Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 12411105



*

nr 1241 1105


Olle Nordberg

(1905-1986), Sverige


Oljemålning, Olja på pannå, 22x26


Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 mars 2019
kl 20:01:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/3 18:59:43 1      600 kr
15/3 07:13:17 2      800 kr
16/3 15:12:54 3      800 kr
16/3 15:12:54 2      800 kr (Budbetjänt)
16/3 15:13:31 3      900 kr
18/3 11:13:30 4      1.100 kr
18/3 13:04:35 3      1.200 kr
18/3 14:27:48 5      Vinnande bud
18/3 19:56:01 6      1.500 kr
18/3 19:56:01 5      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Olle Nordberg

Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.

Läs mer om Olle Nordberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8052 Olja / collage
    Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8285 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 8153 OljemÃ¥lning
    Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8363 OljemÃ¥lning
    Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42




Ladda ner broschyr