FURNITURE / Tables / Writing desk 10387387
*
nr 1038 7387
WRITING DESK
1960s, oak, length: 161 cm, width: 75 cm, height: 73 cm,
1960-tal, ek, längd: 161 cm, djup: 75 cm, höjd: 73 cm
Estimate:
1000
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday May 16 2016
at 19:14:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/5 23:19:13
1
500 kr
12/5 07:14:02
2
Vinnande bud
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord skrivbord
-
3331 TABLE
perstorpsskiva. Length: 99 cm, width: 74 cm, heigh..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:30
-
3304 TABLE
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
3 juni at 20:33
-
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 20:15
-
3084 TEA TABLE
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Auction ends
today
3 juni at 20:27
-
3171 TEA TABLE
elm wood. Diameter: 79 cm, height: 72 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 18:23
-
3330 LAMP TABLE
one pair, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg ..//
Present: SEK 1000
Auction ends
today
3 juni at 19:44
*
WRITING DESK
Read more about 50/60-tal
nr 1038 7387
WRITING DESK
1960s, oak, length: 161 cm, width: 75 cm, height: 73 cm,
1960-tal, ek, längd: 161 cm, djup: 75 cm, höjd: 73 cm
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/5 23:19:13 | 1 | 500 kr |
12/5 07:14:02 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord skrivbord
-
3331 TABLE
perstorpsskiva. Length: 99 cm, width: 74 cm, heigh..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:30 -
3304 TABLE
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
3 juni at 20:33 -
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 20:15
-
3084 TEA TABLE
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Auction ends
today
3 juni at 20:27 -
3171 TEA TABLE
elm wood. Diameter: 79 cm, height: 72 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 18:23 -
3330 LAMP TABLE
one pair, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg ..//
Present: SEK 1000
Auction ends
today
3 juni at 19:44