FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 9344480
*
nr 934 4480
ARMCHAIR
"Knolls moderna fåtöljer", 1930s,
"Knolls moderna fåtöljer", 30-tal
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:27:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/1 20:11:37
1
1.000 kr
8/1 21:18:40
2
1.100 kr
8/1 22:02:50
1
1.500 kr
11/1 11:15:47
1
1.200 kr
12/1 15:55:09
3
1.300 kr
12/1 18:13:30
4
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11
-
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26
-
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59
*
ARMCHAIR
Read more about e-auktion
nr 934 4480
ARMCHAIR
"Knolls moderna fåtöljer", 1930s,
"Knolls moderna fåtöljer", 30-tal
| Estimate: | 1500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1400 |
| Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/1 20:11:37 | 1 | 1.000 kr |
| 8/1 21:18:40 | 2 | 1.100 kr |
| 8/1 22:02:50 | 1 | 1.500 kr |
| 11/1 11:15:47 | 1 | 1.200 kr |
| 12/1 15:55:09 | 3 | 1.300 kr |
| 12/1 18:13:30 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11 -
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26 -
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59



