KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13954325
*
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:52:54
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8364 Oljemålning
1800-tal, Kreatur. Signerad. Olja på duk, 17x24 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:25
-
8024 Oljemålning
Alessandro Rhodin (1897-1971), Sverige. Skånegård...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:31
-
8408 Oljemålning
August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad...//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:41
-
8367 Oljemålning
August Sedelin (1850-1910), Sverige. Jaktmotiv. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:44
-
8260 Oljemålning
Birger Birger-Ericson (1904-1994), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:09
-
8183 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Drottninghol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:32
*
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i VästerÃ¥s.Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8364 Oljemålning
1800-tal, Kreatur. Signerad. Olja på duk, 17x24 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:25 -
8024 Oljemålning
Alessandro Rhodin (1897-1971), Sverige. Skånegård...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:31 -
8408 Oljemålning
August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad...//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:41
-
8367 Oljemålning
August Sedelin (1850-1910), Sverige. Jaktmotiv. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:44 -
8260 Oljemålning
Birger Birger-Ericson (1904-1994), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:09 -
8183 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Drottninghol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:32