Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Skulptur 9255010



*

nr 925 5010


Sivert Lindblom

(f. 1931), Sverige


plastic, Sivert Lindblom (b. 1931), 1968, height: 14 cm,


Skulptur , Plast, Sivert Lindblom (f. 1931), 1968, höjd: 14 cm


Sivert Lindblom, Swedish sculptor, born 1931.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 1700

Auction date:

Monday November 17 2014
at 20:25:49


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/10 20:27:42 1      900 kr
18/10 20:44:21 2      900 kr
18/10 20:44:21 1      900 kr (Robot)
18/10 20:44:33 2      1.100 kr
20/10 08:53:20 1      1.300 kr
20/10 16:50:02 1      1.400 kr
20/10 16:53:57 1      1.500 kr
10/11 20:18:52 3      1.300 kr
10/11 20:18:52 1      1.400 kr (Robot)
15/11 17:29:19 4      1.500 kr
15/11 17:29:19 1      1.500 kr (Robot)
15/11 17:29:55 4      1.600 kr
16/11 07:04:52 1      Vinnande bud
17/11 08:42:35 1      justering av budtak
17/11 20:23:54 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 17

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal

  • Artist/Designer

Sivert Lindblom

Sivert Lindblom, Swedish sculptor, born 1931.

Read more about Sivert Lindblom
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk plast sivert lindblom skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7128 SCULPTURE
    Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Målerås, Torso, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:58
  • 8128 SCULPTURE
    fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:17
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56
  • 7066 SCULPTURE
    Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36
  • 7046 SCULPTURE
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36
  • 8216 SCULPTURE
    Lisa Larson (1931-2024), Sweden. Gustvaberg, ur se..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:14




Ladda ner broschyr