ART / Oil paintings / Oil painting 13546093
nr 1354 6093
Walter Sundman
(1908-1963), Sverige
Walter Sundman (1908-1963), Sweden. Landskap med gärdesgård. Signerad och dated -43. Oil on panel, 33x53 cm,
OIL PAINTING, Landskap med gärdesgård. Signerad och daterad -43. Olja på pannå, 33x53 cm
Clas Walter Sundman, Swedish artist born 1908 in Ringarum, dead 1963 in Norrköping.
300
Monday October 19 2020
at 18:46:18
Walter Sundman
Read more about Walter Sundman