bakg

KONST


    8024 Oljemålning

    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition, signerad. Olja på duk, 72x175 cm

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:42


  • 5239 Affisch
    Jan Håfström (f. 1937), Sverige. Signerad. Motivet..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:38
  • 4110 Akvarell
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Fönster, sig..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:48
  • 5228 Akvarell
    G Bettholme. Signerad, daterad 85, landskap med fl..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:15
  • 4352 Akvarell
    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:36
  • 4353 Akvarell
    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:37
  • 4091 Blandteknik
    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. Modell. Sign..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:38
  • 5573 Etsningar
    2 st, Jean Skoglund (1908-1948), Sverige. 200-uppl..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:32
  • 5345 Färglitografi
    Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. "Mirage". Si..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:00
  • 5199 Färglitografi
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Numrerad 23/290. ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:40
  • 5431 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:27
  • 5481 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:27
  • 5105 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:15

    8026 Oljemålning

    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:55


  • 5191 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Väderkvarn, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:49
  • 5304 Målningar
    5 st, bland annat Persien, 23x15,20x16 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:26
  • 5377 Oljemålning
    Arne Björkegren (f. 1929), Sverige. Komposition, S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:04
  • 8026 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndru..//
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:55
  • 4092 Oljemålning
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Fruktstilleb..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:39
  • 5266 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, "Somm..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:25
  • 8030 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:59
  • 5114 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Landskap med ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:54
  • 8024 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:42
  • 8038 Oljemålning
    Ernest Borough Johnson (1866-1949), Storbritannien..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:13
  • 5068 Oljemålning
    Evald Kallstenius (1898-1957), Sverige. Båthus i k..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:44
  • 4482 Oljemålning
    Fanny Klingbom. Signerad, daterad 1915, Danviken. ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:39

    8003 Oljemålning

    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 21x15 cm

    Utrop: 8.500 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:53


  • 8027 Oljemålning
    Gunnar Torhamn (1894-1965), Skördearbete, signerad..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:53
  • 8003 Oljemålning
    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signer..//
    Utrop: 7.000 - 8.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:53
  • 5144 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kustlandskap med gård. Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:28
  • 5295 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Landskap, si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:37
  • 5320 Oljemålning
    Valerij Chirkov (f. 1943), " I like to be in mount..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:02
  • 5321 Oljemålning
    Valerij Chirkov (f. 1943), " I look for friends", ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:03
  • 2111 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Venedi..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:26
  • 5337 Skulptur
    Metall, Fågel. Höjd: 37 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:50
  • 5530 Skulptur
    Parian, Gustavsberg, 1917. Höjd: 29 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:47
  • 5532 Skulptur
    Parian, Kvinna på bänk, Gustavsberg. Höjd: 24, län..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:49
  • 5277 Skulpturer
    2 st, metall, Orientaliska. Höjd: 17-20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:54
  • 5276 Tanka
    Orientalisk, 35x28 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:54

    8030 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. Olja på duk, 102x153 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:59


  • 5273 Tavlor
    2 st, Kina, 92x30 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:52
  • 4119 Teckning
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:01
  • 4121 Tusch
    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. "Via Acaire"..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:03
  • Metropol Tipsar
  • 8003 Oljemålning
    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signer..//
    Utrop: 7.000 - 8.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:53
  • 8024 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:42
  • 8038 Oljemålning
    Ernest Borough Johnson (1866-1949), Storbritannien..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:13
  • 8026 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndru..//
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:55
  • 8027 Oljemålning
    Gunnar Torhamn (1894-1965), Skördearbete, signerad..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:53
  • 8030 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:59
  • 2002 Oljemålning
    Sven Ahlgren, Utsikt från Södermalm. Olja på pannå..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 41 dagar
    26 augusti kl 18:15
  • 3007 Oljemålning
    Sven Ahlgren, Östermalmstorg, Signerad. Olja på pa..//
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 41 dagar
    26 augusti kl 18:16
  • 3005 Oljemålning
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Stockholm, s..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 41 dagar
    26 augusti kl 19:30




Ladda ner broschyr