KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17097126
nr 1709 7126
Gennady Malyshev
(1923-1999), Ukraina
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad, Daterad -78, Konstsalongen för Export Ussr. Olja på duk, 85x69 cm, yttermått inklusive ram: 95x80
Gennady Malyshev, bildkonstnär född 1923, död 1999.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 16 juni 2025
kl 20:20:02
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr