl 18:51
  • 4029 Gravyr
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:56
  • 2387 Gravyr
    Karta över Nederänderna, kolorerad. Motivet: 35x42 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:29
  • 4125 Gravyrer
    2 st, Motiv Från Thames. Motivet: 26x47 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:48
  • 4194 Kaligrafi
    Kina, Triptyk, ramens innermått: 35x80 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    13 juli kl 19:16
  • 4270 Kalligrafi
    3 st, Kina, 54x37-70x50 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:51
  • 2080 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:57
  • 4345 Litografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 18:29
  • 4081 Litografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    13 juli kl 18:53
  • 4083 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:30
  • 4079 Litografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:35

    4337 Oljemålning

    Mary Kirschbaum. Signerad, 1897, landskap. Olja på duk, 75x128cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 19:05

  • 4451 Litografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 18:33
  • 1115 Olja på litogr..
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    13 juli kl 18:37
  • 4313 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:02
  • 2174 Oljemålning
    A Nilsson, fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 37x46 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:49
  • 4038 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:49
  • 1018 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 20:20
  • 2459 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:05
  • 4097 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 20:26
  • 1153 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 19:05
  • 4269 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 20:18
  • 4311 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:16
  • 4111 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 19:08

    3041 Pastell

    Hans Robert Pippal (1915-1998), Österrike. "Blick aus Steinhof, Wien". Signerad, daterad 1940. Pastell, 44x61 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 19:31

  • 7124 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 juli kl 18:39
  • 1156 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    13 juli kl 19:55
  • 4112 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 19:26
  • 1013 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:17
  • 2448 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    13 juli kl 18:50
  • 2445 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:46
  • 2447 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:49
  • 2450 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:52
  • 2446 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:47
  • 4449 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 20:07
  • 4574 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:19
  • 1094 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:28

    4362 Oljemålning

    Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Åsmon Ångermanland, monogramsignerad. Olja på duk, signerad a tergo 1952,59x72 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 20:45

  • 4397 Oljemålning
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:37
  • 8295 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 20:55
  • 8284 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 20:43
  • 4573 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:21
  • 1033 Oljemålning
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr

    13 juli kl 19:40
  • 2111 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:16
  • 1035 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:09
  • 1028 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:26
  • 4123 Oljemålning
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    13 juli kl 20:47
  • 3019 Oljemålning
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr

    13 juli kl 18:35
  • 4152 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:14
  • 3066 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    13 juli kl 19:51

    1037 Oljemålning

    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på pannå, 73x59 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 20:48

  • 6488 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:24
  • 3013 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 18:27
  • 4052 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:10
  • 4050 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:47
  • 4053 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 20:52
  • 4051 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 19:08
  • 4362 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 5.000 kr

    13 juli kl 20:45
  • 4082 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    13 juli kl 18:13
  • 3065 Oljemålning
    Utrop: 5.000 - 6.600 kr

    13 juli kl 19:50
  • 4553 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 20:59
  • 4049 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    13 juli kl 19:35
  • 4572 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:53

    4553 Oljemålning

    Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Signerad, stuga. Olja på duk, 58x85cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    13 juli kl 20:59

  • 4422 Oljemålning
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr

    13 juli kl 19:35
  • 4039 Oljemålning
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 19:35
  • 8294 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 20:52
  • 4040 Oljemålning
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr

    13 juli kl 19:33
  • 4058 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    13 juli kl 18:18
  • 4280 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:56
  • 4314 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:38
  • 4287 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 20:46
  • 4284 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 18:34
  • 4309 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 19:33
  • 4292 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 20:42
  • 3020 Oljemålning
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr

    13 juli kl 18:38

    4365 Oljemålning

    Martin Åberg (1888-1946), Sverige. "Trädgård i blom". Signerad. Olja på duk, 60x73 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    13 juli kl 19:08

  • 4077 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 19:15
  • 4441 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:54
  • 4365 Oljemålning
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr

    13 juli kl 19:08
  • 1117 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:27
  • 4337 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 19:05
  • 1003 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 20:23
  • 4323 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 20:13
  • 4286 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:28
  • 4158 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:59
  • 4207 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    13 juli kl 19:54
  • 4332 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:19
  • 2380 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:12

    4040 Oljemålning

    Kopia, Jocacci Ernma, 1953, Mansporträtt. Signerad. Olja på duk, 72x57 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    13 juli kl 19:33

  • 4281 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:54
  • 4315 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    13 juli kl 20:25
  • 4095 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:45
  • 4283 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:30
  • 4575 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 18:32
  • 4048 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 19:21
  • 4156 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 19:29
  • 4317 Oljemålning
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:57
  • 4398 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:08
  • 4389 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    13 juli kl 20:17
  • 3060 Oljemålning
    Utrop: 7.000 - 8.500 kr

    13 juli kl 20:37
  • 4084 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    13 juli kl 20:52

    1115 Olja på litografiskt tryck

    Marika Lang (f. 1961), Sverige. Wenner-Gren Center, Monogramsignerad, bladets mått: 29x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 18:37

