Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11105118



*

nr 1110 5118


Skulptur

Hoptimist Bimble, märkt Ehrenreich Denmark, teak och metall, höjd: 14 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 maj 2017
kl 19:21:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/5 19:22:40 1      450 kr
13/5 19:07:28 2      Vinnande bud



  • Tema
  • 22 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: hoptimist bimble konsthantverk skulptur teak och metall
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:17




Ladda ner broschyr