Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8849515



*

nr 884 9515


Solveig Hammarstedt

(f. 1928), Sverige


Tillskriven Solveig Hammarstedt, Troll, subject: 30 x 40,


WATERCOLOUR (F), Tillskriven Solveig Hammarstedt, Troll, motivet: 30 x 40


Solveig Hammarstedt, Swedish painter, born 1928.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday Mars 31 2014
at 20:08:13



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Solveig Hammarstedt

Solveig Hammarstedt, Swedish painter, born 1928.

Read more about Solveig Hammarstedt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr