Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13251018



*

nr 1325 1018


Axel Olson

(1899-1986), Sverige


Axel Olson (1899-1986), Sweden. Nät på tork. Signed. Subject: 20, 5x14,


MIXED MEDIA, Nät på tork. Signerad. Motivet: 20,5x14 cm


Axel Olson, Swedish painter, born 1899, dead 1986.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

2000

Sold:

SEK 1500

Auction date:

Monday May 11 2020
at 20:19:43


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/5 20:14:43 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Axel Olson

Axel Olson, Swedish painter, born 1899, dead 1986.

Read more about Axel Olson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller axel olson blandteknik nät på tork sverige vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr