KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14082164

nr 1408 2164

Maria Adelborg

(1849-1940), Sverige

Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 33x42cm, yttermått inklusive ram: 45x58cm

Maria Adelborg, svensk konstnär född 1849 i Karlskrona, död 1940 i Gagnef.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 juli 2021
kl 19:07:43

19/7 15:45:57 1      Vinnande bud

Maria Adelborg

Läs mer om Maria Adelborg