GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservisdelar 11031153
*
nr 1103 1153
Teservisdelar
20 delar, Gefle
Kondition: bruksslitage
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 18:48:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 13:23:16
1
500 kr
19/4 23:04:09
2
250 kr
19/4 23:04:09
1
300 kr (Budbetjänt)
19/4 23:04:27
2
350 kr
19/4 23:04:27
1
400 kr (Budbetjänt)
20/4 18:36:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:36
-
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:02
*
Teservisdelar
Kondition: bruksslitage
Läs om budbetjänten
nr 1103 1153
Teservisdelar
20 delar, Gefle
Kondition: bruksslitage
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/4 13:23:16 | 1 | 500 kr |
| 19/4 23:04:09 | 2 | 250 kr |
| 19/4 23:04:09 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 19/4 23:04:27 | 2 | 350 kr |
| 19/4 23:04:27 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 20/4 18:36:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:36 -
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:02



