ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10562592
*
nr 1056 2592
Spegel
1950-tal, Teakram, 62x47
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 18:16:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 17:20:21
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:03
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:43
*
Spegel
nr 1056 2592
Spegel
1950-tal, Teakram, 62x47
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 17:20:21 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:03 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:43



