KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15878056

nr 1587 8056

Beth Zeeh

(1911-2004), Sverige

Oljemålning, Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, bildmått: 33x46 cm, yttermått inklusive ram: 37x49 cm

Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 11 december 2023
kl 18:06:30

10/12 16:18:14 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Beth Zeeh

Läs mer om Beth Zeeh