bakg

KONST


    4017 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stina med katt, ej signerad förlaga i chamottelera, Gustavsberg 1950-tal. Delvis målad och glaserad chamottelera. Höjd: 24 cm

    Utrop: 22.000 kr
    Pris just nu 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    1 april kl 19:31


  • 5221 Akvarell
    Albert Krüger (1885-1965), Sverige. Motiv från Öla..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:18
  • 1011 Akvarell
    Franco Leidi (f. 1933), ansikte. Signerad, daterad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:10
  • 1012 Akvarell
    Franco Leidi (f. 1933), komposition. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:12
  • 3149 Akvarell
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Tozour". S..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:44
  • 3155 Blandteknik
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Han med hästar. ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:53
  • 5124 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, man. Motivet: 45x33
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:44
  • 5203 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 15x10
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:40
  • 3459 Etsning
    Karta, Gallia vulgo la France. Motivet: 47x58
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:35
  • 2148 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Fisk. Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:12
  • 5208 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:45
  • 3490 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Norrskär"...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:12
  • 5174 Färglitografi
    C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:15

    4006 Oljemålning

    Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. Oväder, signerad. Olja på pannå, 34x40

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    1 april kl 18:26


  • 5011 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ve..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:50
  • 5012 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:52
  • 5013 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad. Mot..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:54
  • 3258 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), Sverige. Signerad. P..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:09
  • 2059 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Fontaine Blea..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:26
  • 5204 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Motivet: 21x17
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:40
  • 3157 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Modell. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:55
  • 5172 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. 106/260. Signerad, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:05
  • 3457 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:32
  • 3353 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:48
  • 3653 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Spanien. S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:05
  • 3099 Färglitografier
    10 st, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Signerad, d..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:09

    4001 Oljemålning

    Carl Johansson. Signerad, daterad -08, Vinterlandskap, älvmotiv. Olja på duk, 35x48

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 april kl 19:58


  • 5175 Färglitografier
    2 st, Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Djur. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:17
  • 2056 Färglitografier
    2 st. Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Hos tandlä..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:43
  • 3126 Gouache
    Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. "torne..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:56
  • 5122 Grafiskt blad
    husfasad i Berlin. Motivet: 32x20
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:39
  • 5205 Gravyrer
    2 st, 15x22
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:42
  • 2122 Konstmapp
    "Grafikgruppen 10 år", bland annat: Nils G Stenqvi..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:58
  • 5217 Litografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:41
  • 3520 Oljemålning
    1800-tal, herde med getter. Olja på duk, 38x46 cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:32
  • 5197 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Stilleben. Olja..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:57
  • 3311 Oljemålning
    Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Signera..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:26
  • 5033 Oljemålning
    Alfred Hedlund (1884-1930), Sverige. Fjelle Kyrka,..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:51
  • 3600 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:09

    4007 Oljemålning

    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Majstång. Signerad, daterad 1973-1974. Olja på pannå, ca 65x50 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 april kl 20:32


  • 3613 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:22
  • 3154 Oljemålning
    Astrid Widenberg-Liljefors (f. 1943), Sverige. Lan..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:51
  • 5116 Oljemålning
    blommor i vas, monogramsignerad, 2002. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:41
  • 3156 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Venedig, signerad..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:54
  • 4001 Oljemålning
    Carl Johansson. Signerad, daterad -08, Vinterlands..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:58
  • 5199 Oljemålning
    Cazac, Komposition. Olja på duk, 53x72
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:12
  • 3140 Oljemålning
    Einar Palme (1901-1993), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:03
  • 5005 Oljemålning
    Ella Raymond (f. 1960), Sverige. Flicka. Signerad,..//
    Utrop: 300 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:38
  • 3150 Oljemålning
    Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. "Marsvinter, Be..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:45
  • 7005 Oljemålning
    Gertrude Leese (1870-1963), Arbetshästar, signerad..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:09
  • 4006 Oljemålning
    Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. Oväder, signe..//
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:26
  • 4007 Oljemålning
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Majstång..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:32

    4023 Oljemålning

    Tomas Konok, "Espacement", signerad a tergo, 27,5x19,5

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 april kl 20:33


  • 5170 Oljemålning
    Mara Zvaigzne, "Resan mot vitön". Signerad, datera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:59
  • 3657 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Figurer, Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:15
  • 5114 Oljemålning
    monogramsignerad, "Kustens väktare". Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:38
  • 1332 Oljemålning
    Nathan Gutman (1914-1990), orkester, signerad. Olj..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:32
  • 3662 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Bibliskt motiv. Olja på du..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:31
  • 1282 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Franskt landskap Kartong, ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:54
  • 3200 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap, ej signerad. Olj..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:23
  • 5200 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, ME. Olja..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:13
  • 1041 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Äls..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:34
  • 1037 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ber..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:25
  • 1027 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blå..//
    Utrop: 1.600 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:04
  • 1056 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blå..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:06

    7005 Oljemålning

    Gertrude Leese (1870-1963), Arbetshästar, signerad. Olja på duk, 83x67

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 april kl 18:09


  • 1039 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blo..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:29
  • 1054 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Cit..//
    Utrop: 1.100 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:02
  • 1066 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:30
  • 1067 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Eft..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:32
  • 1068 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "En ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:34
  • 1003 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ens..//
    Utrop: 1.100 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:14
  • 1047 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fik..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:47
  • 1055 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Flö..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:04
  • 1064 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "För..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:26
  • 1080 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "For..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 21:00
  • 1024 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "För..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:57
  • 1077 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fri..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:54

