Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 17332019



*

nr 1733 2019


BOWL

with lid, Elin Juselius, Signerad EJ, ceramics. Height: 15 cm,


med lock, Elin Juselius, Signerad EJ, keramik. Höjd: 15 cm


Withdrawn

Auction date:

Monday October 20 2025
at 19:15:26


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: elin juselius keramik lock skål
  • 8342 PUNCH BOWL
    Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Height: 12 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:41
  • 8243 BOX
    with lid, Sèvresmärke. Length: 13 cm,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:13
  • 8068 DISH
    + egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:27
  • 8090 DISH
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:29
  • 8303 DISH
    Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Swede..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:54
  • 8082 FRUITS
    stoneware, miscellaneous, 18 pieces, length: 4-15 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:05




Ladda ner broschyr