MISCELLANEOUS / Jewellery / Pendant 10381065
nr 1038 1065
PENDANT
silver, with a stone, design: Rolf Fridström, 1958, height: 7 cm,
silver, med sten, design: Rolf Fridström, 1958, höjd: 7 cm
800
SEK 900
Monday May 16 2016
at 19:41:49
500 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Robot)
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
Read more about 50/60-tal
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver