KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872002
nr 1487 2002
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Från Ihreviken, Gotland". Signerad. Olja på duk, 36x62 cm, yttermått inklusive ram: 38x64 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:03:07
22/8 17:27:40
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg