KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14222051
nr 1422 2051
Christian Due
(1925-2004), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 159/260, daterad -62, Stockholmsmotiv. Bildmått: 28x28, yttermått inklusive ram: 46x45 cm
Christian Due, dansk-svensk konstnär född 1925 i Roskilde, död i Uppsala 2004.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:18:58
27/9 17:42:45
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Christian Due
Läs mer om Christian Due