  • 4331 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 20:42
  • 4386 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:49
  • 4114 Oljemålning
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 19:26
  • 4113 Oljemålning
    porträtt, 26x21 cm, olja på pannå
    Utrop: 100 - 300 kr

    13 juli kl 20:59
  • 4122 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    13 juli kl 19:33
  • 4578 Oljemålning
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 18:39
  • 2379 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:10
  • 4629 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:07
  • 4579 Oljemålning
    Signerad Öhlin, vinterlandskap. Motivet: 13x18cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:15
  • 4401 Oljemålning
    Signerad Wallinder, fors. Olja på pannå, 23x18cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 19:50
  • 4394 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 20:06
  • 4407 Oljemålning
    Signerad, interiör. Olja på duk, 55x39cm
    Utrop: 300 - 600 kr

    13 juli kl 19:07

    4049 Oljemålning

    Kaapo Rissala (1900-1971), Finland. Plöjning. Signerad, daterad. Olja på duk, 73x87 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 19:35

  • 4307 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:13
  • 4305 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 20:32
  • 4304 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 20:12
  • 4306 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 19:07
  • 4308 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 20:29
  • 4571 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:17
  • 4312 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 19:09
  • 4296 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    13 juli kl 20:22
  • 4149 Oljemålning
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    13 juli kl 19:55
  • 2290 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 19:37
  • 4409 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 20:23
  • 2001 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 20:42

    2244 Färgetsningar

    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svit. Signerade, numrerade PT III/V, daterade -81. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 19:37

  • 2326 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 juli kl 20:08
  • 1037 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 20:48
  • 1087 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 juli kl 19:13
  • 1146 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 20:12
  • 3041 Pastell
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 19:31
  • 1132 Pastell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 20:07
  • 4346 Pastell
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:19
  • 4195 Pastell
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:54
  • 4096 Porslinstavla
    Rosenthal, 22x16 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:15
  • 4470 Ramar
    3 st, ramens innermått, 19x37-54x78 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 20:18
  • 2487 Sidentavla
    Riddarholmen, Signerad. Motivet: 31x24 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:16
  • 4107 Skulptur
    aluminium. Höjd: 55 cm, längd: 62 cm, bredd: 19 cm
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:06

    2245 Färgetsningar

    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerade, numrerade 11/50, daterade 1981, del av svit. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 19:40

  • 4212 Skulptur
    brons. Höjd: 20cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 20:20
  • 2032 Skulptur
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 18:06
  • 4367 Skulptur
    Buddha, Patinerad Metall. Höjd: 20 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    13 juli kl 19:15
  • 3042 Skulptur
    Utrop: 30.000 - 40.000 kr

    13 juli kl 18:18
  • 4119 Skulptur
    Utrop: 300 - 800 kr

    13 juli kl 18:08
  • 4609 Skulptur
    Utrop: 500 - 700 kr

    13 juli kl 18:35
  • 2103 Skulptur
    Jerzy Kenar. Polen. Höjd: 48cm
    Utrop: 300 - 700 kr

    13 juli kl 20:39
  • 4019 Skulptur
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    13 juli kl 18:52
  • 4239 Skulptur
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    13 juli kl 20:26
  • 4333 Skulptur
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    13 juli kl 20:18
  • 4266 Skulptur
    Metall, Legends, 1990, "Keeper of eagles", höjd: 23cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:18
  • 4368 Skulptur
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    13 juli kl 20:07

    2246 Färgetsningar

    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad PT I/V, daterad 1981, del av svit, oramade lösa blad, etsning + handkolorering, bladets mått: 50x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    13 juli kl 19:42

  • 3001 Skulptur
    Trä, 1700-tal. Höjd: 25,5
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    13 juli kl 18:25
  • 4020 Skulpturer
    Utrop: 500 - 800 kr

    13 juli kl 19:57
  • 4408 Tavla
    Bali, Pan Rumiasih, 83x66 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    13 juli kl 18:12
  • 4041 Tavla
    Textiltryck, Ålderstrappan, Jobs, 110x108 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:04
  • 4590 Teckning
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    13 juli kl 18:26
  • 4318 Teckning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    13 juli kl 19:43
  • 4294 Teckning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 18:18
  • 4033 Träskulpturer
    3 st, Figurer. Höjd: 26-63 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    13 juli kl 20:14
  • 1021 Träsnitt
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:12
  • 4626 Tuschlavering
    Utrop: 100 - 500 kr

    13 juli kl 19:42
  • Metropol Tipsar
  • 4553 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 20:59
  • 1037 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    13 juli kl 20:48
  • 4362 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 5.000 kr

    13 juli kl 20:45
  • 4292 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 20:42
  • 2001 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 20:42
  • 2228 Färgetsning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    13 juli kl 20:41
  • 3060 Oljemålning
    Utrop: 7.000 - 8.500 kr

    13 juli kl 20:37
  • 4239 Skulptur
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    13 juli kl 20:26
  • 1003 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    13 juli kl 20:23