ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawings 9225017
*
nr 922 5017
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Condition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday November 3 2014
at 18:06:09
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/10 21:19:56
1
500 kr
1/11 22:42:41
2
200 kr
1/11 22:42:41
1
250 kr (Robot)
1/11 22:42:54
2
300 kr
1/11 22:42:54
1
350 kr (Robot)
1/11 22:43:04
2
400 kr
1/11 22:43:05
1
450 kr (Robot)
1/11 22:43:14
2
500 kr
1/11 22:43:14
1
500 kr (Robot)
1/11 22:43:23
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:47
-
4085 WATERCOLOUR
Anders Gullberg (b. 1927). Renar i vinterskog. Sig..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
10 juni at 19:42
-
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in a week
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in a week
17 juni at 20:18
-
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in a week
17 juni at 18:45
-
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in a week
17 juni at 18:14
*
Roger Risberg
Condition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Läs om budbetjänten
nr 922 5017
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Condition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday November 3 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
29/10 21:19:56 | 1 | 500 kr |
1/11 22:42:41 | 2 | 200 kr |
1/11 22:42:41 | 1 | 250 kr (Robot) |
1/11 22:42:54 | 2 | 300 kr |
1/11 22:42:54 | 1 | 350 kr (Robot) |
1/11 22:43:04 | 2 | 400 kr |
1/11 22:43:05 | 1 | 450 kr (Robot) |
1/11 22:43:14 | 2 | 500 kr |
1/11 22:43:14 | 1 | 500 kr (Robot) |
1/11 22:43:23 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:47 -
4085 WATERCOLOUR
Anders Gullberg (b. 1927). Renar i vinterskog. Sig..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
10 juni at 19:42 -
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in a week
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in a week
17 juni at 20:18 -
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in a week
17 juni at 18:45 -
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in a week
17 juni at 18:14