KONST / Litografier / Litografi 16034084
nr 1603 4084
Martin Lamm
(1929-1983), Sverige
Litografi, Ur serien med illustrationer sånger och epistlar av CM Bellman, "Epistel nr 81: Märk hur vår skugga, märk. ". Signerad, numrerad 152/350. Bildmått: ca 50,5x35,5 cm, yttermått inklusive ram: 64,5x47,5 cm
Martin Lamm, svensk konstnär född i Ludvika 1929, död 1983 i Stockholm.
Utrop:
300 kr
måndag 4 mars 2024
kl 20:23:32
Martin Lamm
Läs mer om Martin Lamm