ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 15888261
nr 1588 8261
Inga Nordwall
(1917-2003), Sverige
Inga Nordwall (1917-2003), Sweden. Motiv från Blockhusudden. Signed, dated -42. Watercolour. Sheet: 25x34 cm, outer dimensions including frame: 36x46 cm,
WATERCOLOUR, Motiv från Blockhusudden. Signerad, daterad -42. Akvarell. Bladets mått: 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 36x46 cm
Inga Nordwall, Swedish painter born 1917, dead 2003.
SEK 100
Monday December 18 2023
at 18:20:59
18/12 10:01:19