KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15595131
nr 1559 5131
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Jordgubbsplockare. Signerad och daterad 1972. Olja på duk. Yttermått inklusive ram: 47,5x61,5
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 augusti 2023
kl 18:22:10
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg