KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13954325
*
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:52:54
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i VästerÃ¥s.Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19