Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 10895188



*

nr 1089 5188


ETCHING

coloured, horses, signed, 33x51,


kolorerad, hästar, signerad, 33x51


Estimate:

800

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday February 13 2017
at 19:33:06


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/2 17:40:46 1      300 kr
13/2 18:12:38 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv etsningar grafik gravyr häst hästar kolorerad
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:54




Ladda ner broschyr