bakg

KONST


    1009 Oljemålning

    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, IX 78, "Birdwomen". Olja på duk, 54x65 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 april kl 20:18


  • 3379 Akvarell
    Eric Ekengren (1868-1955), Sverige. Sydländsk stad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:39
  • 5432 Akvarell
    Hans Dahl (1849-1937), Norge. Landskap med skojand..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:57
  • 5036 Akvarell
    Mats Högberg, stadsmotiv. Signerad, daterad -86, c..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:22
  • 6318 Akvarell
    Mats Sandeberg (f. 1939), Sverige. Segelbåt. Signe..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:17
  • 5455 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. "Eton Bridge", ej signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:43
  • 6325 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ruin. Ej signerad. Motivet..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:46
  • 6323 Akvarell
    Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Gamla Central..//
    Utrop: 1.600 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:36
  • 6340 Akvareller
    2 st, Radovan Korac, Signerade R Korn, 2015, Sjö &..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:20
  • 5047 Blandteknik
    Åke Lagerborg (1927-2020), Sverige. "Idé - I still..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:56
  • 5033 Blandteknik
    Fåglar, Jan Rhodin (f. 1938), ca 49x34 cm. Signerad
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:14
  • 6040 Blandteknik
    Hans Osswald (f. 1919), Sverige. 35x26 cm. Signerad
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:16
  • 6016 Blandteknik
    Kina, Hägrar. Signerad, 40x50 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:03

    1003 Skulptur

    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Springare, Gustavsberg 1950-1962, häst i stengods med målad och ristad dekor. Längd: 17 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 april kl 18:13


  • 5429 Blandteknik
    Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:48
  • 5402 Blandteknik
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Kompositi..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:43
  • 4042 Blandteknik
    Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:47
  • 3322 Blyerts
    2 st, Björn von Rosen (1905-1989), Sverige. Monogr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:58
  • 6083 Collage
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. 50x40 cm
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:04
  • 5008 Collage
    Kjartan Slettemark (1932-2008), Sverige. Tillskriv..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:37
  • 5062 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad, ung k..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:57
  • 5397 Etsning
    Lars Söderberg, Sverige. "Spegel". Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:30
  • 5086 Etsning
    Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. "Decembersnö"...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:11

    5432 Akvarell

    Hans Dahl (1849-1937), Norge. Landskap med skojande figurer. Signerad, 25x35 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 april kl 18:57


  • 5404 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Gurka", ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:47
  • 5409 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:13
  • 5412 Färgetsningar
    5 st, Sérvulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. Si..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:24
  • 5381 Färglitografi
    Erik Dietman (1937-2002), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:52
  • 6071 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:08
  • 5171 Färglitografi
    Jordi Bota (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:47
  • 6160 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:50
  • 6084 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:32
  • 5413 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCD..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:26
  • 5411 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. AP-uppl..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:18
  • 5032 Färglitografi
    Max Ernst (1891-1976), "Lithographie en couleurs e..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:10
  • 5719 Färglitografi
    Maya Eizin Öijer (f. 1946), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:18

    6083 Collage

    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. 50x40 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 april kl 19:04


  • 6144 Färglitografi
    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Söder Mälarst..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:32
  • 6087 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:10
  • 6086 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:04
  • 6088 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:04
  • 6027 Färglitografi
    Yves Brayer (1907-1990), Frankrike. Signerad, numr..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:18
  • 5417 Färglitografier
    2 st, Gary Kuehn (f. 1939), USA. Kompositioner. Si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:40
  • 5416 Färglitografier
    2 st, Merete Herrström (f. 1945), Sverige. Numrera..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:45
  • 5400 Färglitografier
    5 st. Ivor Abrahams (f. 1935), Storbritannien. Kom..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:37
  • 5393 Färgserigrafi
    Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Komposition. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:13
  • 5389 Färgserigrafi
    Howard Kanowitz (f. 1929), USA. Komposition med ko..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:03
  • 5418 Färgserigrafi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar"..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:08
  • 5419 Färgserigrafi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grena..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:11

    4042 Blandteknik

    Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 76, originalfilm till litografi, "ektoplasma". Motivet: 50x65 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 april kl 19:47


  • 5414 Färgserigrafi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. "Hotel". Signerad..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:30
  • 5051 Gouache
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad -62, c..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 18:26
  • 6072 Gravyr
    Uppsala, 49x73 cm
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:50
  • 6064 Gravyrer
    5 st, ramens innermått: 26x19 54x38 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:09
  • 6029 Kolteckning
    A Wallander, 1901, Månsken, 46x60 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:10
  • 5449 Litografier
    3 st, Cecilia Frisendahl (f. 1922), Sverige. Zebro..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:26
  • 6036 Modetavlor
    4 st, 20x13 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:24
  • 5180 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Blektornsga..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:03
  • 4006 Oljemålning
    Anton Genberg (1862-1939), Sverige. "Borgholm". Si..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:10
  • 1009 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, IX 78, ..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 20:18
  • 6142 Oljemålning
    Artur Nilsson (1900-1988), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:09
  • 1013 Oljemålning
    Axel Axelsson (1854-1892), Sverige. "Calle del Par..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 18:05

    5051 Gouache

    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad -62, ca 19x17 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 april kl 18:26


  • 1001 Oljemålning
    BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljung..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 19:52
  • 6139 Oljemålning
    Bert Österlund (f. 1912), Sverige. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:17
  • 5265 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad, Ba..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:06
  • 5407 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:50
  • 6068 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stockholm, Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:43
  • 9066 Oljemålning
    Edvard Wallenqvist (1894-1986), Sverige. "Interiör..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:26
  • 6141 Oljemålning
    Frans Gard (1892-1978), Sverige. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:15
  • 6140 Oljemålning
    Hans Bendix (1898-1984), "Paris". Signerad. Olja p..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:34
  • 6026 Oljemålning
    Hugo Almqvist, nakenstudie, Signerad. Olja på duk,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:19
  • 6010 Oljemålning
    Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Stilleben. ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:45
  • 6316 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Bergssjö. Ej sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:34
  • 3183 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:28

    1001 Oljemålning

    BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljungberg, 1939-2007), "Rävspelet/Foxgame". Signerad, daterad 1977. Akryl på duk, 82x61 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    27 april kl 19:52


  • 6028 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, hamnmoti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:41
  • 6017 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -57. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:05
  • 5097 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Vattenbärerska. Ej signera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:53
  • 6045 Oljemålning
    Olle F Olsson (1919-1977), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:06
  • 6046 Oljemålning
    Olle F Olsson (1919-1977), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:34
  • 5431 Oljemålning
    Otto Wretling (1876-1971), Sverige. Vinterlandskap..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:54
  • 5205 Oljemålning
    Sören Andersson (f. 1941), Sverige. (tillskriven),..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:16
  • 5331 Oljemålning
    Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. 1959, Lysekil, "..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:04
  • 6143 Oljemålning
    Sune Skote (1919-2014), Sverige. "Röder skärgård"...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:59
  • 4014 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, "Tupps..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:04
  • 6020 Oljemålningar
    2 st, Lennart Börje Vestberg (f. 1934), Sverige. P..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:14
  • 6250 Papperskorg
    Firma Svenskt Tenn, Borstat stål. Höjd: 38 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:48

    1013 Oljemålning

    Axel Axelsson (1854-1892), Sverige. "Calle del Paradisio". Signerad Venedig 1881. Olja på duk, 82x50cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 april kl 18:05


  • 6145 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Ej signer..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:49
  • 5258 Sidentavla
    Kortspelare, 50x42 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:59
  • 6065 Skulptur
    Erik Nilsson (1903-1982), Sverige. Signerad 1929. ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:36
  • 5052 Skulptur
    glas, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:38
  • 6184 Skulptur
    höjd: 21cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:59
  • 6001 Skulptur
    Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:18
  • 6168 Skulptur
    Kvinna. Höjd: 40cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:08
  • 6167 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, Gustavsberg ..//
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:37
  • 6024 Skulptur
    Lladro, Uggla. Höjd: 16 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:31
  • 6013 Skulptur
    metall, Lejon. Längd: 60, höjd: 25 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:15
  • 6066 Skulptur
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Terrakotta. Höjd..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:25
  • 1003 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Springare, Gus..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 18:13

    6323 Akvarell

    Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Gamla Centralbron Stockholm. Signerad, daterad 1958. Motivet: 25,5x17,5

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 april kl 18:36


  • 6306 Skulptur
    Väderkvarn. Höjd: 16, metall
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:58
  • 5114 Skulptur
    Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad, d..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:14
  • 5078 Skulpturer
    2 delar, Lladro, Spanien. Höjd: 9-17cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:30
  • 6022 Skulpturer
    2 st, Björnar
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:20
  • 5358 Skulpturer
    2 st, Fåglar. Höjd: 30-39 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:07
  • 6182 Skulpturer
    2 st, Katter. Höjd: 19-38cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:27
  • 6239 Skulpturer
    2 st, Kina, Soapstone. Höjd: 20-26 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:38
  • 6051 Skulpturer
    2 st, Oidentifierad konstnär. Terrakotta. En är si..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:39
  • 6240 Skulpturer
    2 st, Trä, bemålade, modell äldre. Höjd: 16-28 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:18
  • 6114 Skulpturer
    4 st, Kina. Höjd: 16-21cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:41
  • 6291 Skulpturer
    5 st, Porslin. Höjd: 19-29 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:31
  • 6074 Väggskulptur
    höjd: 105 cm, bredd: 135
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:56

    6010 Oljemålning

    Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 46x33 cm, oramad

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 april kl 19:45


  • Metropol Tipsar
  • 1009 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, IX 78, ..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 20:18
  • 1001 Oljemålning
    BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljung..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 19:52
  • 5051 Gouache
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad -62, c..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 18:26
  • 1003 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Springare, Gus..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 18:13
  • 1013 Oljemålning
    Axel Axelsson (1854-1892), Sverige. "Calle del Par..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    27 april kl 18:05
  • 5402 Blandteknik
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Kompositi..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:43
  • 5400 Färglitografier
    5 st. Ivor Abrahams (f. 1935), Storbritannien. Kom..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:37
  • 5412 Färgetsningar
    5 st, Sérvulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. Si..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:24
  • 5389 Färgserigrafi
    Howard Kanowitz (f. 1929), USA. Komposition med ko..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:03




Ladda ner broschyr