    3662 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Bibliskt motiv. Olja på duk, 1700-tal, 60x72

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 april kl 18:31


  • 1061 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fru..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:19
  • 1015 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Git..//
    Utrop: 1.700 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:38
  • 1011 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Grö..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:29
  • 1075 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Häl..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:49
  • 1005 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hår..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:18
  • 1043 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hem..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:38
  • 1014 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hor..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:35
  • 1017 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hös..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:42
  • 1059 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I M..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:13
  • 1022 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I R..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:53
  • 1010 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Inb..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:29
  • 1007 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ko ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:22

    5202 Väggskulptur

    Koppar. Längd: 132

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 april kl 19:20


  • 1026 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kon..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:01
  • 1038 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kys..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:27
  • 1031 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "La ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:12
  • 1070 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Län..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:39
  • 1020 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lil..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:48
  • 1069 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lil..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:36
  • 1036 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Liv..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:23
  • 1028 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Liv..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:06
  • 1078 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lju..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:56
  • 1079 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Loc..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:58
  • 1053 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lug..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:00
  • 1034 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mån..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:19

    4004 Skulptur

    Lars Drougge (f. 1930), Sverige. Signerad, daterad -68. Trä, bemålad. Höjd: 39 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 april kl 20:06


  • 1060 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mor..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:15
  • 1023 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mor..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:55
  • 1025 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mor..//
    Utrop: 1.600 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:59
  • 1074 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Möt..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:47
  • 1062 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "När..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:21
  • 1019 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Nat..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:46
  • 1076 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Oli..//
    Utrop: 1.100 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:52
  • 1013 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Por..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:33
  • 1050 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ras..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:53
  • 1008 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Rid..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:25
  • 1035 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Rin..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:21
  • 1072 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Röd..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:43
  • 1071 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Röt..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:41
  • 1046 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sal..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:45
  • 1042 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sig..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:36
  • 1018 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sko..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:44
  • 1065 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sku..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:28
  • 1009 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Slö..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:27
  • 1063 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sol..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:23
  • 1073 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Spä..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:45
  • 1004 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Spr..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:16
  • 1033 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sto..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:16
  • 1029 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sto..//
    Utrop: 1.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:08
  • 1048 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sva..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:49
  • 1051 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sva..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:55
  • 1052 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ta ..//
    Utrop: 900 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:58
  • 1045 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tal..//
    Utrop: 1.100 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:42
  • 1012 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tal..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:31
  • 1058 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Til..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:10
  • 1044 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ton..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:40
  • 1016 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Trä..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:40
  • 1002 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tro..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:12
  • 1006 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Två..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:20
  • 1021 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Upp..//
    Utrop: 1.300 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:51
  • 1057 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vän..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:08
  • 1001 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Väs..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:10
  • 1032 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vid..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:14
  • 1030 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vil..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:10
  • 1049 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vin..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:51
  • 1040 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vin..//
    Utrop: 1.100 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:32
  • 1138 Oljemålning
    Per Gummesson. Signerad, daterad -04, Landskap med..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:08
  • 5064 Oljemålning
    S Wirde, allé, signerad-58. Olja på duk, 32x20
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:32
  • 5128 Oljemålning
    signerad Th. J. Visby ringmur. Olja på pannå, 53x63
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:04
  • 5115 Oljemålning
    signerad, -51, kvinna. Olja på pannå, 48x34
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:39
  • 3060 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956). Solrosor. Signerad, d..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:04
  • 3575 Oljemålning
    Stig Winnerskog (f. 1930), Sverige. Vintermotiv, s..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:26
  • 4023 Oljemålning
    Tomas Konok, "Espacement", signerad a tergo, 27,5x..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:33
  • 5065 Oljemålning
    Törner, sädesärla, signerad. Olja på duk, 28x38
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:34
  • 3075 Oljemålningar
    2 st, Gustav Adon Johansson (1922-1998), Sverige. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:05
  • 3182 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Signerad. O P, Porträtt, 6..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:00
  • 4004 Skulptur
    Lars Drougge (f. 1930), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:06
  • 4017 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stina med katt, ej..//
    Utrop: 20.000 - 22.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:31
  • 1001 Teckning
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Hus. Signerad. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:27
  • 3158 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockho..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:57
  • 8229 Träsnitt
    3 st, Kina, 1900 tal. Mått: 40x58cm.
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:02
  • 3314 Tusch
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Sagomoti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:30
  • 3100 Tuschteckninar
    6 st, Hilding Nyman (1870-1937), Sverige. Inramade..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:21
  • Metropol Tipsar
  • 1030 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vil..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:10
  • 3520 Oljemålning
    1800-tal, herde med getter. Olja på duk, 38x46 cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:32
  • 5202 Väggskulptur
    Koppar. Längd: 132
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:20
  • 4004 Skulptur
    Lars Drougge (f. 1930), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:06
  • 7005 Oljemålning
    Gertrude Leese (1870-1963), Arbetshästar, signerad..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:09
  • 3662 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Bibliskt motiv. Olja på du..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:31
  • 4023 Oljemålning
    Tomas Konok, "Espacement", signerad a tergo, 27,5x..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:33
  • 4007 Oljemålning
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Majstång..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:32
  • 4001 Oljemålning
    Carl Johansson. Signerad, daterad -08, Vinterlands..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:58




Ladda ner broschyr