SILVER & METAL / Silver / Strösockerskål 11198102
nr 1119 8102
Strösockerskål
+ strösockersked, 2 parts, nickel silver, late 19th century, height: 30 cm,
+ strösockersked, 2 delar, Nysilver, Sent 1800-tal, höjd: 30 cm
SEK 250
Monday July 17 2017
at 20:12:12
150 kr
150 kr
150 kr (Robot)
200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.